Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még is mi a fene baja van?...

Még is mi a fene baja van? Már nem értem.

Figyelt kérdés
már egy éve nálunk van, több mint egy éves. Már kölyök kora óta kicsit "depis"-nek tűnik de mostanra nagyon elszállt. Semmit nem csinál egész nap fekszik... alig eszik, mindig unott fejet vág. Eleinte azt hittem hogy talán a testmozgás és a fárasztás kevés (egészséges, többször is voltunk már orvosnál) ezért sokkal többet sétáltattam, tanítgattam trükkökre naponta többször, de semmi, nincs kedve, csak fekszik, értetlenül és szomorúan néz, a kaját mindig csak túrkálja, néha meg is eszi... mi baja? Amúgy lakásban van tartva, nagytestű, de elég lusta. Semmi nem tudja felvidítani, mostanában néha nyüszög is, ha simogatnám odébb áll vagy elhúzza magát... azon gondolkodunk hogy érdemes lenne inkább eladni, főleg az ő érdekében is mert ez így nem mehet tovább... nem látok már kiutat, már szinte mindent megpróbáltam :(( ti mit tennétek? van valami ötletetek?
2017. máj. 5. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Panelban laktok?
2017. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Másik állatorvos
2017. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
igen
2017. máj. 5. 19:46
 4/25 A kérdező kommentje:
kettőnél is jártunk mind a kettő elég jó doki, látom rajta hogy ez nem olyan fajta betegség inkább valami pszichológiai alapú
2017. máj. 5. 19:47
 5/25 A kérdező kommentje:
a szívem szakad meg ha arra gondolok hogy meg kéne válnom tőle de még rosszabb így élni :(( nem tudom mit tegyek.
2017. máj. 5. 19:47
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az a baja (1-es vagyok), hogy a lakásban bezártnak érzi magát, az egyik barátomnak is volt egy kutyája, ők is panelban laktak és szegény kutyi nem bírta a bezártságot és megszökött. A nagytestű kutyák hajlamosabbak pszichológiai betegségekre. Lehet, hogy többet kéne sétáltatni, próbálj meg vele többet játszani, ha ráérsz, menjetek el jó messze sétálni. Az én haverom kutyája is örült neki, de amint visszavitte a panelba, egyből rossz kedve lett.
2017. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
de kint is ugyan olyan lomha és unott. Már így is naponta 1,5-2 óra a hosszú séta, plussz tanítgatom, néha ilyen random agility feladatokat is kap. Nem akar szökni, azért szeret kint lenni, de ennél többet nem nagyon van rá időm... mikor hosszú 3-4 vagy akár 5 órás sétára megyünk utána ismét ilyen...
2017. máj. 5. 20:00
 8/25 A kérdező kommentje:
már a tenyésztőnek is írtam, válaszra várok épp. Anyám szerint az a baja hogy 2 hét múlva elutazom, és biztosan megérzi... csak hogy ez az egész nem most kezdődött hanem mostanában durvult el...
2017. máj. 5. 20:05
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Ivartalanítva van?

Mert ha nem, akkor lehet az a baja, hogy nem párosodhat.

A miénk ugyan nem volt lelki beteg, de ég és föld a különbség mióta "ki van golyózva".

Ugrál, játszik, rohan, mint egy kölyökkutya.

Egyébként milyen fajta?

Mert pl. egy csau-csaura (chow-chow) tökéletesen illik a leírásod.

2017. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%
Egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy az a baja, hogy lakásban van tartva. Hiába a séta, ez nem ugyanaz, mint amikor kertesben laksz, és van egy kinti-benti kutyád, plusz még ezen felül a séta. Nincs véletlenül egy vidéki nagymamád, vagy közeli rokonod, akihez el tudnál vele utazni néhány napra? Érdemes lenne megnézni, hogy kertes háznál is így viselkedik-e.
2017. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!