Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát nem szabad megpuszlni?

A kutyát nem szabad megpuszlni?

Figyelt kérdés
A póráz két végében volt, volt 2 dán dogos nő, és puszilgatta őket. Mire Victoriátol kérdezte, hogy Ő nem szokta-e. Erre, azt mondta, hogy soha. Van valami jelentössége, hogy a falkavezér, nem puszilgatja a falkatagokat, vagy csak Victoria nem teszi?
2010. máj. 13. 13:36
1 2 3 4
 11/34 Akiteki ***** válasza:
29%
Az amerikai nő ebből él, hogy csinál egy műsort. A kutyákat nem szereti, csak jól él belőlük. Ki a fenét érdekel, hogy megpuszilja-e. Nincs is saját kutyája, másokét egrecíroztatja. Én azt sem hiszem el, ami ezekben a filmekben van.
2010. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%
Én van,hogy megpuszilom a feje bubját..de azért ez a ropis,meg ágyban alvós már sok nekem. Azért én állatként kezelem az enyémet,mindenki imádja,családtagnak számít de mégiscsak egy állat,nem hagyom hogy végignyalja az arcom,nem eszek egy tálból vele.. ez már túlzás szerintem
2010. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sokan nem találták el a választ. köze nincs a dolognak az egézségügyhöz, mind az embernek, mind a kutyának van immunrendszere, ismerik és megszokják egymás baktériumflóráját. Leszámítva pár veszélyes, és esetenként előforduló betegséget nem jelent túl nagy kockázatot a kutya nyalogatása.


A válasz más: önuralom. Hogy egy állatot hatékonyan tanítsunk következetesség kell, lehetőleg minnél nagyobb. Ehhez elengedhetetlen az önuralom. A puszi az emberek között a szeretet jele, de a kutyának nemigen, az ember saját vágyai kielégítésére teszi ezt. A jó tréner tudja mindezt, és képes annyi önuralmat gyakorolni, hogy ezt a kutya szempontjából felesleges dolgot mellőzze. Ebből következik, hogy aki képtelen megállni a kutya puszilgatását, az ne menjen kiképzőnek, nem alkalmas rá. ...és ne kezdje el senki mondani, hogy de ő akkor is milyen jól tudja a kutyáját tanítani, mert nem csak saját kutyáról, hanem kutyákról beszélünk, egy jó kiképzőnek életet során számos kutyát be kell tanítania, köztük félrenevelteket is. Márpedig a tudás nem ott kell, ahol a kutya engedelmeskedik, hanem ott, ahol keresztbe tesz. Na ezeket az ebeket nem lennének képesek nevelni azok, kik nyalják-falják őket...

2010. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%
Hát az én kutyám tisztább, mint egynémely ember, úgyhogy ha a tied is hasonló akkor puszilgasd nyugodtan! :D
2010. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
42%
Anélkül is lehet szeretni a kutyát, hogy puszilgatnád, nem normális dolog szerintem, ez a ropis meg már beteges. Komolyan ennyi erővel feküdj le vele...
2010. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
27%

A kuya,piszkitja a nemiszervét és minden egyebet,szagolgat más kutya ürlékét.

A kutya óra teli van baktériummal,és férgekkel,ezt nem leheet úgy tísztani,hogy rendesen lejőjön,és ha elkapod akkor az nem lesz szép mulatság,persze van olyan ember aki nem kapja el,de nem nagy az esély,(ugyan olyan,mint aki dohányzik van aki 80 évet megél dohányzás melett van aki 40 évnél nem bírja tovább).

És ez itt nem a higéniáról szól.

Egy kutyát lehet szeretni,puszilgatás nékül

(teszem hozzá a kutya nem tudja,hogy ezt te szereted jeléül fejezed ki!)


Lehet egy kutyát méshogy is szeretni!

A kutyám már 14 éves és nem puszilgattom mégis egészséges és kötődik hozzám ez nem ezen múlik.

A ropit enni együtt a kutyával pedig tényleg gusztustalan dolog,ne akard tudni mi van a kutya szájába kedvesem,főleg nem a nyelvén amivel nyalogat téged!

Nézz utána ha érdekel,de szerintem ne.

2010. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
51%
Én a lovakat puszilgattam kislány koromban, mert annyira imádtam őket! De nem lett tőle bajom. Szerintem a saját kutyádat, aki lakásban lakik veled, simán lehet. De idegen kutyát nem! Sőt, TILOS! De én mondjuk nem puszilgattam soha a kutyáimat. ÉS mindig kezet mostam miután játszottam velük ...
2010. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
43%

Én tisztában vagyok vele, hogy milyen férgeket kaphatok el, meg azt is tudom, hogy sétáltatás során a más kutyakakiból a tojásokat az orrával is felszippanthatja. Azt is tudom, mivel nagyon sokat foglalkoztam a kutyakiképzéssel, hogy a kutyának a puszi nem jelent semmit, és hogy a kutya nem az ágyba való. Mielőtt kutyát vettünk volna, megegyezett az egész család, hogy nem nevelünk belőle ágyban fekvő kutyát, de mikor megvettük, akkor ő már az előző gazdinál rá volt szoktatva, mert amikor megtalálták őt a testvéreivel és az anyjával együtt pár hetesen télen kint, akkor úgy volt, hogy nem éli túl. Ezért is a nő elkényeztette.

No, tudom, hogy a ropis az eléggé undorítóan hangzik, de az csak 2x fordult elő és nem úgy, hogy összéért a pofikája az enyémmel. ez csak viccből volt.

Amúgy énis a feje búbját vagy oldalt a fejét puszilom. Nekem ő olyan, mint a canisterapeutás kutya.

és mondom, nem vagyok zoofil!!!

2010. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
ja és nyugodtan irhatjátok azt, hogy "nagyon" sokat foglalkozhattam a kutyakiképzéssel, meg gúnyolhattok is...meg azt is irhatjátok, hogy ha ennyit foglalkoztam ezzel, akkor hogyhogy ezt csinálom...oké
2010. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
35%
csak legalább ne hazudoznál..:/
2010. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!