Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyámat. Mit...

Nem bírom a kutyámat. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Régebben is szökött át a szomszédba, akkor megcsináltuk a kerítést és azóta nem volt gond. Ma viszont az akkora kerítésen mint én (egy másik helyen) átment megint, ott volt a szomszéd udvarán. Nem voltak otthon ezért mást nem tudtunk csinálni, megvártuk hogy hazajöjjenek. Mikor hazajöttek kinyitották a kaput és a kutya kiszaladt az utcára. Végigkergettem a falun, tiszta égés volt az egész, kiabáltam utána de leszarta futott előttem. Aztán felment egy udvarra és ott kaptam el. Testvéreméknél voltam és mikor hazajöttem már a kutya átment. Vonyít utánam mindig, de ez hogy most megtalálta hogy ott ki tud jönni.. vége most már mindig át fog menni. Mi a fenét csináljak vele? Hogy lehet ilyen engedetlen? Más kutya póráz nélkül megy a gazdája mellett ez meg.. 2 éves labrador kan kutya amúgy.

De az a kerítés rész már nem a miénk meg se tudjuk csinálni. Mit kezdjek vele?


2017. máj. 8. 14:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ugy érették a kinézet-dolgot, hogy sokan azért választanak x kutyát (retriever, labi, stb), mert "szép", de közben a természetével nincsenek tisztában - pl.sokat kell vele menni, különben "bolond lesz" (elnézést a kifejezésért).
2017. máj. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha átmászik a kerítésen, akkor felügyelet nélkül ne maradjon kint, hanem zárd be a házba. Lehetőleg olyan helységbe, ahol nincs elöl hagyva 40 rágható tárgy elérhető magasságban. Tedd oda a vackát.


Fokozatosan szoktasd az egyedülléthet. Ne keríts nagy feneket az indulásnak/érkezésnek. Küldd be a házba, küldd be a vackába, ha rögtön elkezd nyösszögni, intsd csendre (ha ez nem megy, akkor külön gyakoroljátok ezt is). Menj ki 5 percre, szívj el egy cigit, menj egy kört a ház körül, akármi, aztán menj vissza, de akárhogy vinnyog, ugrál, ne foglalkozz vele. Eltarthat jó pár percig, mire lenyugszik.


Na ezt ismételd el naponta több alkalommal. Következő nap már 10-15 percre menj ki.


Ezek mellett gyakoroljátok a behívást is, valamint azt is, hogy TILOS hisztizni, csak akkor kap meg valamit (simogatás, kaja, séta) ha előtte lenyugszik. Nyilván eleinte nem fog totál nyugalomba süllyedni, itt is gyakorolni kell.


És még egy dolog, ami nagyon fontos: naponta sétálj vele. Ha kell, többször is.

2017. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!