Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapni fogok egy kiskutyát, és...

Timido kérdése:

Kapni fogok egy kiskutyát, és felszeretném majd engedni az ágyra, de én akarok lenni a falkavezér. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

beagle lesz, kislány, 9 hetesen kapom majd meg.

Fel szeretném majd engedni az ágyra. Hogyan viselkedjek, hogy én legyek a falkavezér?

Etetésnél csak utánam kapjon enni? és mikor ne figyeljek rá? Mikor játszhatok majd vele? és hogyan?

Attól hogy az ágyamba engedem, lehetek én a falkavezér, nem?

18 éves vagyok és lány


2010. máj. 10. 23:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A beagle makacs fajta, vigyázni kell vele.

Úgy leszel falkavezér, ha rendszeresen helyreutasítod, megtiltasz neki dolgokat. Ezt teheted hangos szóval, ellökéssel, néha keményebb is lehetsz vele. Nem kell a kutyákkal finomkodni, ha a családjában marad egy kutya, sokkal több fájdalmat kapna még az anyjától is. Hozzá tenném a falkavezér ettől függetlenül nagyon szereti a "falkáját", még ha nevelni is kell néha.

Kaját én nem adnék neki az enyémből, hanem rendszeresen kapjon a sajátjából. Idegesítő az asztal mellett kéregető eb.

A kutya mindig kész a játékra, bármikor játszhatsz vele, ez jó ha a saját játékával történik, nem a te papucsoddal, vagy ilyesmivel. (beagle széthordja)

Először szoktasd egy helyre, ami az övé lesz és csak később engedd az ágyra, hogy azt csak lehetőségnek tekintse és a te hívásodra menjen fel ne magától. Ha elkönyveli, mint a saját, vagy közös hely, akkor tényleg lehet gond belőle. Te se tudnád kezelni a helyzetet, ha egyszer csak nem engednek a szüleid be a szobádba, nem mondják, hogy miért és azt se igazán, hogy hova menj. Képzeld el őt, nem tudja mi van, azt hiszi haragszol...

A csajomnak beagle termetű szobakutyája volt aki az ágyon szeretett a legjobban, csak nálunk a féltékenység úgy alakult, hogy a csaj lett féltékeny, mer a kutyája hozzám bújt, ha ott aludtam :D (persze nem engedtük fel mindig, nem volt kutyaszag és engem nem zavar)

2010. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is Beaglém van.Tapasztalatból mondom, hogy ne engedd fel.A fejedre fog nőni.Ő olyan fajta, hogy ha egyszer megengeded nem fogja érdekelni ha esetleg már nem akarod többet felengedni addig fog hisztizni még fel nem mehet.Én már a szobából se tudom kizárni mert képes végigugatni az egész napot.
2010. máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

Arról már nem is beszélve, hogy cseppet sem higiénikus, a rövid szőrű kutyáknak borzalmasan hullik a szőre, és te is át fogod venni a kutyaszagot. Azt se felejtsd el, hogy egy nagyobb kinti hancúr után mennyi baktériumot, vackot vihet be hozzád!


Nem vagyok kutya ellenes, imádom a kutyáimat, és mestertenyésztő is vagyok, már 24 éve kutyázom. De azért van ennek is határa, a kutya az kutya, az ember meg ember.


Tökéletesen el lesz ő egy kis kosárban az ágyad mellett. Csak kölyök korától fogva erre szoktasd.

2010. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%
Alap olvasmány a falkavezérséghez: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
39%
Nekem yorkim van, sajnos én is elkövettem azt a hibát, hogy amikor megkaptam első nap és sírt, betettem az ágyba. Azóta velünk alszik. Szerencsére a párom nem bánja, mondjuk a kutya nem is zavar minket, lent alszik a lábunknál. DE ha lenne egy másik kutyám, azt nem engedném fel!
2010. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
49%
nyugodtan elgedd fel, baromira nem ezen múlik. mindig azt tedd és azt csináld, amit te akarsz, de azt következetesen. tehát semmi gond, ha felengeded, de akkor mindig engedd fel, nincs olyan, hogy ma nem jöhet fel, holnap meg igen. Minden más szabállyal is így van: ami szabályt te gazdi kitalálsz, azt mindig, mindenkinek úgy kell csinálnia, nincsenek kivételek. Ha ezt betartod, nem lesz semmi baj.
2010. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
viccesek, akik lepontozzák azt, aki valami olyan megoldást ír, ahol felengedik a kutyát az ágyra. Ebből is látszik, hogy nem a kérdésre válaszoltok, hanem óvodás gyerek módjára ismételgetitek a fúj, kutyát az ágyra nem! monológot. Gondolkodni sem ártana...
2010. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Neked se...,abba nem gondolsz bele,hogy hiába tiszta a kutya attól még szabadszemmel nem látható élősködők lehetnek a szőrében és ezzel megy fel a tiszta ágyneműbe...

Nem elég a lakásban lévő poratka még ez is?!

2010. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: de baromira nem erről szól a kérdés... amúgy közhely, de 2 kutyával alszom egy ágyban, 30 éve vannak kutyáim, és egyszer se voltunk betegek, sem én, sem a gyerekek, sem a férjem. nem kell senkire semmit ráerőltetni, ez kizárólag ízlés kérdése, mint az, hogy szereted-e az epres joghurtot, vagy sem. ezen felesleges vitatkozni.
2010. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a szivacson alvó lány, csatlakozom azokhoz, akik sosem bánták meg, hogy kutyával aludtak egy ágyban. Van, aki csak altatóval bír elaludni, nekem sosem volt rá szükségem, mert a kis szőrös buksiknál nincs jobb altató. Amikor meghalt az öcsém, akkor adtam fel a hü...lye elveimet, bántam is én a kutyaszőrt, meg a kutyaszagot, 3 hónapig dideregtem a kripta házunkban, a kripta szobámban, aztán jött a kutyim be az ágyba és újra éltem.

Az, hogy határt szabtam az egésznek, azért lett, mert másokra is tekintettel kellett lennem egy idő után, és rájöttem, hogy ahhoz hogy jó gazda legyek, nem vonulhatok ki az emberi társadalomból, akkor se ha engem nem zavar a kutyaszőrös takaró, mert mást zavarhat, aki szintén fontos nekem. Sose adnám a kutyámat senkiért, de kompromisszumra kész vagyok. De csak azért, hogy nem túl higiénikus, sose tiltanám ki az ágyamból, de van aki meg igen és az se baj, ha neki úgy jó, nekem vagy neked másként, azt tiszteletben kell tartani. Én sose kaptam még el betegséget kutyától, ellenben embertől annál többször. Kisbabával szintén más a helyzet, mivel a párommal babát tervezünk, kutyi nem jöhet be a szobába már, csak a folyosóra, na ezt pokoli nehezen szoktam meg, ezért inkább kiköltöztem tanulni a folyosóra, hogy vele lehessek, de ezt a döntést én hoztam meg, más nem tudott volna rávenni.

Egyébként a higiéniáról annyit, hogy ez a sok allergiás megbetegedés azért is lehet, mert az emberek állandóan fertőtlenítenek. Barátnőm még a folyékony szappanba is Flóraszeptet önt, mindkét gyereke olyan allergiás, mert nincs semmi immunrendszerük, hogy szőrös állatnak még a közelébe se mehetnek nyomorultak mert rögtön befulladnak, nem lehet még egy nyomorult szobanövény se a szobában, szóval én azt gondolom, mindenben keresni kell a középutat. Ha valakit lelkileg helyrehoz egy kutya, aludjon inkább vele, mint altatóval, de szerintem a szivacsos megoldásnál nincs jobb.

2010. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!