Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen megváltozott ivartala...

Teljesen megváltozott ivartalanítás után, mintha nem is az én kutyám lenne, fog ez változni? :. (

Figyelt kérdés

A kutyám egy örökmozgó energiabomba volt, folyton szaladgált a másik 2 kutyával, imádott sétálni, futni, labdázni. Nem lehetett lelőni. Ivartalanítás óta csak fekszik ül... Letargikus, vagy nem is tudok rá jobb szót, de mintha teljesen kicserélték volna. Nem labdázik, ha hívom ide jön de amúgy nem. Ha csináltam régen valamit az udvaron rögtön jött, hozta a labdát, hogy dobaljam neki. Most csak néz. Enni is immel-ámmal. Már 3,5 hónapja volt a műtét, azóta ilyen. Betegnek nem beteg, voltunk több vizsgálaton is, kapott vitaminokat is, de semmi :/

Elvesztettem a kutyám? :( Soha nem lesz már a régi? :(

Ha ezt tudom soha nem viszem el az operációra. A másik kettőnél is inkább figyelünk, de ez szörnyű.

Nagyon hiányzik a kutyám :(



2017. ápr. 15. 16:10
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
56%
Lepontozni, mert leírtam saját pozitív tapasztalatom. Elképesztőek az ide járó "emberek"!
2017. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
43%
Nekem egy előző szuka kutyámmal történt ez. A mostani szuka ivaros marad... akinek nem történt ilyen a kutyájával, az nem tudhatja milyen szörnyű érzés is ez...
2017. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
68%

Az én szuka kutyámat meg az emlőrák vitte el, mert nem volt ivartalanítva.


Akinek nem történt ilyen a kutyájával, az nem tudhatja, milyen érzés is ez...

2017. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért jó egymásnak ugrani ebben az "ivartalanítás kockázatosabb-e vagy az ivarosság". Mindkettőben van kockázat. És akinek egyik vagy másik ok miatt pusztul el / változik meg a kutyája (vagy más kedvence), azt nem vigasztalja a tudat, hogy 1 millióból ők tartoznak a 3 kivételbe. Ki-ki melyik kockázatot viseli el jobban, ez mindenkinek egyéni döntése kell, hogy legyen (amellett a felelősség mellett, hogy ha ivaros, akkor különösen odafigyel arra, hogy ne szülessen még több nem várt kölyök)
2017. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
84%

"Nem egy orvosnál voltam és egyik sem ajánlja az ivartalanítást ha csak nem valami "nyomós ok van rá" pl szuka és kan együtt van tartva vagy egyéb sport miatt. És elhiheted nem sűrű hogy egy kutya ivarszervi megbetegedést kap, az állatorvosok ezt mondták. A legtöbb kutya öregségben pusztul el, ivarosan."


Hát én nagyon kíváncsi lennék hogy ezt miféle állatorvosoktól hallottad, akik szerint az ivarszervi rák nem elég nyomós ok az ivartalanításra.

Kapásból 10 szuka kutyát tudok felidézni a környezetemben akiket az emlőrák vitt el, pedig még jó pár évet élhettek volna. Akkor az egész világon összesen mennyi ilyen lehet?!


Nyilván a táplálásnak is fontos szerepe van a rák kialakulásában, és hát valljuk be, hogy sajnos nem mindenki engedheti meg magának hogy méregdrága gabonamentes táppal etesse a kutyáját, a gluténtartalmú olcsóbb tápok pedig vészesen növelik mindennemű rák kialakulásának kockázatát.

És ezek közül ha csak 1 is van, amit kiválóan el tudunk kerülni az ivartalanítással, akkor az az ivarszervi rák. És ha már van módszer ennek elkerülésére, akkor legalább éljünk vele!


A lehető legnagyobb butaság és felelőtlenség amiatt lemondani az ivartalanításról, mert bizonyos gazdák vagy állatorvosok elmondása szerint 100 kutyából 2 pont annak eredményeképpen lett letargikus és életunt egyed. Holott ezerféle más oka is lehet, csak nem tudjuk kideríteni a valódi problémát.


Összefoglalva úgy gondolom, hogy minden műtét kockázattal jár, amellyel a gazdinak számolnia kell. Egy ultrahangos fogkőeltávolításba is belehalhat a kutyád, pedig rutinbeavatkozásnak minősül. Mi lesz, ha a kutyádat baleset éri, vagy más okból kell sürgős altatásban végzett beavatkozásnak alávetni? Nem vállalod, az esetleges kockázatok miatt? Pedig az élete múlhat rajta! Na az ivartalanítás ugyanilyen dolog. Ha azért nem ivartalanítod a kutyád, mert attól félsz hogy ilyen letargiába zuhan majd utána ő is, annak kb. annyi a realitása, mintha attól félnél hogy az orvos hibájából elvérzik a kutyád a műtőasztalon, vagy pedig leáll a szíve vagy a légzése altatás közben. Persze nem kizárt a dolog, csak igen valószínűtlen. A műtét utáni letargia ugyanez. Kérdés, hogy tényleg az ivartalanítás okozza-e vagy sem. És még ha az is okozza, ennek akkor sem kéne eltántorítania bennünket ettől a beavatkozástól. Fine, benne van a pakliban, de a rák akkor is 1000x gyakrabban fordul elő, és ennek a megelőzésére kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni. És ezzel szerintem minden felelős gazda tisztában van, és vállalja is a műtéttel járó kockázatot a "jó ügy" érdekében. Én speciel ezután is osztom a véleményemet az ivartalanításról, az esetleges "letargiát" pedig az elvérzés és a szívleállás mellett a "műtéti kockázatok" mappába helyezem.

2017. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
22%
Ezért kell nyomatni folyton a hülye ivartalanítás témátokat. Szukáknál még ok is de a kan kutyákat nagy hülyeség és kegyetlenség.. lepontozhattok de ez a véleményem. Igen lehet hogy ilyen marad gratulálok.
2017. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
5%
Bár őszintén a szukáknál is hülyeség.. csak oda kéne figyelni rá hogy ne szaporodjon de az túl nagy fáradtság
2017. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó!!! Elolvastad, amit írtam?

Nem (csak) a szaporodás a legnagyobb baj!!!

2017. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam hogy le leszek pontozva de annyira nem érdekel... csináljatok akkor nemtelen élőhalott kutyákat. Úgyse tudok mit csinálni. (jó piroskezezést agyhalottak, ennyit tudtok)
2017. ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
76%

Azokhoz szólok akik azt vallják, hogy csak figyelni kell, ne szaporodjanak a kutyák, és akkor nem kell ivartalaníttatni.

Minden betegségtől eltekintve, belegondoltatok milyen lehet az a kutyának, amikor rájön a szaporodhatnék, és egyszerűen nem jut kanhoz/szukához? Nekik ez egy bivalyerős ösztön, addig mennek ameddig nem tudják elintézni, nem véletlenül hajtanak végre bravúros szökéseket is. Biztos mindenki tudja milyen az amikor rajtad van az "inger" és nem tudod elintézni. Na most képzeld el, hogy nem a te döntésed, hogy elintézheted-e. A kutyáknál ez sokszorosan megvan.

És akkor van aki azt mondja, az ivartalanítás a kegyetlenség? Akkor ez mi? Mikor minden egyes tüzelésnél végignézed ahogy a kutyád szenved? Te nem érzed, bele se gondolsz....

Az ivartalanítással ezt kiiktatod belőle. Nem humánusabb? El kéne határolódni már ettől a "Jajj de hát megcsonkítom a kutyámat, elveszem a férfiasságát blablabla" maszlagtól.

2017. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!