Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyámat. Mit...

Nem bírom a kutyámat. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Régebben is szökött át a szomszédba, akkor megcsináltuk a kerítést és azóta nem volt gond. Ma viszont az akkora kerítésen mint én (egy másik helyen) átment megint, ott volt a szomszéd udvarán. Nem voltak otthon ezért mást nem tudtunk csinálni, megvártuk hogy hazajöjjenek. Mikor hazajöttek kinyitották a kaput és a kutya kiszaladt az utcára. Végigkergettem a falun, tiszta égés volt az egész, kiabáltam utána de leszarta futott előttem. Aztán felment egy udvarra és ott kaptam el. Testvéreméknél voltam és mikor hazajöttem már a kutya átment. Vonyít utánam mindig, de ez hogy most megtalálta hogy ott ki tud jönni.. vége most már mindig át fog menni. Mi a fenét csináljak vele? Hogy lehet ilyen engedetlen? Más kutya póráz nélkül megy a gazdája mellett ez meg.. 2 éves labrador kan kutya amúgy.

De az a kerítés rész már nem a miénk meg se tudjuk csinálni. Mit kezdjek vele?


2017. máj. 8. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nevelni kellene meg foglalkozni vele.

Nem egész napra az udvarra kib**szni egyedül.

2017. máj. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kib*szni nagyon okos vagy hallod. Rendszeresen foglalkozok vele, de nem tudok elmenni otthonról mert vonyít utánam.. most meg már szökik is. Ez a kérdés neveljem neveljem de egy értelmes ötletet nem tudsz adni. Na mondjad te konkrétan mit csinálnál vele? Holnap ha elmegyek valahova megint átmegy.
2017. máj. 8. 14:54
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Neveld meg. Gondolom életedben nem gyakoroltad vele a behívást. Az én kutyám is jön mellettem póráz nélkül, mert szántam rá hónapokat, hogy megtanítsam rá. A kutya nem olyan, hogy kiszopja a kisujjából, hogy most te vagy a gazdi, és rád hallgatni kéne. Ezt csak te hiszed magadról, ő nem.


A szökésen meg úgy tudsz tenni ha napi két órát legalább foglalkozol vele, testileg és szellemileg is le kell fárasztani. Utána nem akar majd felfedezni.

2017. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Tömd be a lukat ahol átmegy.

Szoltasd folyamatosan az egyedülléthez. Foglalkozz vele sokat.

Vegyél olyan játékokat amiket rághat, vagy fütölt csontokat.


(U.i.: volt itt egy kérdés, hogy miért ne válasszunk kinézetre. Itt a válasz)

2017. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz? Milyen kinézetre?

Amúgy nem lyukon ment át hanem egy rendes kerítésen átmászott magasságba.

2017. máj. 8. 15:00
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Ivartalanìtás? Hátha ùgy nem akarna szökni...
2017. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Kerítésre megoldások:

- tetejére befelé visszahajló rácsot hegeszteni, hogy ne tudjon átmászni

- vagy egy rúdra körbeforgó műanyag csövet, amiben nem tud megkapaszkodni

- vagy olyan kerítést készíteni, amit nem lehet megmászni és átugrani sem tudja (tömör tégla vagy deszka)

- ezek kombinációja. (Gondolom, a szomszéd beleegyezik ezekbe vagy valamelyikbe, mert ő sem akarja, hogy átmásszon hozzá a kutya).


A falun végigkergetés ellen: behívás megtanítása.


Mennyit sétáltatod naponta? Mennyit, mire, hogyan tanítod? Más kutyákkal játszhat? Ivartalanítva van?

Amelyik kutya póráz nélkül meg a gazdája mellett, az sem úgy magától lett olyan. Meg kell tanítani erre is.

2017. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha keveset foglalkozol vele, a fogocska remek jatek a kutyaknak, ilyenkor nem véletlenül szaladnak olyan boldogan...
2017. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen hozzáállással kevés leszel/vagy.

Nem tekint főnöknek és igen nevelni kellett volna.

Kutyaiskolát javasolnék, mert egyedül kevés leszel továbbra is,l hiszen a kérdésedből egyértelműen kiderül, hogy a kutyázás alapjaival nem vagy tisztában.

Itt leírni mindent nagyon hosszú lenne...

2017. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Manka68 ***** válasza:
71%

Kérj segítséget a kutya neveléséhez (kutyasuli), egyedül nem fog menni.

Addig is : Naponta séta pórázzal, amíg olyan fáradt nem lesz, hogy füle-farka lóg. Biztosan húzni fog, de akkor megfordulsz, és az ellenkező irányba mész (remélem te vagy az erősebb), ilyenkor másképp nem megy.

Az előző kutyánk egy ivaros kan labi volt, Hudinit megszégyenítő ügyességgel lógott meg minden lehetséges alkalommal, amíg a napi hosszú sétákat be nem vezettem. Képes volt a tuja ágain, mint létrán felmászni, hogy kijusson.:-) De nagyon gyorsan megtanulta, hogy fölösleges megszökni, mert úgyis kimehet velem együtt. :-) Szerencsére mifelénk kevés szuka van, ez nem okozott gondot, de ha nem ivartalaníttatod, akkor egy tüzelő szuka illata annyira vonzó lesz a kutyád számára, hogy akkor is megpróbál eljutni hozzá, ha betonbunkerben tartod.

A séták azért is jók, mert megtapasztalja a külvilágot, plussz mivel arra mentek és olyan tempóban, ahogy te akarod, szépen lassan rá fog jönni hogy te vagy a főnök. :-)

A kutyasuliban pedig megmutatják neked az alapokat, hogy hogyan tudod rávezetni a kutyát, mit is vársz tőle. A labi okos, amint megérti mit szeretnél, boldogan fogja csinálni, és nem makacskodik. :-)

Légy türelmes és kitartó, meglátod, megéri!

2017. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!