Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó az a menhelynek ha...

Miért jó az a menhelynek ha inkább szaporítótól hozok el kutyát?

Figyelt kérdés

Találtam az egyik menhely oldalán egy kutyust, nagyon szép kb fél éves kis gombóc, felhívtam a menhelyet, hogy megvan-e még. Mondták, hogy meg és a tartási körülményekről érdeklődtek, mondtam, hogy kinti-benti kutyi lenne úgy mint a meglévő is.

2 naponta sétával, mondta, hogy megbeszéli a kollégáival és vissza hív. Mikor visszahívott közölte, hogy nem vagyunk alkalmasak...

Hát a kutyink nem így gondolja. Na mindegy. Amúgy az indoklás az volt, hogy ezt a kutyát csak brntinek szánják. Közepes testű, nagy bundájú... Na mindegy...

Találtam egy husky kiskutyát (véletlen alom) oltás + chip áráért elhozhatom és eggyel több kutya marad a menhelyen...


2017. ápr. 18. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez erdekes... igen, a menhelyen nagyon nezik hogy kihez kerul a kutyus.. ha kis gomboc, akkor lehet hogy telen nem lenne jo neki kint lenni. De ejszakara meg bevinnetek. Hat nem tudom. Melyik menhely volt ez?
2017. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
A menhelyi kutyus valószínűleg nem az a kinti vérmérsékletű. Nem minden kutya ugyan olyan. És nem támogatják a szaporítást viszont azt még kevésbé hogy a hozzád nem illő kutyit két nap után visszavidd.
2017. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Lol, ez de gáz:D

Ha nagy bundás, közepes termetű, akkor alapból jobb neki ha nem csak bent van a melegben egésznap, hanem kint is lehet, de éjjelre bemehet. Meg amúgy is sztem minden kutyusnak a legjobb a kinti-benti tartás általában.

2017. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ha mindenképp husky jellegű kutyát akartál akkor érdeklődhettél volna a szánhúzóalapítványnál. Ott is volt kölyök kutya nem is egy.

Véletlen alom pedig nincs. Ne mondja senki, hogy aki kicsit is foglalkozik a kutyájával nem tudja észrevenni, hogy vehmes-e. Márpedig ivartalanítani vemhesen is lehet. Arról nem is beszélve, hogy egy felelős állattartó nem engedi a tüzelő szukáját, ivarérett kanok közé.

2017. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Némelyik menhely nagyon el van szállva magától...
2017. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Lassan ott tartunk, hogy könnyebb emberi gyereket örökbe fogadni, mint menhelyi állatot. Semmivel nem rosszabb egy eladó keverék kutya vagy a fajtamentés, hisz a menhelyes kutyák többsége is random korcs, zsákbamacska.
2017. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy az indoklás az volt, hogy ezt a kutyát csak brntinek szánják"


Én simán megkérdeztem volna, hogy a menhelyen is csak bent él, és csak sétálni viszik a szabad levegőre???

2017. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is megkérdezném, hogy most milyen körülmények között él, szerintük jó neki?
2017. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Épp ezaz, szinte mindenhol csak jobb lehet, mint menhelyen egy pici ketrecbe zárva, aztán napi rgyszer felé néznek etetni.
2017. ápr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szűrik a menhelyek, hogy hova adnak kutyát.

Igen, sokszor szerintem is túlzás.

De sok esetben próbálják megelőzni, hogy még több kutya kerüljön a menhelyre, ezért csak jó helyre adják oda ivartalanítási szerződéssel stb..

Nem tudom pontosan milyen kutya volt ez,de ha benti tartásra adták volna csak, akkor bentire, nem tudsz mit tenni.

Ezért még nem kell rögtön szaporítóhoz rohanni, vagy keress egy másik menhelyet, vagy ennél érdeklődj, hogy milyen kutyát ajánlanának neked így, kinti -benti tartásra és 2 naponta sétára?

Ne vegyél szaporítóért, mégha nehéz is, maradj az örökbefogadásnál szerintem.

Biztosan találsz neked megfelelő kutyát.

2017. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!