Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maradjak a póráznál?

Maradjak a póráznál?

Figyelt kérdés
Ha sétálunk az utcán néha húz más emberekhez vagy biciklisekhez. (11 hónapos középméretű keverék.) Én azt szeretném ha közömbösen viselkedne minden emberrel szemben. Néha bizonytalanul közelít meg dolgokat. Vagy ugat a számára ismeretlen dolgokra, aztán odamegy megszaglássza és megy tovább. Talán ez örökletes lehet, de szeretnék segíteni, vagy javítani a dolgon! Sok kutyust látok a parton szabadon futkározni, és olyan jó lenne ha ő is hasonlóképpen tenne, de félek elengedni. Bár szinte biztos vagyok abban hogy nem bántana senkit, mániákusan szereti a többi kutyát és az emberekkel sincs problémája. De rettegek attól hogy egyszer a bizonytalansága miatt mégis adódik egy olyan helyzet ami agressziót vált ki belőle! Túllihegem a dolgot? Mit tegyek?
2010. máj. 13. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az agresszióval lesz itt baj, hanem azzal, hogy ha nem tanítod meg a behívást neki, akkor egyszercsak egy teherautó kerekei alatt találja magát. Szerintem minél hamarabb tanítsd meg neki a Gyere ide parancsot, ha eddig még nem sikerült.
2010. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Menjetek iskolába, ahol megtanítják, hogyan tanítsd a kutyádat.
2010. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Holnap kezdünk! (:
2010. máj. 13. 23:03
 4/7 A kérdező kommentje:
De ez a bizonytalanság enyhülhet?
2010. máj. 13. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen bizonytalan eb :) A kutyasuli segített valamelyest. Én úgy szoktam megmutatni neki, h látod nem kell félni, mikor pl életében először tavaly télen látott hóembert, megijedt tőle és ugatott. Odamentem a hóemberhez és rátettem a kezem. Miután a kutya látta, hogy nem kell félni megnyugodott. Meg így volt a viharral is, régebben folyton nyugtatgattam, ettől csak még rosszabb lett. Aztán olvastam egy könyvet, amiben le van írva mit kell tennem, egyszerűen csak magabiztosnak kell tűnnöd. Hogy lássa a kutya, a vihar nem bánt. Nem szabad ránézni mikor sír, kapar, stb. Kicsit elkalandoztam, remélem segít valamit. Itt a könyv: [link]
2010. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (:
2010. máj. 14. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:
a lényeg hogy érezze rajtad hogy magabiztos vagy :D
2011. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!