Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a nagy öleb ellenesség...

Mi ez a nagy öleb ellenesség sok embernél? Már nem egy kérdésnél láttam.

Figyelt kérdés
Nekünk van egy cavalier King Charles spánielünk és egy törpe és közép méret közti uszkárunk. Egyik sem idegbeteg zseboroszlán. Okos és jól nevelt kutyák. Egyik haveromnak is uszkár van, a másiknak yorkie. Velük sincs semmi baj. Minden kutya olyan, amilyenre nevelik. Bezzeg, ha az ember leszólja a staffit, hogy veszélyes harci kutya, akkor egyből mondják, hogy nem a fajta alapján kell ítélni. Egyébként nekem semmi bajom a staffival, pitbullal és haaonlókkal. Volt már bullterrierem is. Csak példának írtam. Én minden kutyát viselkedése alapján ítélek meg. Nem az egész fajtát, hiába csak idegbeteg bichont láttam eddig.
2017. máj. 17. 13:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ket cavalierem van. Eszmeletlen sznob vagyok. Mar ezt is tudom. Ja nem. Csak odavagyok a spanielekert de a cocker mozgasigenyet jelenlegi eletmodommal nem tudnam kielegiteni. Meg egyszer beleszerettem a fajtaba mikor egyet lattam eloben.


Nem jok semmire? Mire kene? Tarsasagi kutyak. Arra valok hogy cukik legyenek. Es azok is. Amugy az egyik, a black and tan konkretan rottweilernek kepzeli magat. Ugy is nez ki mint egy mini roti. Es orzi a hazat 😀😀 a masik nem oriz semmit, de o meg vadaszik.


Es hat most komolyan. Egy labrador mire jo ha az ember nem lo kacsat??? Egy border a lakotelepre?? Soroljam? Olyan buta erveket soroltatok.


A kutya 2017-ben a legtobb embernek fajtajatol fuggetlenul egy dologra kell: TÁRSNAK. Es arra barmilyen fajtaju es meretu jo. Kinek mi tetszik. En szerelmes vagyok a kis szomszed keverekbe is. Iszonyu cukker.

2017. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Itt nem a kutyákkal hanem a gazdáikkal van a "baj"!

Én ma ünneplőben sétáltam és nejlonharisnya volt rajtam,amikor egy nő a járda szélén beszélgetett valakivel és egy havanese kutyája volt azzal a tipikus automata pórázon.Jött egy biciklis,a kugya 5 méterrel arrébb és majdnem elütötték,a kutya meg csak ugrált.A gazdája meg elkezdi,hogy:Nem szabad pamacs!

Én elmentem mellette a kutya felakart ugrani rám és egy hajszálon múlott ,hoby nem szakíttotta ki a harisnyám.Hát az ilyen ember képzelem mennire lehet jó társaság! Ezért nem szeretik őket sokan,nem tudják a kutyájukat megnevelni és még bunkók is.

De van aki normális.A parkban sétáltattak egy yorkit és tanították is.Az aki foglalkozik a kutyájával és figyel rá,nem beszélget hanem a kutyára figyel.Na velük semmi bajom!

2017. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nem az ölebek ellen irányul, hanem a gazdáikra.

Nem ölebem van hanem német juhászom, és a napi sétáink közben rendszeresen nekünk akarnak rontani ölebek. Flexin. Nagy hanggal. Töketlen gazdákkal. Persze, hogy nem szeretem ezt a kombót.


De ennek ellenére a kutyámnak nem egy öleb haverja van, értelmes, jófej gazdikkal. Ez csak rajtuk múlik, és nem a kutya ellen irányul. És úgyanígy van idegbeteg, foglalkozáshiányos németjuhász is a környéken, nem is egy. A kutyával foglalkozni kell, legyen kicsi vagy nagy. Ennyi. Aki meg ezt nem képes felfogni, ne várja el, hogy dicsérjem a cuki kutyáját, aki nekem akar ugrani.

2017. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Persze, teljesen megértem, ha valaki adott kutyákat nem szeret egy fajtából. Pl. a pláza cica elkényeztetett 2 yorki babája a szomszéd lépcsőházból. Én azt nem szeretem, ha valaki az egész fajtát ítéli el az ilyenek miatt. Meg az ilyen szöveget, hogy nem jók semmire, gusztustalan patkányok, stb. Az pedig, hogy nem lehet őket tarkón csapni nevelésből, az már tényleg no comment kategória. Nagyon kemény pittes csávó lehetsz ...

Egyébként nekem is black & tan cavalierem van. Szépek a fekete állatok.

2017. máj. 17. 22:26
 25/27 anonim ***** válasza:

Hiába írod ki ezt a kérdést, mindig is lesznek olyanok akik utálják, illetve szeretik ezeket a kisebb méretű fajtákat (ki ezért, ki azért). Őszintén, én sem vagyok odáig értük, de nem is utálom. Tény, hogy minden kutya való valamire, de azért lássuk be, egy kis mitugrálsz mikor fogja megvédeni a házat vagy a gazdáját? Mellettük én nem tudnám biztonságban érezni magam. Ellenben egy nagyobb testűvel, akit ha meglátnak inkább kikerülnek vagy átmennek a másik oldalra. Nekünk egy shih-tzu és egy dobermann van. A kicsi remek jelzőkutya, de ennél többre nem képes.

Na, szóval ezért mondják, hogy "semmi hasznuk" - persze társasági kutyának kitűnő.

2017. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"Úgy nyivákolsz itt, mint a girhes korcsaid. :D"

Girhes korcs vagy te. A % is mutatja milyen selejt vagy.


" de azért lássuk be, egy kis mitugrálsz mikor fogja megvédeni a házat vagy a gazdáját? "

Nem mindenki azért vesz kutyát, hogy a házat vagy magát védje. Házőrzésre a riasztó, kamera jobb. A kutyát meg lehet mérgezni, nem nehéz kiiktatni. Önvédelemre meg ott a küzdő sport, harcművészet, stb. Nem mindenkinek egy eszköz a kutya, így nem is kell jónak lennie valamire. De minden kutya jó valamire. Ha másra nem, akkor kiváló társ, akire mindig számíthatsz, hűséges és odaadó.

Biztos furcsa, de én férfiasabbnak találok egy férfit pl. yorkival, uszkárral, stb. mint staffival. Egy igazi férfinak nincs szüksége pénisznövelő nagy kutyára vagy bull típusra, anélkül is megvédi magát. Kivétel persze, ha nem divatból veszi ezeket, hanem tényleg tetszik a fajta neki. Akkor ez a mondat tárgytalan. De sajnos a többség csak menőzik.

2017. máj. 18. 07:56
 27/27 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, én sem eszköznek vettem a kutyámat. Azért választottam ezt a fajtát (dobermann), mert imádom, gyerekkorom óta szerelmes vagyok a fajtába.. és igen, minden kutya való valamire, ahogy írtam is, még egy kis keverék is, hiszen társnak minden fajta, illetve nem fajtatiszta is kiváló társ lehet.

19/l

2017. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!