Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a nagy öleb ellenesség...

Mi ez a nagy öleb ellenesség sok embernél? Már nem egy kérdésnél láttam.

Figyelt kérdés
Nekünk van egy cavalier King Charles spánielünk és egy törpe és közép méret közti uszkárunk. Egyik sem idegbeteg zseboroszlán. Okos és jól nevelt kutyák. Egyik haveromnak is uszkár van, a másiknak yorkie. Velük sincs semmi baj. Minden kutya olyan, amilyenre nevelik. Bezzeg, ha az ember leszólja a staffit, hogy veszélyes harci kutya, akkor egyből mondják, hogy nem a fajta alapján kell ítélni. Egyébként nekem semmi bajom a staffival, pitbullal és haaonlókkal. Volt már bullterrierem is. Csak példának írtam. Én minden kutyát viselkedése alapján ítélek meg. Nem az egész fajtát, hiába csak idegbeteg bichont láttam eddig.
2017. máj. 17. 13:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%

Bichon Havanese gazdi vagyok, és az a baj, hogy van alapjuk az ellenségességnek. Hamarabb engedem oda a havámat egy pithez, amstaffhoz, mint egy hasonszőrűhöz. Nálunk sajnos a majdnem az összes neveletlen. Meglátják a kutyát öt méterről, és elkezdik tépni a pórázt, vicsorítanak, morognak, és ugatnak. Az okos gazda meg azt mondja, hogy jaajjj fifike nem szabaaaad, és közben nevet. Múltkor meg is mondtam egy gazdinak, hogy ez egyáltalán nem vicces. Ő nem nevetne így, ha egy közép vagy nagy méretű kutya csinálná ezt. A kisméretűeknél se vicces, rohadtul nem vicces. De ezt a sok idős nénike, akinek cuki szőrös babucika kell ezt nem látja. Néhány ember szerintem teljesen elfelejtette, hogy kutyát tart, nem gyereket... De emiatt én is kapom az előítélet, hogy biztos tutujgatva van, és kis idegbeteg agresszív görcs...


Én sose ítéltem el kutyákat fajta alapján, azt is gusztustalannak tartom, amikor kutyások mondják más kutyákra, hogy patkány, meg hasonlók... Nem értem, hogy a kutyások között is minek a széthúzás.

2017. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

De mi az már,hogy kinézet alapján itélitek meg az embereket?

Egy idős néninek jó hogy nem dán dogja vagy német juhásza van!Meg az,hogy valaki pl.yorkit tart az nem jelenti azt,hogy plázacica.Meg panelba jó,hogy nem egy huskyt visznek!Ezt már nem értem.Nekem német juhászkutyám van,de én minden kutyát szeretek,legyen az puli,westi,vagy keverék.Aki ilyen kutyát tart nem kell egyből lenézni meg,fúúú neki yorkija van biztos valami plácacica vagy idős nénike aki ruhát ad a kutyára szöveg is unalmas.

2017. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti azaz 13 as ebben is van valami.
2017. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Az meg,hogy a kutya neveletlen az már megint más téma.
2017. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
19%

Az, hgoy gusztustalan férgek, amik semmire sem jók?

ha szerinted az amstaff meg veszélyes harci kutya (egyik sem igaz), akkor retardált vagy. :D

2017. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
3%

A bernáthegyi otthon valóban csak kanapén fekvős, de az Alpokban már nem éppen :)


Kérdező: mert irritál, a gazdája meg még inkább - ugyanis ezeket a kutyákat én 10/8 elkényesztetett luxus-pitsáknál láttam, akik királynőként vonulnak az utcán.


Persze, nem mindenki, elvétve akad normális gazdája is, aki foglalkozik is vele, és az a kutya valóban normális lesz. :)

2017. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

Az ölebek ellen irányult gyűlölet legfőbb oka, hogy rengeteg ember vesz jófogáson egy-egy kistestű kutyát és ő azzal úgy gondolja, hogy innentől véget is ért a feladata, neki már csak etetni és itatni kell a kutyát, nevelni és szocializálni viszont nem. A legfőbb probléma ezeknek a hiánya. Szerencsétlen kutya még szép, hogy megőrül mikor fogalma sincs, hogy a másik kutyával hogy kéne viselkedni. A gazdája pedig az egészhez csak annyit szól, hogy "jajj de ügyes vagy kis Buksikám, megugattad a nagy kutyát, milyen bátor az én kis kutyám". Ebből pedig semmit nem fog tanulni az a szerencsétlen kutya.

Ezzel pedig nem azt mondom, hogy a nagyobb testű kutyánál ilyen nincs, viszont ott már el se viszik sétálni mert nem tudják megállítani. Egyik sem megoldás, de ahol tart jelenleg a kutyatartás magyarországon ez nem is fog nagyon válltozni.


A másik pedig, hogy a kistestű kutyánál gyakoribbak a túlszaporított, beltenyésztett és idegrendszeri problémával küzdő kutyák amik szintén agresszíven lépnek fel mindneki ellen aki csak mozog.


Talán kicsit önző vagyok emiatt, de én már oda se megyek az öleb gazdákhoz, hogy játszanak a kutyáimmal. Az esetek többségében az öleb agresszíven reagált, de olyat is kaptam már a fejemhez, hogy "az én hercegnőm nem fogja összesározni magát két ilyen koszos kutyával". Ezt például egy esős nap után a dunaparton, miután a kutyáim úsztak.


Egyik kutyával sincs semmi problémám, sőt a kutyát nem is hibáztatom ezért viszont a gazdáját igen. (Najó a Mopszot az egyetlen amit nem tudok elfogadni kutyának, ha már odakerült a példához mint hosszúéletű kutya. Ráadásul hosszú életű kutyának sem igazán mondanám.)

2017. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%
A mai bernáthegyik már nem képesek hegyimentésre. Óriásira növelték őket, ezzel a testalkattal semmire nem képesek, mellesleg bármiféle munkaösztönt kiöltek belőle. Nyugodj meg, a bernáthegyi az alpokban is csak kanapén fekvő, nagyra nőtt öleb.
2017. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Könyörgöm értsük már meg amit írtam...még ha nyers is volt a stílusom. De függetlenül a kifejezésmódtól, próbáljunk már a tartalomra is koncentrálni.

Nem azért haszontalan, mert öleb, hanem azért, mert döntő többségében az ölebek gazdája az. A kutya meg olyan, mint a gazdája.


Ölebesek jelentős részének gőze sincs arról hogyan kell kutyát tartani (és igen ide bele tartozik a nevelés, a táplálás, az oktatás stb.), hanem van valami pszichológiai/lelki baja és azt próbálja kompenzálni.


Nyilván mindig vannak kivételek mindenhol. Mindenre lehet példát hozni és mindenre lehet ugyanúgy ellenpéldát is felhozni, de amikor általánosságban beszélünk, akkor tudni kell elvonatkoztatni.

Javaslom egyszer-kétszer a parkban kezdjetek el beszélgetni az ölebesekkel. Meg fogjátok érteni, amikor a bélbeteg yorkijának külön süt csokis(!!)muffint az emberke.

2017. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
11%
Nekem egyszerűen nem tetszik a személyiségük...(nem, nem a viselkedésük) makacsak, hisztisek, harapósak és maguknak valóak...nem mellesleg olyan kicsik hogy nagyítóval kell nézni a lábad elé nehogy rálépj. nálam a kutyák 4-5 kilótól kezdődnek, azokkal már lehet valamit kezdeni nem törik el a nyakuk egy nevelő célzatú tarkóncsapástól. Ez sem tetszik bennük, teszik az eszüket, de ha rászólsz akkor meg maga alá csinál.
2017. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!