Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen megváltozott ivartala...

Teljesen megváltozott ivartalanítás után, mintha nem is az én kutyám lenne, fog ez változni? :. (

Figyelt kérdés

A kutyám egy örökmozgó energiabomba volt, folyton szaladgált a másik 2 kutyával, imádott sétálni, futni, labdázni. Nem lehetett lelőni. Ivartalanítás óta csak fekszik ül... Letargikus, vagy nem is tudok rá jobb szót, de mintha teljesen kicserélték volna. Nem labdázik, ha hívom ide jön de amúgy nem. Ha csináltam régen valamit az udvaron rögtön jött, hozta a labdát, hogy dobaljam neki. Most csak néz. Enni is immel-ámmal. Már 3,5 hónapja volt a műtét, azóta ilyen. Betegnek nem beteg, voltunk több vizsgálaton is, kapott vitaminokat is, de semmi :/

Elvesztettem a kutyám? :( Soha nem lesz már a régi? :(

Ha ezt tudom soha nem viszem el az operációra. A másik kettőnél is inkább figyelünk, de ez szörnyű.

Nagyon hiányzik a kutyám :(



2017. ápr. 15. 16:10
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a szuka kutyák közel száz százalékánál épp elég nyomós ok az ivartalanításra már az, hogy az ember nem szeretne kiskutyákat.
2017. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
79%

Ivartalanítással igen is sok betegséget lehet megelőzni.


Mi is készülünk a ivartalanítani a szukánkat az idén,mert többször lett álvemhes és nagyon szar 2-3 hétig minden nap hallgatni a nyüszögését,járkálását,játékai babusgatását,meg a szájában járkál velük és nyüszög.


Szerintem pszichésen rányomtatok vmit.

Ez csak egy műtét. Több hónap mire kiürülnek teljesen a hormonok a szervezetéből.Szóval ha már műtét utántól ilyen nem az ivartalanítástól van.


Vagy túl lett babusgatva vagy érte vmi,de az nem az ivartalanítás.

2017. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!

Kérlek ne beszéld le az ismerőseidet az ivartalanításról!

Mert annak nagyon sok kutya fog áldozatul esni.


Attól, hogy ti így jártatok, szinte kizárt hogy ez másoknál is így lenne. Sőt, még mindig úgy gondolom, hogy nem az ivartalanítás okozza a gondot. Lehet hogy az orvos valamit elszúrt, és a kutyának most fájdalma van. Nem minden betegségre deríthető fény, hiába csináltattatok 20-féle vizsgálatot rajta. Még mindig lehet valami a háttérben, ami ezt a viselkeddést okozza nála. Ezt sosem tudjátok kizárni. Ezért csak ártasz avval ha bebeszéled mindenkinek hogy minden kutyával ez lesz ivartalanítás után. Olvashattad a válaszokat, tapasztalatokat, biztos feltűnt, hogy ez azért nem túl gyakori dolog. Éppen ezért ne terjeszd a rémhíreket, mert a végén még tényleg el megy a kedve mindenkinek az ivartalanítástól, és a végén az ismerősöd kutyáit az ivarszervi rák viszi el alig 10 évesen, a fölösleges utcai szaporulatról nem is beszélve.

2017. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
72%
Akkor hagytam itt ezt a kérdést, mikor megláttam, hogy a kérdező idióta módon elkezdi lebeszélni az ismerőseit ahelyett, hogy azon dolgozna, hogy a kutyája helyrejöjjön.... Gratulálok. Azért, mert te rosszul jártál, még sok sok kutyának lehet jobb élete az ivartalanítással.
2017. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
23%

Igen, sok kutyának lehet jobb az ivartalanítással, de azért tisztában kell lenni a kockázatokkal is. Még sosem hallottam ilyen szélsőséges esetet, mint a kérdezőé, de gondoljatok bele a kérdező helyébe is!

Jót akart ő is, és most van egy 3 éves husky-ja, aki olyan, mint egy plüsskutya, és lehet, hogy így fog még elélni 10 évig. És a gazdi minden nap önmagát fogja vádolni, pedig ezt igazán nem láthatta előre!

Egyébként 19-es vagyok, én külföldről is megkérdezném annak a doktornőnek a véleményét, legalább annyira, hogy ő hallott-e hasonló esetről vagy más kiváltó okra gyanakszik, sőt, hátha külföldi szakmai kapcsolata is van, akihez elviheted.

2017. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
72%
Igazából érdemes lenne idejönni mindazoknak, akiknek semmi problémája nem volt az ivartalanítás után. Én például egy ivartalanított tízéves labrador szuka tulajdonosa vagyok, a kutyám élénk, nagyon fiatalos (többen egész fiatalnak nézik, ami persze nem sok hozzáértésről tesz tanúbizonyságot, de azért elég sokatmondó), túrázik, rohangászik, macskákat kerget, labdázik satöbbi.
2017. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Hagyj fel azzal a butasággal,hogy lebeszélsz róla mindenkit. Majd akkor legyél ennyire hülye ha a neked is végig kell nézned egy kutya halálát az ivarosság miatt. Öreg kutyánkat a prosztata megnagyobbodás vitte el.Nem lehetett vele mit kezdeni az altatás már nem bírta volna ki a gyógymód meg az ivartalanítás lett volna.Ezek után nem kérdés,hogy minden kutyám ivartalan lett.1,5 évesen lett herélve a kan keverékem.Ugyan olyan pörgős aktív, mint volt. Már a műtét napján az ébredés után le se lehetett lőni.A szuka kutyát sem viselte meg.


Szerintem válts orvost és nézesd meg egy másikkal.Ott valami más gond van és nem az ivartalanítás a ludas.

2017. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés kapcsán kutakodni kezdtem itt (Anglia) és több ilyet is találtam.

Az egyik esettel fel is vettem a kapcsolatot, az ivartalanítás után kb 1 évvel vettek egy kiskutyát az valamiben segített, de túrázni, nagyokat futni a másikkal azóta sem lehet, a játék csak álom. Vegetál, azóta is, ennek már 5 éve. Azóta amolyan kerti dísz. Mesélgetjük mi is a kutyás köreinkben, de az állatorvos sem pártolja szerencsére.

Kitartást!

2017. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 Szilvi & Argos ***** válasza:
53%

Kérdező! Ne csinálj hülyeséget, ne beszéld le az embereket az ivartalanításról!!!! Pont ezért van annyi gazda kereső kutya, mert a "véletlen" almok, plusz a házi szaporítások egyre sűrűbbek!!!

Az ivartalanítás maga nem okoz ilyen hatást. A változást egészen biztos, hogy nem maga az ivartalanítás váltotta ki. Én biztosan lappangó egészségügyi problémára tippelnék és kikérném több orvos véleményét is !

A kutyának jobbulást!

2017. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
57%

Kan kutyám ivartalanítás után fut, játszik, labdázik, bandázik, minden ok vele.

Csak azért, mert te így jártál, egyáltalán nem az az általános, és szerintem nem az IV váltotta ki.

2017. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!