Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kihez fordulhatnék...

Szerintetek kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Saroktelken lakunk, így a járda elég hosszan megy a kerítés mellett. Van egy 10 hónapos németjuhászom, aki alapban nagyon jóindulatú kutya, de az iskolából hazafelé tartó "gyerekek" hergelik. Ez abban nyilvánul meg, hogy köpködik, húzzák a botot a kerítésen és még a kerítést is rugdossák. (ezt az ablakból kitűnően végig tudom nézni). A kutya természetesen örjöng.

Mivel nem csak gyerekekről van szó, hanem 25-30 körüli férfiakról is, így nem beszélhetek az anyukájukkal, hogy szóljon a fiára, meg azt sem tudom hol lakik aki ezt csinálja, mert nem követem az utcán...

Gondoltam, hogy írok a kerületi rendőrségnek, mert a kerítésünk konkrétan szét van rugdosva (befelé homorú) de nyilván egy rendőr nem ezzel foglalkozik...

Teljesen tanácstalan vagyok, és csak a kutya issza meg a levét.


2010. máj. 13. 11:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem klikkerrel, hanem labdával tanítjuk a kutyákat. Igen, az a nagy baj, hogy ha mi kint vagyunk, természetesen úgy mennek a járdán mint a kisangyal, de én legszívesebben felpofoznám mindet!!! Amikor hergelik és én a szobában észreveszem és kimegyek és rákiabálok, akkor odajön, szóval el tudom hívni a gyerektől, de ha nincs otthon senki, senki nem hívja el...

Az utolsó gondolatodat Apukám is felvetette :) Érdekes, de végülis egy próbát megér! :) Ha tudok velük beszélni, még pénzt is ajánlok! :)

2010. máj. 13. 12:59
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem az lenne a cél, hogy el tudd hívni, hanem hogy semlegesíteni tudd ezekre az ingerekre, tehát hogy pl tudj vele dolgozni, úgy hogy közben rád koncentrál, rád néz, tehát nem érdeklik az ingerek. Ha más módszerrel tanultok, akkor ne kavarj be a klikkerrel, de szerintem próbáld meg jutalommal, és rád koncentrálással semlegesíteni az ingerek ellen, valószínű, hogy az távollétetekben is segíteni fog valamennyit. Ha mást nem, tényleg max eléred, hogy a gyerekek megunják ezt az egészet, mert szivességből hergelni nem olyan jó buli, mint rosszaságból :)
2010. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ÉN felveném videóra, Nem elég hogy jergelik de a tulajdonodat is rongálják és ugy tenék feljelentést.


Persze nem bizti sőőt ,hogy számithatsz rájuk..:S


A kerítést nem tudod megcsinálni ugy hogy se ki se be ne lássanak? Kaphato az az olcsobb nád amit fel lehet rakni a kerítésre..


Utálom az ilyen embereket. kövesd őket és hergeld őkt is hajnali2 kor énekelj nekik az ablak alatt..:P

2010. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

elöző vagyok lemaradt,hogy csak vicceltem... az utlsó mondatal.


A kenelt én nem ajánlo ott az összes kutya megörűl. Kerítés+amiket már elmondtak előtem...

2010. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tényleg? Érdekes módon az én kutyáimnak nincs benne semmi baja. Ha én nem vagyok velük, úgyis csak alszanak, és erősíti a kapcsolatot és motiváltabbak...
2010. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem szorosan a témához, de tanítsd meg a kuttyodnak az élelem megtagadást, benn a kertben is. Nehogy megmérgezzék csórikámat! A mérgezés ellen a nád se fogja megvédeni, simán átdobják.
2010. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rajta vagyok! Sajnos ettől én is félek :(((
2010. máj. 13. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!