Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a nagy öleb ellenesség...

Mi ez a nagy öleb ellenesség sok embernél? Már nem egy kérdésnél láttam.

Figyelt kérdés
Nekünk van egy cavalier King Charles spánielünk és egy törpe és közép méret közti uszkárunk. Egyik sem idegbeteg zseboroszlán. Okos és jól nevelt kutyák. Egyik haveromnak is uszkár van, a másiknak yorkie. Velük sincs semmi baj. Minden kutya olyan, amilyenre nevelik. Bezzeg, ha az ember leszólja a staffit, hogy veszélyes harci kutya, akkor egyből mondják, hogy nem a fajta alapján kell ítélni. Egyébként nekem semmi bajom a staffival, pitbullal és haaonlókkal. Volt már bullterrierem is. Csak példának írtam. Én minden kutyát viselkedése alapján ítélek meg. Nem az egész fajtát, hiába csak idegbeteg bichont láttam eddig.
2017. máj. 17. 13:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
8%
Cavalier King Charles spániel egy igen drága kutya sznoboknak és hírességeknek. Ezzel mindent elmondtam (még akkor is ha egyébként a kutyus szerintem aranyos és a kijelentésem egy sztereotípia).
2017. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Én a kutyusokat sajnálom, mert nem ők tehetnek róla, hogy egy divathóbort áldozatai. A gazdik nem szimpatikusak, akik támogatják ezt a hóbortot azzal, hogy megveszik. Ezeknek a szerencsétlen állatoknak minden bajuk van. Ízületi betegségek, bélrendszeri betegségek, nem ehetnek ez, nem ehetnek azt, folyton orvoshoz kell őket hordani. Egy kutya élete nem erről kéne, hogy szóljon.
2017. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Nekem havanesem van. Eleve egészséges fajta, 15-16 évig is él.

Az enyémnek semmi baja, igaz nem a jófogáson vettem 30.000 ft-ért

2017. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Istenem ez az értelmi színvonal. Nem is csoda, hogy ott Magyarország, ahol ...

Nem sznob kutya a cavalier. Ennyi erővel a legtöbb kutya sznobnak való, mert nem 30 000 ft, hanem több.

A betegesebb is hülyeség. A legrövidebb ideig a dán dog, berni pásztor él. Egyik sem öleb. Melyek élnek legtovább ? Csivava, yorkie, mopsz, shih-tzu, uszkár, tacskó, jack russel terrier, puli. Nem egy öleb van köztük.

2017. máj. 17. 14:06
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen igazad van. Sokan azt mondják, hogy ez nem kutya, nem jó semmire stb. De könyörgöm, egy bernáthegyi, egy leonbergi vagy egy német dog mire jó? Ugyanazt tudja: feküdni a kanapén, csak jóval nagyobb.
2017. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Nekem minden kutya egyforma, legyen kicsi, legyen nagy, mindet imádom.

Mindig volt kutyám sőt, kutyáim.

Nem adtam pénzt kutyáért, az élet hozta az utamba őket, soha nem néztem, hogy fajkutya vagy keverék.

És nem szarevésből nem fizettem kutyáért, mert pl. a keverék, 12 éves kutyámat most műtettem meg gátsérvvel, ami tokkal-vonóval idáig 150ezer Ft-ba került, pedig nem vagyunk jómódú emberek, hónapokig fogjuk megkoplalni az árát.

Ráadásul fekete kutya, amiket szintén "illik" mostanában mellőzni, kidobni, menhelyeken nem választani.

Egyre inkább nem értem az embereket!

2017. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%

Azért mert olyan mint a gazdája: drága, finnyás és hasznavehetetlen. Legyen az plázacica vagy öreg mamika.

Hozzátenném én sem a kutyát utálom, hanem amit/akit képvisel.

2017. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
az uszkárokkal, és a spánielekkel nekem pl pont nincs bajom, de az ilyen mindenféle fehér panelkutyákat (pl bichon, havanese, bolognese, máltai, westie), és a yorkiekat én se szeretem egyáltalán, de nem a viselkedésük miatt, szerintem azt minden értelmes ember belátja, hogy ez nevelés kérdése, hanem azért, ahogy kinéznek. szerintem kicsit olyan "bénácskák", valószínűleg azért, mert nagyon sokszor öregemberek tartják ezeket a kutyákat, vagy cicababák, és ezért kialakult ez a negatív sztereotípia. amúgy ha egy ilyen fajtájú kutyát megismerek, akkor biztos, hogy megszeretem, mert minden kutya fantasztikus, ha ismered a személyiségét, de ha csak úgy látok az utcán pl egy yorkiet, akkor vagy semlegesen reagálok, vagy esetlennek, bénának látom őket.
2017. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De mi az, hogy nem jó semmire egy fajta ? Nekünk nem egy riasztó, haszonállat a kutya, hanem házi kedvenc. El kellene fogadni, hogy nem mindenki házat őrizni vesz kutyát. A kis aranyos kutyák bizonyítottan beváltak terápiás célokra. Egészségügyi jelző kutyának is jók (pl. epilepsziás roham, alacsony / magas cukor). Ezen kívül az uszkárral, de még a cavalierrel is sportolni is tudok. Meglepően sokat lehet kezdeni egy ölebbel is, ha az ember ad neki esélyt.
2017. máj. 17. 14:23
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Még hogy semmire sem jók? A legjobb jelzőkutyák között vannak és sokuk remek kártevőírtó is, mindemelett nem esznek havi 15-20kg kutyatápot.
2017. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!