Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen érzem magam. Mit tegyek?

Szörnyen érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt még nagyon-nagyon régen egy tacskó kutyusom. Imádtam, mindent megtettem érte.... kiskoromban egyszer bántalmaztam a kutyát. Nem tudom miért... Nem szoktam állatokat bántani, soha! De akkor valamiért azt csináltam. Ha vissza tudnék menni az időbe, úgy veretném a fejem a falba, hogy betörik a koponyám... A kutya ezt leszámítva jó körülmények között volt: kapott minden finomságot, védve volt széltől, esőtől, hótol.

Többször megengedtem neki, hogy fusson pár kört a faluban(nagyon futkorászós kutyus volt) és mindig visszajött. 4 óránál többet sosem bóklászott. Amikor hazajött a nagy futásából, az volt az első dolga, hogy odabújik hozzám simogatásért :(

Aztán egyik nap nem jött haza... A másik utcában találták meg, nem mozdult, csak liheget... (Megette a rókamérget, amit a falu különböző pontjain szórtak szét a veszett erdei állatok miatt) Kb. 1 órán át csak szenvedett(az állatorvos 3 órára volt innen), majd elment.

Nagyon szörnyen érzem magam, amiért régen bántottam őt, ő pedig olyan jó volt hozzám. :((

Már sok év eltelt azóta, de még mindig a fejemben játszódik le az a képsor, amit tettem szegénnyel. Egyébként én nem vagyok olyan fajta, tisztelem az állatokat, ha meglátok egy kutyát láncra verve, víz nélkül, vagy bármi, ölni tudnék... Bárcsak ezt tettem volna magammal is akkor...


2010. máj. 12. 19:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
bocs:zavar
2010. máj. 12. 19:49
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy undorító, régen volt, megütötted de megbántad és szeretted...


Ha egy kedves állat, aki itt a földünkön szeretett egy embert, meghal, a halála után ez az állat elmegy a Szivárvány-hídhoz.

Ott mezők és dombok vannak kedves barátaink számára, hogy tudjanak együtt futkározni és játszani. Ott bőségesen van víz és táplálék, süt a nap, és barátaink jól érzik magukat. Mindegyik állat, amelyik beteg és öreg volt, ismét egészséges és erős; azok, amelyek megsebesültek vagy megnyomorodtak, ismét jól vannak, úgy, mint ahogy múltbéli álmainkból ismerjük őket.

Az állatok ott boldogok és megelégedettek, csak egy kicsi zavaró körülmény van: mindnek hiányzik egy bizonyos valaki, akit hátra kellett hagynia. Csak szaladgálnak és játszanak egymással, de mindegyik állat számára eljön a nap, amikor hirtelen megáll, és várakozással teli fényes szemekkel remegve néz a távolba.

Hirtelen kiválik a játszótársai közül, és rohan egyre gyorsabban és gyorsabban a zöld mezőn át. Látod, hogy rohan valaki feléd, s ha te és kedves állatod boldogan találkoztok, már soha többé nem váltok el egymástól.

A boldogság könnyei csordulnak végig arcodon, oltalmazó kezed újból simogatja állatod fejét, és ismét belenézel a hű szemekbe, amelyek oly régen eltűntek az életedből, de a szívedből soha.

Azután együtt mentek át a Szivárvány-hídon…

2010. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

19:54

Ez nagyon szép volt!


...csak én sajnos nem érdemlem meg azt se, hogy találkozzak Árnyékkal(a tacskómmal). A pokolban fogom végezni.(nem hiszek mennyben, meg ijenekben, de ha lenne, oda küldene a kutyám) :(

2010. máj. 12. 19:58
 14/21 A kérdező kommentje:
bocs, zavarodott vagyok: ilyenekben
2010. máj. 12. 19:58
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem is van kutyusom, bele sem merek gondolni, mit éreznék , ha valami baja történne, vagy elveszíteném. Ezért nem tudhatom mit érzel.

Próbálj meg inkább a szép dolgokra gondolni! Próbáld meg felidézni azokat az emlékeket, amikor együtt futkorásztatok, meg együtt játszottatok a kertben! Néha nekem is a kutyusom orrára kell koppintanom, de ez a nevelés része. (Persze nem azt mondom, hogy verni kell őket...). Ha van rá lehetőséged, fogadj örökbe egy másik kutyust. (menhelyről, vagy olyan valakitől, aki már nem tud a kutyusról gondoskodni) Azzal talán kicsit csillapodik a lelkiismeret furdalásod, hisz így meg megmentesz egy kutyust! És az új jövevény is pillanatok alatt belopja majd magát a szívedbe!

2010. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nemrég kaptam egy másik kutyust. Őt nem fogom bántani, bele se merek gondolni! Ő most alszik a kazánnál, a jó melegben. Tanultam az előző kutyus esetéből és őt már pórázon viszem el sétálni.

Nagyon jó kosztot kap.

2010. máj. 12. 20:13
 17/21 anonim ***** válasza:
Igaza volt egy előttem válaszolónak.Az a legfelháborítóbb,hogy hagytad egyedül mászkálni.És ha kimegy egy kocsi elé,és emiatt az autóban megsérülnek?Mindenki tudta,hogy a te kutyád,simán feljelenthettek volna.Teljesen ki vagyok az ilyen gazdáktól.A mi falunkban is van néhány.A fő út mellett laknak,a kapu állandóan nyitva,a kutyák gondolkodás nélkül rohannak át az úton.Már nem egy kutyájukat elütötték.Szerintem ez is hasonlóan állatkínzás,mintha láncra kötnék.
2010. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lényeg,hogy tanulj a hibádból. Nem hinném,hogy bárki itt elítélne téged és remélem a jövőben is vigyázol az állataidra. Ne sírj mostmár, régen volt. Hibázni pedig emberi dolog. Más el sem meri mondani,ha hibázik, te legalább őszinte vagy. Becsülendő :)
2010. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy felismerted hogy hibáztál. Az ő emlékének a tiszteletére, próbálj meg más állatokon segíteni. Akár úgy hogy néha kijuttatsz menhelyre állateledelt. Vagy hogy megitatsz egy szomjazó kutyát

És akkor ő a szivárványhídon túl büszke lesz Rád. Sokat változik az ember.

Nem tudom dolgozol-e már de van pl. tacskomentés és ott a hogyan segíthet -ben szépen fel van sorolva mi-mindenre van szükség. (Futrinka Egyesület végzi)

Üdv az állatvédők klubjában

2010. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Ezt nem értem.

Régen volt kutyád és most érzed szörnyen magad?

Vagy ez valami terápia része, hogy most ki kell beszélned magadból? Akkor feküdj le és mesélj.

Amúgy meg lépj túl, mindenki csinál gyerekkorában marhaságot. Én egyszer loptam egy kockasajtot egy boltból. Pedig nem is szerettem.

2010. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!