Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Unatkozik mellettem a kutyám....

Unatkozik mellettem a kutyám. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A lehetőségeink sajnos elég korlátozottak. Nem tud járni, úgyhogy séta kizárva, és semmilyen játék nem is érdekli. Amúgy meg tele van energiával, és néha elkezdi itt vonszolni magát a szobában. De általában csak fekszik és néz nagyon szomorúan, és morgolódik is. Nagyon sajnálom már és rossz nézni, hogy ilyen passzív és kedvetlen. Én sajnos egyetemista vagyok és szinte egész nap nem vagyok itt vele a koliban, de ha hazaérek akkor is tanulnom kell. De valamit már ki szeretnék találni, hogy mit csinálhatnék vele ami érdekli is és örül neki. Ötletek?

2017. márc. 3. 18:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Lattam a petissimo oldalán egy olyan"hámot"

Amit ráraksz a kutya sérült felére vagy hátsó vagy elsőlabára és tudod vinni a kezedben. Ha nem erted mit mondok vagy érdekel akkor előkeresem.

2017. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
11%
Gonosz lesz: Altasd
2017. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%

Pár ezer forintból már tudsz csináltatni neki kocsit amivel tudna sétálni. De nem akarásnak nyögés vége, csóri kutya meg elpusztul unalmába, s nem azért mert nem tudja használni a hátsó lábait.


Utolsó válaszoló; nem gonosz vagy hanem hülye!

2017. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
76%
Mekora paraszt vagy. -.-" Remélem nincs kutyád... 😡
2017. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt van az a hám. :)
2017. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Köszönök majdnem minden választ! :)

Egy pár hozzáfűznivaló:

#5 ezeket az intelligencia játékokat ki fogom próbálni

#6 mint mondtam, szoktunk esténként sétálni 10-15 percet. Külföldön vagyok, nem valószínű hogy az az egyesület pont segítene. Itt sincs egy se, aki vállalná. Szerintem nincs olyan egyesület akitől elvárhatnám, hogy csak így ismeretlenül küldjön nekem pénzt Magyarországról, hogy abból vegyek kocsit neki. Ha meg esetleg arra céloztál volna, hogy teljes mértékben bízzam az egyesület gondjaira a kutyámat (mármint adjam oda nekik vagy ilyesmi), akkor arról szó nem lehet! Hozzám van nőve és ezt állandóan érezteti is. Alig bírom egyedül hagyni, mert jön utánam. Ha már nem lát, 2 perc múlva elkezd nyüszíteni. Volt már, hogy elutaztam vele és 1 napra rábíztam valakire, akit már ismer, hogy ő gyakoroljon vele, de semmire nem mentek, nem is hallgatott rá, csak odakúszott az ajtóhoz mindig és azt bámulta, hogy mikor jövök rajta be újra, és le nem vette róla a tekintetét. Arról meg nem is bszélve, hogy még 1 napra is alig merem rábízni valakire, egyrészt azért, mert hatalmas lelki traumát okoz neki, másrészt pedig azért, mert senki nem tudja kielégíteni a speciális igényeit- pl. hogy nem tud pisilni és kakilni sem, ezeket is én csinálom neki. Más ha megpróbálta úgy, hogy nem voltam ott, nem hagyta magát. 4 éve ismerem őt, én hoztam ki a menhelyről, ezután én mentettem meg az új "gazdáitól" is, és nem egyszer húztam vissza a szakadék széléről, amikor már csak egy hajszálon múlt az élete. Minden pénzünk ráment a több százezres műtétekre, gyógyszerekre és a gyógytornájára, de teljesen megérte, mert most, még ha nem is tud járni, ő szinte nem is foglalkozik evvel, mintha meg se érezné; lelkileg friss és boldog, hogy itt lehet mellettem, és nem mozdulna mellőlem semmi áron. Csak hát sokszor unatkozik. De még mindig látszik rajta, hogy sokkal szívesebben van velem, mint bárhol máshol. Nem volt eddig jó élete, sokat bántalmazták és fél, bizalmatlan, hozzám kötődik csak. Ha még ezután is szerinted kínzom meg adjam oda másnak, akkor nem tudok már mit mondani, el kell fogadnom, hogy valakit nem lehet sajnos meggyőzni.

#7, #10(akumi) csak sötétben szoktunk sétálni, mert múltkor is valaki nekem támadt hogy állatkínzás amit csinálok, és nagyon félek hogy kihívja rám a rendőrséget és az állatvédőket, és ha nem tudom bebizonyítani az ártatlanságomat, akkor megbüntetnek és elveszik őt tőlem örökre. Ezt pedig nem kockáztathatom meg. Magyarul íródott lelet van ugyan a műtétjéről, de az pont nem fog érdekelni itt senkit sajnos.

#8 az ötlet nem rossz, de nagyon rossz lenne a gerincének, ha ilyen pozícióba lenne belekényszerítve egy hátizsákba; de az én gerincemnek se lenne túl optimális, tekintve hogy több mint 20 kilós kutyáról van szó :) amúgy meg nem hiszem hogy élvezné, hogy nem tud mozdulni csak szemléli a tájat, majd' beleőrülne szerintem a tehetetlenségbe- ahogy ismerem őt; mert ő mozogni szeret és nem a "fotelből" nézelődni :)

#9(dfxcv) semmilyen játék nem érdekelte régebben sem, amíg tudott járni, és most sem. Nem ismeri a játékokat. Egyszerűen nem tudja mire való. Pedig régen sokszor próbáltam vele játszani. Vettem neki labdát meg kötelet, de semmi. Nála max. annyi volt a játék ezekkel, hogy a kötélből elkezdte kihúzgálni a szálakat, de azt se játékból, hanem romboló jelleggel. Csak olyat szeret játszani, hogy hempereg és nyújtózkodik, és közben harapdálja a kezemet és a saját lábait. :D

A kutyahordozós ötlet is kb. olyan mint a hátizsákos- neki nem lenne túl izgalmas, csak fájdítaná a szívét, hogy bentről látja a sok kutyát és nem mehet oda hozzájuk, és nem szaladhat, csak egy helyben kell maradnia, bezárva. Ő már sokat volt bezárva úgyhogy alapból rosszul viseli, ha bármilyen módon korlátozzák a mozgásterét. Amúgy meg sajnos itt életveszély biciklizni, nincs bicikliút és a négysávos autóúton kéne tekerni vele, ami kb. itt életveszély, és ennek nem akarom kitenni magunkat.

#11 én is láttam már azt hámot, viszont sajnos 1 jó véleményt se olvastam róla, akik megvették, mind azt tapasztalták, hogy egy kutyán se próbálták ki, mielőtt forgalomba hozták; mivel nincs benne merevítés, az anyag felrántja magával a kutya lábait oldalra, ha felül összefogod a két fogantyút- amik mellesleg túl hosszúak egy nagy testű kutyához.

#12 ez nem gonosz, hanem hülye és értelmetlen hozzászólás volt; mondd, neked tényleg lenne szíved elaltatni egy szervileg egészséges, fiatal kutyát, aki végre boldog velem és nincsenek már fájdalmai, annak ellenére hogy mozgásszervi problémái vannak, csak azért mert unatkozik?

#13 sajnos alapos utánajárás nélkül is tudtam már, hogy egy ilyen kocsi nem párezer forint! egyénileg alakítják ki a kutyára, százezrekbe is kerülhet... a jelenlegi mozgásszervrendszeri állapota stabil, ez nem okoz neki egészségügyileg gondot, tehát ebbe biztos nem fog belehalni; fentebb pedig már írtam, hogy nem mindig unatkozik, és amúgy általánosságban boldog


Köszönöm a jóindulatú válaszokat még egyszer! Bocsi, hogy ilyen hosszú lett a magyarázat, remélem mindenki megtalálja a rá vonatkozó részt. :)

2017. márc. 4. 00:21
 17/30 anonim ***** válasza:

Akkor olyan harapdálósat is játszhatsz vele többször.Ez még harmadik,amit én is csinálok az egészséges kutyámmal,és te is tudnád.

Akkor ha a sétákkal az a baj,hogy sokan látnak,akkor nem tudnál kimenni mondjuk a város szélére,ahol nincs senki,és akkor ott sétáltathatod,tud szaglászni,ilyenek.

2017. márc. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Bocsi a fogalmazásért...Reggel van.:D
2017. márc. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Külföldön vagyok, nem valószínű hogy az az egyesület pont segítene. Itt sincs egy se, aki vállalná."


Hol? Ha a kis, szegény Magyarországon van pénz ilyesmire, akkor mindenhol van. Segítünk, ha nem titkolózol. Tehát, hol keressünk neked?

2017. márc. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
100%
Nekem is volt egy oreg kutyam,aki szegeny mar alig tudott jarni es felig vak is volt.Rajta sokat segitett az h osszebaratkozott a szomszed kiskutyajaval,azutanmikor talalkoztak mindig csovalta a farkat es szerintem boldogabb volt,mivel volt egy baratja.A kutyak szerintem tarsasagi allatok,szeretik,ha van melletuk egy hasonlo tars.
2017. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!