Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még is mi a fene baja van?...

Még is mi a fene baja van? Már nem értem.

Figyelt kérdés
már egy éve nálunk van, több mint egy éves. Már kölyök kora óta kicsit "depis"-nek tűnik de mostanra nagyon elszállt. Semmit nem csinál egész nap fekszik... alig eszik, mindig unott fejet vág. Eleinte azt hittem hogy talán a testmozgás és a fárasztás kevés (egészséges, többször is voltunk már orvosnál) ezért sokkal többet sétáltattam, tanítgattam trükkökre naponta többször, de semmi, nincs kedve, csak fekszik, értetlenül és szomorúan néz, a kaját mindig csak túrkálja, néha meg is eszi... mi baja? Amúgy lakásban van tartva, nagytestű, de elég lusta. Semmi nem tudja felvidítani, mostanában néha nyüszög is, ha simogatnám odébb áll vagy elhúzza magát... azon gondolkodunk hogy érdemes lenne inkább eladni, főleg az ő érdekében is mert ez így nem mehet tovább... nem látok már kiutat, már szinte mindent megpróbáltam :(( ti mit tennétek? van valami ötletetek?
2017. máj. 5. 19:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
akita inu, szuka. biztosan nem a párosodás az oka.
2017. máj. 5. 20:23
 12/25 A kérdező kommentje:
#10 én is gondoltam erre de nincs senki. Van egy ici pici udvarunk de ott is csak fekszik vagy ugat amit nem szabad neki. A nagymamámnál is kint lehetett az udvaron de ott is csak feküdt, ilyen unott fejjel, néha fordult egyet vagy ugatott de semmi egyéb.
2017. máj. 5. 20:24
 13/25 A kérdező kommentje:

szerintem három lehetőségünk van:


1. eladni

2. második kutyát venni

3. elköltözni


ebből a költözés kilőve, eladni sem szeretném de sajna még egy kutyára sincs lehetőségünk :(

2017. máj. 5. 20:27
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Elolvastam ezt az Akitákról és nekem az jött le ebből, hogy egy eléggé foglalkozásigényes kutya és hamar unatkozik(!)

Akár kertben, akár lakásban van tartva UNATKOZIK!

Szóval, nem egyszerű eset!

[link]

2017. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A második kutya, - az olvasottak alapján - nem jó ötlet.
2017. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

... és ahogy a 2-es is írta, nem ártana egy másik állatorvos egy komplett laborvizsgálattal.

Ez, hogy nyüszögve elhúzódik nagyon nem normális!

2017. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
a szüleim beleegyeztek a második kutyába, szerintük egy próbát megér. Ők is nagyon szeretik. A kutyákat nagyon szereti, szerintem van esély rá hogy megváltozna. Mikor kölyök macskánk volt az is mindig szekálta és jó kedve volt, csak a cica elment :(
2017. máj. 5. 20:36
 18/25 anonim ***** válasza:
A második kutya nem feltétlen lesz megoldás és akkor már két kutyád van akikkel nem tudsz mit kezdeni. Kezdetnek mondjuk javasolnám, hogy kutyanapközit próbáljátok ki és ha javul az 'állapota' akkor lehet gondolkodni egy második kutyában. Ha a kutyanapközi mellett sem érzi jobban magát akkor teljes kivizsgálásra vinni.
2017. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
mikor ismerősökhöz visszük ahol van udvar nagyon jól elvannak, játszanak, bohóckodnak, ezért gondolom hogy egy kutya jó választás lenne, ha kutyával van egyszerűen kicserélődik, vidám és bolondos, örökké játszana.
2017. máj. 5. 20:56
 20/25 A kérdező kommentje:
mármint az ismerősök kutyájával van el.
2017. máj. 5. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!