Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapni fogok egy kiskutyát, és...

Timido kérdése:

Kapni fogok egy kiskutyát, és felszeretném majd engedni az ágyra, de én akarok lenni a falkavezér. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

beagle lesz, kislány, 9 hetesen kapom majd meg.

Fel szeretném majd engedni az ágyra. Hogyan viselkedjek, hogy én legyek a falkavezér?

Etetésnél csak utánam kapjon enni? és mikor ne figyeljek rá? Mikor játszhatok majd vele? és hogyan?

Attól hogy az ágyamba engedem, lehetek én a falkavezér, nem?

18 éves vagyok és lány


2010. máj. 10. 23:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Jól beszélsz szivacsos lány!:)Egyébként nálam is volt olyan,hogy 11 évessen kaptam egy erdélyi kopó kölyköt és mikor lefeküdtem aludni,a kutyunk felugrott az ágyra és úgy aludtunk,hogy én is az oldalamon és Ő is az oldalán és a hátunk összeért:))Én már aludtam egyébként mikor a kutyunk mellém kuporodott és Édesanyám mesélte reggel..:D És én se voltam beteg soha,ettől:)
2010. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Miért kell lepontozni azt ami TÉNY?????


Ennyire naiv, egysíkú emberek vannak itt, akik képtelenek megkülönböztetni a tényt a véleménytől????


Tény, hogy a kutya - állat lévén - nem egy tiszta élőlény. Amíg az ember megteheti hogy ad magára, és -jobb esetben - naponta fürdik, addig - ha a föld ketté szakad - akkor is a kutya (egyetemben minden más állattal aki nem használ WC-t - a saját ürülékébe mászkál(HAT). Ez tény! Kedves kutyatulajok! Ez TÉNY, ezzel nem lehet mit kezdeni ez van...


Az viszont már más kérdés, hogy vannak emberek, (és jó lenne ha őket is tiszteletben tartanátok) akik úgy döntenek, hogy nem szeretné, ha a kutya hátsó fele, esetleg beszennyezné az ágya azon területét, ahol intim dolgok is történnek, vagy mert nem akar "kutyapiszokba" aludni. (Igen és ezt lehet szó szerint érteni) Bár igaz az is, hogy nem mindenki lesz beteg tőle, de higgyétek el sokan szereznek így bélgilisztákat, és jó pár kellemetlen pillanatokat... Gondoljatok csak bele, pasik, csajok! Ugye veletek is előfordult, mikor egy "galambot eresztettetek" annak néha "nyoma is maradt"... Az állatok is emésztenek, velük is ugyan ez a helyzet, csak nekik nincs alsóneműjük, így a lepedőre kerül...


Van egy bizonyos lámpa (talán UV?) amivel meg lehet nézni / különböztetni a különböző váladékokat... szerintem, ha egy olyan kutyás akinek a kutyája a saját ágyába alszik, hiszem, hogy a látvány után, inkább beszerezne a kedvencének egy saját fekhelyet...

2010. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
utolsó: tudod, ha belegondolsz, hogy a nadrágoddal, szoknyáddal, amivel a metrón, vonaton ülsz, mikbe ülsz bele, és amikor hazamész, azzal a ruhával ráülsz a kanapéra is... vagy ha nem veszed le azonnal a cipődet a kinti séta után, hanem azzal mész be a szobába, konyhába... ez ugyanaz. Én nem csírátlanítom a lakást, mert szerintem nem az a természetes. Az nem természetes, hogy emberek a természettel hadakoznak, és megpróbálnak laboratóriumi körülményeket teremteni otthon. Persze mindenkinek a saját otthona a sajátja, így szerintem egyikünknek sincs joga beszólni a másiknak. Ha vendég jön, az más tészta, de hozzánk speciel csak olyan jön, jöhet, aki elviseli, sőt, szereti a kutyáinkat, mert ha bárki is egy rossz szót szól, az a küszöbön kívül találja magát. De ez mindenkinek a saját döntése, a te lakásodban a te szabályaidat tartanám tiszteletben, ha bármi miatt oda kellene mennem.
2010. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

22:41


Oké, valamennyire igazad van, de nem teljesen.

Szerintem metrón sem csupasz "popóval" ülünk egymás helyére, és normálisabb helyeken -legyen az vendég vagy más - mindenki kérdés nélkül leveszi a cipőjét, illetve leveteti a másikkal (nálunk is így van)... Mi tömbházban lakunk, így ez érthető is, mert szőnyegből nem lehet kiporszívózni a "kinti piszkot" ellentétben a családi házzal, ahol pl. járólap van (könnyebb felmosni, fertőtleníteni.) És nálunk alap, hogy se a konyhába (holott linóneum van ott) , se a szobába ne trappoljunk be utcai cipőbe...


Mi sem csírátlanítunk - vagyis sterilizálunk - mindent, de azért a higiénára adunk. Manapság szokás ágytakarót használni, ha az ember esetleg koliban albiban van, vagy egyszerűen lusta reggel beágyazni, vagy ha vendégek jönnek, és nincs más ülő-alkalmatoság...


"Ha vendég jön, az más tészta, de hozzánk speciel csak olyan jön, jöhet, aki elviseli, sőt, szereti a kutyáinkat, mert ha bárki is egy rossz szót szól, az a küszöbön kívül találja magát."

NA látod ebben egyet értünk, csak nálunk a kutya helyett a cipőre vonatkozik... aki nem hajlandó levenni: kívül tágasabb elvet valljuk...


Én ezt az egészet azért "merészeltem " leírni, hogy egy 18 éves lánynak egy más szemszögből is bemutassam az adott helyzetet, hiszen most örül, és valljuk be, amikor mi is örülünk, képesek vagyunk átsiklani bizonyos dolgok felett...


Ráadásul iszonyú dolog lesz leszoktatni a kutyust az együtt alvásról, vagy arról hogy felugorhasson az ágyra, ha már "bepasizik" és esetleg a pasi egy kicsit "igényesebb" fajtából lesz...

2010. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Igazad van, hogy meg kell mutatni a másik oldalt is. Egy viszont biztos: az ember ragaszkodjon az elveihez. 18 évesen és 28 vagy 38 évesen is. Annál szemetebb dolog nincs a kutyával szemben, ha egy pasi vagy más miatt valaki szórakozik vele, és megváltoztatja a szabályokat később. Az nem fair, ha 3 év múlva mondjuk a pasi miatt leparancsolja a kutyát az ágyból, ezt időben el kell dönteni és következetesnek maradni. Amúgy nálunk nem szokás vendéggel cipőt levetetni, mi pont azt tartjuk illetlenségnek. Látod, nagyon különbözőek vagyunk, és nem csak a kutya miatt.
2010. máj. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ!

Rengeteg érvet kaptam ellene és mellette! Azt hiszem át gondolom még egyszer, még mielőtt a kutyus a házhoz jön.

Azt meg tudja esetleg tanulni, hogy csak az ágy végében lehet?

És természetesen úgy gondoltam, hogyha nem vagyok otthon, a szobákba bemenet tabu. csak a konyha és az előszobába mászkálhatna, talán a nappali, ott nincsen ágy, ugyanis a többi ajtó csukva lesz :)

2010. máj. 16. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!