Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát nem szabad megpuszlni?

A kutyát nem szabad megpuszlni?

Figyelt kérdés
A póráz két végében volt, volt 2 dán dogos nő, és puszilgatta őket. Mire Victoriátol kérdezte, hogy Ő nem szokta-e. Erre, azt mondta, hogy soha. Van valami jelentössége, hogy a falkavezér, nem puszilgatja a falkatagokat, vagy csak Victoria nem teszi?
2010. máj. 13. 13:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%
Nem a falkatagságról van itt szó hanem egészségi dologról.
2010. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
74%
hááát én agyonpuszilgatom a kutyám, és semmi bajom.
2010. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
Én is szoktam puszilgatni, nekem sem lett még belőle semmi bajom.
2010. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha rendszeresen kezelteted az állatorvosnál féreghajtóval a kutyát, akkor nyugodtan megpuszilhatod.

Én gyerekkorom óta puszilgatom a kutyáimat, majdnem 40 éves vagyok és még soha nem kaptam el semmit.

Viszont embertől már kaptam el lábgombát és influenzát!

Persze az is fontos, hogy én minden nap kiporszívózom a lakást és klóros vízzel felmosom az egész lakásban a padlót.

2010. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
36%
A modern és drágább féreghajtó készítmények 6 hónapra nyújtanak védettséget az ebnek, gyakrabban nem is szabad alkalmazni őket, mert tönkremehet a kutya bélrendszere.
2010. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%

Furcsa dolog ez.

Én pl. barátomnak tekintem a kutyámat. Soha nem törekedtem arra, hogy falkavezér legyek. Mégis nagyon szeret engem, nem nőtt a fejemre. Sőt az ételt is simán Van más falakvezér a családban.

Ezért én adok neki néha puszit. És ha jól belegondolok ez a kutya oltott, ivartalanított, rendszeresen látja állatorvos mivel negyedévente féreghajtást kap, kap kullancs és bolha elleni cseppeket. Én meg vagy 15 éve nem voltam orvosnál.

2010. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
38%
(*az ételt is simán el tudom venni tőle, ha akarom. De nem akarom)
2010. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
46%
Én is úgy tudom, hogy betegségeket terjeszthet, de persze ez nem fordul elő túl gyakran. De szerintem jobb ha óvatos vagy!
2010. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

hát én mindig megpuszilom főleg azt a kis selymes melegcse kutyaILLATÚ fejét.. jaj meg a fülét ami pihe puha selmyes,....mindig puszilgatom....minden séta után megmossuk (zuhany) a lábát és a fenekét, hasát. Az ágyban, velem alszik, és tudom hüléyn hangzik, de ha eszem a hosszú pálcika ropit, akkor együtt esszük :DDD én ez egyik végéről, ő a másikról....ja és nem vagyok zoofil :))))) meg hát ő mindig végignyalja az egész arcomat, a számat is....szóval :)


de persze rendszeresen hordjuk az állatorvoshoz, sőt minden kis apróság miatt is :)

2010. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó: bocs de ez már gusztustalan....
2010. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!