Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyust venni, de olyan sok kutyafajta van és nehéz választani.Mozgás nem akadály, nagy udvarunk van, és naponta lenne sétáltatva. Van 3 gyerek is ( 15 éves lány, 8 éves lány és 3 éves lány).Van egy másik kutyánk is. Egy kistestű keverek szuka. Es van 4 ló is amik szintén otthon vannak. A kutyus családi kutya lenne, de szeretnénk vele sportolni(agility, dog dancig...stb.), és szeretnénk vinni kirándulni is. De valami olyan kutyust szeretnénk ami őrzi a házat és ha kell meg véd minket, bár tudom, hogy a legerősebb , legagresszívabb kutyust el lehet tenni láb alól. A kutyust igazából a 15 éves lányomnak szeretném venni. Tehát ő nevelné, ő képezné, ő gondoskodna róla, persze felügyelet alatt. persze vinnénk kiskorában kutyaóvodába is, majd kutyasuliba is. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk.Törzskönyveset. Keveset lenne egyedül, de akkor sem teljesen egyedül lenne mert ott lenne vele a másik kutyánk.Olyan kutyafajtát szeretnénk ami az egészségesebb fajták közé tartozik.Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?
2010. máj. 18. 20:16
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%

kemény kutyák nem jók 15 évesnek, kezdőnek inkább kevsébé Öv-s, domináns fajtát kéne keresni.

Tippet nem írok, itt úgyis mindent fognak említeni, ha jó neked, ha nem, és a jók elvesznek a többi között.

2010. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

00:30

Győr-Moson-Sopron megyében lakunk. De kiskutyát szeretnénk, mert olyan jó látni őket, ahogy felnőnek. A mostani kutyánk nálunk született, de az anyja szülés közben elpusztult. 6 születtek az egyik kicsi 2 napon belül elpusztult. A többinek sikerült gazdit találni, és egy maradt nekünk is. Fajtatiszta kutyák közül gondolkoztam a következőkön: Német juhászkutya, Mudi, Pumi, Schipperke, Skót juhászkutya (hosszú szőrű), Border Collie, Rhodesian Ridgeback, Akita (Japán, Amerikai). Mi a véleményetek?

2010. máj. 19. 15:34
 33/60 anonim ***** válasza:
54%

[link] én itt szoktam nézelődni.A mamám szálkás szőrű tacskója is innen lett elhozva kb 3éve.


[link]

habár ő 8 éves


[link]

hozzájuk meg nem írzák oda hogy milyen fajtájúak, de szerintem aranyosak=)


[link]


[link] ők keverékek de jó fajtákból=)


[link]


[link]

hát párat belinkeltem hátha valamelyik felkelti a figyelmedet

=)

2010. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak a Cane Corso-Német juhász keverék kiskutyák. A fajtákról mit gondoltok amit írtam?
2010. máj. 19. 16:17
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

Skót juhász kutya szőre nagyon sok ápolást igényel. 3 gyerek mellet nem tudom mennyi idő jut napi szinten kefélni, ráadásul nem véd. Ahogy a border collie sem, ráadásul a border collienak rengeteg mozgás kell, és nem csupán nagy séták, őt testileg, lelkileg, agyilag fárasztani kell, 10-15 éven keresztül minden nap.

a többi szerintem jó.

De mindenképpen neves tenyésztőtől mert kényes fajták.

2010. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
54%

A linkelő vagyok.Azok szerintem is aranyosak=)

Én igazán csak annyit értek a fajtákhoz amennyit tapasztaltam vagy olvastam róluk,de azt elmondom.

A németjuhász elég híres fajta és jó ,ez egyértelmű=)A pumit nem ajánlom,mert a barátomnak van és nagyon makacs és önző kutya,voltak vele kutyaiskolába is de nem nagyon lehet irányítani,elég agresszív is szokott lenni.

A border collie meg terelőkutya és tényleg rengeteg mozgás kell neki nem csak a sétálások,ebből kifolyólag gondolom irányítani is szeret.

A rodéziai az nagyon jó,nekünk volt(kiskoromban,de amikro én 10 lves voltam akkor elpusztult) ez elég nagy kutya,házörzőnek is jó viszont nagyon hajlamos minden betegségre és télen meleg helyen kell tartani a nagyon rövid szőre miatt. Könnyen tanítható intelligens kutya de ő viszont nem szereti a társaságot(más kutyákat) és az idegen embereket nehezen fogadja el.

A másik kettőről nem hallottam.

esetleg rottweiler?De én még mindig menhelyi kutyust javasolnék leginkább,biztos megtalálnátok a nektek valót elsőre=)Sok kincs van ott is.

2010. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
Hát én nem tom, melyik fajtáról beszélsz , de a Rhodesiai Ridgeback az nem szed össze minden féle betegséget, mert az egy ellenálló kutya. Ismerősőmnek is van. Most 14 éves. És a kötelező védőoltások alkalmattával nem is látot állatorvost.
2010. máj. 19. 18:18
 38/60 anonim ***** válasza:
72%
Nem összeszed, hanem hajlamos rá,sztem nem ugyan az.Csontbetegségekre, csípőbántalmakra,gombákra meg atkákra...De csak írtam amit tudok róla.
2010. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
0%

Menhelyről is tudnál hozni fajtiszta kutyust!

Nagyon sokan tenyésztenek jobbra balra és nem viszik el nekik egyből kirakják az utcára őket! A menhelyre beviszik és onnan találnak nekik új gazdit! Szerintem előbb látogass meg egy menhelyet és ha nem jártál sikerrel akkor utána veszel olyan fajtát amelyiket szeretnéd! házőrzésre más egyébre belehet tanítani a kutyát! Ehhez csak ennyit tudok mondani..Bármelyik kutya bármit meg tud tanulni csupán nevelés kérdése! Kiskutya is van a menhelyen! Hallottam, hogy Golden-Labrador kölyköket találtak az út szélén dobozba nem olyan rég!De tuti, hogy van menhelyen olyan fajta mint amilyet szeretnél!Nézz be legalább egy menhelyre elmondod, milyenre vágysz ők a legjobb kutyát kiválasszák neked!

2010. máj. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van az előttem szólónak! Arról nem is beszélve, hogy a fajtiszta kutyusok között rengetegen adnak beteg kutyusokat el jó pénzért!Elég kényes állatok! Nem azt mondom, hogy mind de 60%! Ügyesen fogj akkor ki egy olyan kutyust! ha meg 3-4 év múlva meghal akkor majd nézegetsz, hogy hopp átk*rták a fejem!Szóval erről ennyit!
2010. máj. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!