Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyust venni, de olyan sok kutyafajta van és nehéz választani.Mozgás nem akadály, nagy udvarunk van, és naponta lenne sétáltatva. Van 3 gyerek is ( 15 éves lány, 8 éves lány és 3 éves lány).Van egy másik kutyánk is. Egy kistestű keverek szuka. Es van 4 ló is amik szintén otthon vannak. A kutyus családi kutya lenne, de szeretnénk vele sportolni(agility, dog dancig...stb.), és szeretnénk vinni kirándulni is. De valami olyan kutyust szeretnénk ami őrzi a házat és ha kell meg véd minket, bár tudom, hogy a legerősebb , legagresszívabb kutyust el lehet tenni láb alól. A kutyust igazából a 15 éves lányomnak szeretném venni. Tehát ő nevelné, ő képezné, ő gondoskodna róla, persze felügyelet alatt. persze vinnénk kiskorában kutyaóvodába is, majd kutyasuliba is. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk.Törzskönyveset. Keveset lenne egyedül, de akkor sem teljesen egyedül lenne mert ott lenne vele a másik kutyánk.Olyan kutyafajtát szeretnénk ami az egészségesebb fajták közé tartozik.Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?
2010. máj. 18. 20:16
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
62%
Mudi. :)
2010. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim válasza:
38%
Én a Japán akitát ajánlanám. Nekünk is az van és én el nem cserélném semmiért. Borzasztó okos és nagyon jó társ gyerekeknek is. De mindenképp japán nem amerikai,mert az utóbbi vadabb, mivel az németjuhásszal van keresztezve. Ezt nekem is a tenyésztő mondta, akitől vettem. A mi kutyusunk nem rág semmit 4 hónapos kora óta( egy papucs és egy lábtörlő bánta), az első perctől egy helyre jár piszkítani( a kert legvégébe). Sok mozgásra van szüksége! Remélem segítettem!
2010. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
26%
...a legokosabb, leghűségesebb, legjobban tanítható, a legmelegszívűbb kutya a NÉMETJUHÁSZ...nekünk 15 évig volt Luca...kiránduláskor az egész családot folyton szemmeltartotta...sátorozáskor őrködött, apával mindennap futni járt(fegyelmezetten)...és szukát szavazok, nekik nincs akkora vezérkényszerük...
2010. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
26%
golden retirever. szereti a gyerekeket, nyugodtan el lehet a 3 éves kislánnyal is :)
2010. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
42%
MENHELY! mentsetek életeket!Kérlek!!!
2010. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
28%
Lehet,hogy nem ideális számotokra de több szeretetet adnak ők mint egy másik új kiskutyus!Mentsetek meg egy életét és később is tudtok venni egy fajtát!Csak egyet mentsetek meg!Próbáljátok ki, hogy milyen érzés! Én is goldent akartam, nekem is ajánlották a menhelyt hát elmentem és gyönyörű kutyuskám lett a mai napig hálás!És több mindent kapok tőle mint bármelyik kutyustól!PRÓBÁLJÁTOK MEG!KÉRLEK NE HAGYJÁTOK, HOGY MEGHALJON! Boldog perceket élnétek vele!
2010. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim válasza:
26%
Labrador...egyértelmű
2010. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
38%

Cane corso.

Tökéletesen gyerekcentrikus,könnyen tanul. Mondjuk a dog dancing lehet,hogy vele necces lenne,még talán az agility is,viszont BH vizsga,IPO vizsga nem akadály. Szeretnek dolgozni,szeretnek mozogni,családcentrikusak és remek házörzők. Viszont jól megkell fontolni melyik kennelből érdemes vásárolni. A név nem minden...

2010. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 nini24 ***** válasza:
38%

A világ legszebb és legokosabb kutyája a samoyéd! :) Nekünk már 2 volt, a mostani csajszi, irtó önfejű, de nagyon okos, és gyönyörűséges! Mondjuk házőrzésre nem a legjobb, lepacsizna a betörővel :) Viszont gyerekek mellé inkább ajánlanám! Rettentően imádja őket!

http://www.youtube.com/watch?v=WawzcF7wzHw

2010. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy nekem olyan kellene ami házat őriz és ha olyan helyzet van akkor meg véd minket. Tehát Golden meg Labrador retriever nem jöhet szóba. Mert tudtommal azok nem jó házőrzők. Én gondolkoztam a Skót juhászon, Border Collien, Leonbergin, Rhodesian Ridgebackon, Német juhászkutyán, Schipperkén, Malinoison, Mudin és menhelyi kutyákon.
2010. máj. 18. 21:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!