Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Unatkozik mellettem a kutyám....

Unatkozik mellettem a kutyám. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A lehetőségeink sajnos elég korlátozottak. Nem tud járni, úgyhogy séta kizárva, és semmilyen játék nem is érdekli. Amúgy meg tele van energiával, és néha elkezdi itt vonszolni magát a szobában. De általában csak fekszik és néz nagyon szomorúan, és morgolódik is. Nagyon sajnálom már és rossz nézni, hogy ilyen passzív és kedvetlen. Én sajnos egyetemista vagyok és szinte egész nap nem vagyok itt vele a koliban, de ha hazaérek akkor is tanulnom kell. De valamit már ki szeretnék találni, hogy mit csinálhatnék vele ami érdekli is és örül neki. Ötletek?

2017. márc. 3. 18:53
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nincs autóm úgyhogy nem tudok város szélére menni vele, csak itt a központban sétálunk.

Az még nem is érdekel, hogy nagyon megnéznek, de úgy félek, hogy egyszer megint megvádolnak majd állatkínzással és kihívják rám a rendőrséget (vagy akit ilyenkor szokás), és nem tudom bebizonyítani az ártatlanságomat.

Más kutyát nem hozok ide, mert cicám is van, meg már így is kicsi ennyiünknek ez a szoba, nem férnénk már el. Így se tudom kire bízni őket hogy hazamehessek, úgyhogy rossz ötlet lenne még egy éhes száj akivel foglalkozni kell. :/

Ráadásul nagyon féltékeny típus is a kutyám, és mindig szomorkodik akkor is, ha látja hogy a macskát simogatom. Hát még hogy viselné, hogy látja amikor a másik kutyussal sétálni mennénk ő meg nem jöhet. :(


Ausztriában vagyok, de nem hiszem, hogy ez számít valamit. Egy egyesület mégis hogyan tudna azon segíteni, hogy unatkozik a kutyám?

2017. márc. 4. 14:22
 22/30 anonim ***** válasza:
78%

De mit állatkínzóznak pontosan? Hogy biztos te verted bénára a kutyát, vagy mi? Miféle környéken laksz, ahol ilyen retardáltak vannak? :D

Kérj valami papírt az állatorvostól, hogy hivatalosan védve legyél, a többit meg tojd le.

2017. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Én se értem. hogy miért mondta. De itt Ausztriában (Bécs) nagyon szeretik az állatokat, és felemelik a hangjukat ha valami nem tetszik nekik a velük való bánásmódban.


Szerintem vagy azt hitte, hogy heccből sétáltatom úgy, vagy azt, hogy halálos beteg, fájdalmai vannak és el kéne altatni csak én nem törődök evvel és akkor is életben tartom. Nem tudom tényleg, nem álltam le vele vitatkozni, pedig lehet meg kellett volna védenem magunkat. Amúgy a műtét utáni lelet megvan, de magyarul és nincs rajta hogy nem tud járni. Az akkor nem elég?

2017. márc. 4. 23:57
 24/30 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem emiatt senki nem jelenthet fel sehol, de ha mégis, az első állatorvosi vizsgálatnál úgyis kiderül, hogy mi a helyzet. Ha belekötnek, mondd el higgadtan, hogy miért sétáltatod így a kutyát, és kész. Bár ha erre való hámmal vinnéd, az is lehet, hogy elég lenne.
2017. márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a hám sajna nagyon rossz, úgyhogy nem ajánlották. Marad a törcsi. :)
2017. márc. 5. 15:33
 26/30 anonim ***** válasza:
Le kéne fordíttatnod azt a papírt, rendesen, egy fordítóirodával, hogy hivatalos legyen (és mellé tenni az eredetit). A te helyedben én is ideges lennék (bár lehet, hogy nem kéne, de én is ilyen vagyok), de ez megnyugtatna valamennyire, szerintem téged is.
2017. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet vészes egy ilyen kis kerekes kocsi ára, vagy ha igen akkor te is csinálhatsz egyet házilag. Mindenképpen érdemes lenne jobban körbejárni ezt a témát, mert ezzel kaphatna egy igazi második esélyt.
2017. márc. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

10 hónapja műtötték, úgyhogy még van remény a felépülésre, hál istennek :)

a kocsi az már a végső megoldás lesz, ha nem áll lábra még 8 hónap múlva sem :(

de addig még hallani se akarunk róla

2017. márc. 16. 13:17
 29/30 anonim ***** válasza:
Fizioterápiára hordod? Nagyon sokat tud segíteni :)
2017. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

igen, persze; már 9 hónapja kapja a fiziot

az állatorvosi egyetemre is be szoktam vinni, a leendő fizioterapeuták is rajta gyakorolnak

és itthon is minden nap csinálom neki a szükséges fizio gyakorlatokat

illetve minden séta után csinálunk asszisztált járást is: ő kicsit lendíti a lábát, én pedig tovább rakom neki, rendesen

emellett TENS kezelést is kap, próbáljuk visszaépíteni az izmait

meg majd visszük hidroterápiára is (víz alatti futószalag)

2017. márc. 16. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!