Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire lazán veszik...

Tényleg ennyire lazán veszik a kutyasétáltatást a fővárosban?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok Budapesten, és most vettem észre, hogy milyen lazán veszik az emberek a kutyasétáltatást. A belvárosban mozgok, Nyugati pályaudvar, metrólejáratok, Parlament, egyetem, tehát minden tele van emberekkel, kocsikkal, és zajjal.

Eddig 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hány kutyát láttam pórázon.

Nagyon durva, hogy mindegy mekkora a kutya, mindenki szabadon sétáltatja, 2 véglet van, vagy a gazda mögött megy 3-4 méterrel, a gazda pedig hátra sem néz, hogy megvan-e még, vagy előtte 10 méterrel, átvágva az emberek között.

Mégis kb minden kutya iszonyú jól neveltnek tűnik, csak ügetnek egyenes vonalban, nem bóklásznak össze-vissza, megállnak az úttest előtt, nem ugatják az embereket.

Ez tényleg ilyen lazán megy Pesten? (Egyébként minden ember kezében ott van a póráz, vagy a zsebéből lóg ki, nem tudom felfogni, hogy miért hagyják a kutyát szabadon menni a belvárosban.)

Az is hihetetlen, hogy senki nem szólt még nekik, nem hinném, hogy ott nincs valami szabályozás a pórázon tartásra.

Ja és én is nagy kutyás vagyok, van is kutyám, de városban emberek között pórázon jön, és olyan helyen engedem el, ahol futtató van vagy mező/rét, akármi, szóval nem állatutáló vagyok, sőt.

Ti hogy vagytok ezzel, gyakran viszitek a kutyát póráz nélkül? Esetleg aki Pesten lakik, és így sétáltat, az miért teszi?



2017. márc. 23. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%

Na, akkor szépen sorjában.


#7: Általában világosan ki van jelölve a terület, ahol a kutyát szabadon lehet engedni. Sok helyen tábla is jelzi. Parkokban, erdőszélen, nagy füves területen egyébként jellemzően el lehet őket engedni. De kutyatartóként ezt neked kellene jobban tudnod, nem nekem.


#8: Tudod az a baj, hogy ezt a veled szembejövő ember nem tudja. Sőt, rajtad kívül senki más sem tudja. A lutyádat csak te ismered. Én nem. Ezért egyértelmű, hogy tartok tőle és elvárom, hogy rám (és másokra) való tekintettel, csak a kijelölt helyen engedd szabadon.


#9: Ez egy másik dolog, amit évek óta hajtogatok és rendre lehurrognak: kutyatartási engedély. Vagy jogosítvány. Ahogy tetszik. Minden állattartónak le kellene tennie egy vizsgát, amiben megismeri az állattartás alapvető szabályait. Illetve mindenki csak olyan állatot tarthat, melyet veszély esetén féken tud tartani.


#10: Ezt őszíntén mondom, hogy szomorúan hallom... Le a kalappal előttetek, hogy megpróbáltátok, de még ez sem indok arra, hogy annyiban hagyjátok a dolgot. Írjatok a helyi hivataloknak, fogjatok össze, szólaljatok fel. Telepítsenek oda kamerákat, mit tudom én.


A következőt pedig, akinek nem inge (vagy póráza), ne vegye magára:

Nem akarok minden nap attól rettegve kimenni az utcára, hogy ma vajon megúszom-e a városon való átkelést kutyaharapás nélkül! És nem hiszem, hogy nekem azért kellene "kezeltetnem a fóbiámat" (mert ezt is gyakran megkapom), mert a kutyás közösség "le se szarja", hogy mit mond a jogszabály.

2017. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%
De engem tökre nem érdekelnek a mentális problémáid. Nekem is van, én a pókoktól és nagyobb rovaroktól félek, de ettől még tudom, hogy ez egy baromság és nem várom el, hogy ez bárkit is érdekeljen. Az én dolgom az, hogy biztosítsam, a kutyám senkinek semmiféle kárt nem okoz, ezt természetesen biztosítom is, póráz nélkül.
2017. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

#12: Most csak rájátszol vagy tényleg ennyire hülye vagy? Hányszor kell még a szádba rágni, hogy azt ÉN HONNAN TUDJAM, hogy a kutyád senkinek semmiféle kárt nem fog okozni és hogy te ezt póráz nélkül is biztosítani tudod? Ilyen nehéz felfogni, hogy a másik ember nem gondolatolvasó?


Háháhá! Annyira tipikus vagy! :D Vártam mikor jön valaki a "mentális problémával". Nekem nincsenek mentális problémáim, csak tartok a nagytestű kutyáktól. De ha lenne is mentális problémám, gyönyörűen reprezentálod a magyar kutyatartó közösség ignoranciáját és nemtörődömségét! A szomorú az, hogy 10-ből 8-an pontosan ilyenek vagytok. :)

2017. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért használom a sokak által gyűlölt flexit. A kutyám tud mozogni a mentálisan problémások meg nem vinnyognak. Aztán toparton meg parkban elengedem. De egyébként se engednem el autó út mellett a kutyám, mert sose lehet tudni. Ő is megijedhet. Aztán ha elutik nem elég hogy meghal az én hibámbol de meg az autóst is kartalanithatom.


És mielőtt bárki beszólna! Szalagos neonsarga flexink van úgyhogy a bicosok a futók de meg a vakok is észreveszik. Aki atesik rajta azon már isten se segít mert annak már mindegy a saját lábában is elesne az istenadta.

2017. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell tudnod, ez az én dolgom, az én felelősségem, én pontosan tudom, hogy a kutyám nem fog senkire sem támadni, ennyi. Igen, a kutyáktól félni pont olyan mentális probléma, mint a pókoktól félni, akkor is, ha ezt nem fogadod el. A kutyák alapvetően veszélytelen állatok, azok, akiket rendszeresen sétáltatnak és emiatt sok emberrel találkoznak, gyakorlatilag teljesen azok, egy ember veszélyesebb náluk. Lehet belőlük vadállatot nevelni, ahogy egy emberből is, de ez nem érv semmire. Az egy teljesen normális elvárás, hogy legyenek felügyelet alatt, de ennél több nem kell. Nyilván van olyan kutya, akitől én is félek, különösen a kutyámat féltem tőle és anyázok, hogy mi a francért mászkál szabadon a semmi közepén, hol a fenében van a gazdája és miért léteznek ilyen gyökér emberek, de ez egy teljesen más helyzet, mint amikor az ember egy szocializált, felügyelet alatt levő kutyával találkozik.


Nyugodtan pattoghatsz itt, engem száz százalékig hidegen hagy :) Egy tíz éves labradorom van, aki száz százalékig veszélytelen, ezt tíz év tapasztalata, több ezer vadidegen emberrel való találkozás mutatja. Egy olyan kutyáról beszélünk, akiről egyszerűen ordít a barátságosság, nem egyszer előfordult, hogy olyan ember jött oda megsimogatni, aki azt mondta, hogy fél a kutyáktól, de vele megpróbálná. Séta közben a legtöbb ember visszamosolyog rá, sokan barátkoznak vele. Nem fogom néhány hülye kedvéért madzagon rángatni, mert az nem élet. Természetesen kisgyerekekhez csak akkor engedem oda, ha akarják, mert hiába tízből kilenc gyerek nem fél tőle, azt az egyet se akarom megijeszteni, de egy felnőtt ember viselkedjen felnőttként és viselje el, ha elmegy mellette. Nyilván olyan helyre járunk sétálni, ami nincs teljesen tömve emberekkel, mert az mindenkinek feleslegesen kényelmetlen lenne.

2017. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#15: Na, aludtam rá egyet. Tudom, hogy téged hidegen hagy, nem is vártam mást tőled. Nem számít senki és semmi, Fifike oda szarik, ahova akar, ahhoz megy oda, akihez akar, esetlegesen azt harap meg, akit akar. Ezek vagytok ti. :)


Rendben. Akkor mentális problémákkal küzdök. Legyen. Akkor legalább annyi legyen benned, hogy tőlem véded meg a kutyát! Nem egyszer megtörtént már, hogy a lakótelepen rám rontott valamelyik kutya. Bokám után kapkodott, felugrált. És hol volt a gazdi? A park másik oldalán trécsel a többi gazdival, kutya meg azt csinál, amit akar. Nem mindig fogom kivárni, míg a gazdi odaszalad megkötni Morzsit és rágyújtani a szokásos mantrára, hogy "Jaj, elnézést, nem bánt, csak játszani akar!" Hála égnek, eddig még nem kellett erőszakhoz folyamodnom, mindig felül tudtam kerekedni a rettegésemen. De ugye mentális problémákkal küzdő elmebeteg vagyok... Szóval nem adhatok rá garanciát, hogy ez mindig így lesz. És ha egyszer bizony annyira fenyegetve érzem magam, hogy meg kell védenem a testi épségemet, akkor NINCS KETTŐS MÉRCE! Akkor ne kiabálj majd rendőrségért! Ne jelentgessél fel, pereljél be! Ne állatkínzózzál meg pszichopatázzál! Fogadd el, hogy van valaki, aki fél a kutyáktól. Annyira, hogy ha kell meg is véde magát tőlük. És csak magadat okolhatod majd, hogy a prórázt csak mutatóba hoztad!


Egyébként meg tiszta nevetséges. Olyan ez az egész, mikor a buszmegállóban dohányzik valaki, rászólok, hogy legyen kedves elnyomni vagy arréb menni. És akkor az én ku.va anyámat, hogy nem dohányzok? :D


Sírtok, hogy így-úgy démonizálják a kutyákat Magyarországon. Ti idézitek elő. Ok-okozat, tudod.

2017. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ne vetitsd ki rám a másokkal való problémáidat. A póráz a téma, nem mindenféle marhaság, amihez közöm nincs. Én kivétel nélkül mindig összeszedem a kutyaszart, a kutyám pedig tíz méteres körzetemben tartózkodik folyamatosan és figyelem, hogy mit művel, nem engedem, hogy bárkit bármivel zaklasson, nem mintha különösebben akarna ilyesmit. Én maximálisan figyelembe veszem a többi ember normális igényeit, a madzagon rángatás nem tartozik ezek közé. Semmiféle konfliktusunk nem szokott lenni senkivel, ebből asszem levonhatom a következtetést, hogy az a kb évi egy ember, aki a pórázról magyaráz nekem minden ok nélkül (értsd: velem vagy a kutyámmal történő bármiféle egyéb interakció nélkül odajön hozzám és elkezd erről ugatni), valami furcsa kisebbség speciális igényekkel.
2017. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

sokkal valószínűbb hogy összefutsz pl putyinnal, obamával stb a koszos városi gettókba minthogy rád támadjon egy kutya


a kutyatámadások 99,99999% emberi hiba, fenyegeti a kutyát, támadólag lép fel vele szembe stb


ha félsz a kutyáktól menj el pszihológushoz beszéld ki vele, a kutya az ember legjobb barátja, a legtöbbjük még akkor sem ártana embernek ha kifejezetten provokálnád, bezzeg ha jól pofán váglak te biztosan visszaütnél, ilyen alapon akkor minden ember menjen bilincsben?

2017. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#17: Hiába próbálod elbagatellizálni, közöd van hozzá, mert a részét képezed a problémának. Tudom, te vagy a tiszteletre méltó kivétel. Tök jó és örülök neki, hogy te figyelsz a kutyára. Te vagy a tízből az egy. A másik kilenc meg sajnos magasról tesz rá. Én nem is rád haragszom, hanem rájuk.


#18: Tudod az a különbség, hogy nem az van benne a jogszabályban, hogy a "mentális problémáktól szenvedő kutyafóboknak" rendszeres pszichiátriai kezelésre kell járniuk. Hanem, hogy a kutyát csak az arra kijelölt helyen szabad elengedni. Nem véletlenül.


Köszöntem az időtöket.

Téma részemről lezárva.

2017. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy egyesek fogalomzavarban szenvednek. Ha egy nagytestű kutya rád ront, rád támad akkor minimum komoly sérüléseid lesznek. Ha nem lett semmi bajod, akkor nem támadt rád. Az én kutyám játékból is szokott morogni, sőt, a nyakánál fogva a hátára téríti a másik kutyát. Mégsem támad.
2017. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!