Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyust venni, de olyan sok kutyafajta van és nehéz választani.Mozgás nem akadály, nagy udvarunk van, és naponta lenne sétáltatva. Van 3 gyerek is ( 15 éves lány, 8 éves lány és 3 éves lány).Van egy másik kutyánk is. Egy kistestű keverek szuka. Es van 4 ló is amik szintén otthon vannak. A kutyus családi kutya lenne, de szeretnénk vele sportolni(agility, dog dancig...stb.), és szeretnénk vinni kirándulni is. De valami olyan kutyust szeretnénk ami őrzi a házat és ha kell meg véd minket, bár tudom, hogy a legerősebb , legagresszívabb kutyust el lehet tenni láb alól. A kutyust igazából a 15 éves lányomnak szeretném venni. Tehát ő nevelné, ő képezné, ő gondoskodna róla, persze felügyelet alatt. persze vinnénk kiskorában kutyaóvodába is, majd kutyasuliba is. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk.Törzskönyveset. Keveset lenne egyedül, de akkor sem teljesen egyedül lenne mert ott lenne vele a másik kutyánk.Olyan kutyafajtát szeretnénk ami az egészségesebb fajták közé tartozik.Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?
2010. máj. 18. 20:16
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
Szia! A border collie tényleg nem véd, nekem is az van, lepacsizna a betörővel. Azt ne vegyél. Német juci pont jó lenne nektek.
2010. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim válasza:
Puli!
2010. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 Akiteki ***** válasza:

Néhány fajtára már leszűkült az érdeklődésed. Én csak szűkíteném: Akitát gyerek mellé ne! Pláne nem amerikait.

Csak tapasztalt szakértő kezekbe ajánlott.

Én személy szerint házőrzésre gyerek mellé csakis magyar agarat vennék, de hát ez én vagyok, majd úgyis mindjárt jön egy csomó okos, aki még életében nem látott ilyet, de kerek-perec kijelenti, hogy nem házőrző.

2010. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
0%

Hát nemtudom...Mindenki azt mondja,hogy gyerek mellé ezt ne, gyerek mellé azt ne.Én 16 éves vagyok és Kaukázusi juhászkutyám van.Kau,amiről köztudott,hogy nagyon makacs,egyemberes,és eléggé hasonlít a természete az Akitáéra.És mégis engem fogad el falkavezérnek,a családból senkit nem bánt,a házat viszont oroszlán módjára védi.Az hogy gyerek mellé jó-e,sztem csakis nevelés kérdése.

Amúgy meg az Akitát és a Német juhászt tudom ajánlani...meg persze a Kaukázusit tapasztalatból :) Sok szerencsét a választáshoz!

2010. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
Na meg persze a kaukázusiról még:Rendkívül okos! Ez kimaradt :)
2010. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 Akiteki ***** válasza:
De nem 3 éves vagy!!!
2010. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim válasza:
beagle:)imádnivalóak...nekem is van
2010. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
Nézz körül a menhelyeken, ott ismerik a kutyákat és segítenek kiválasztani a legmegfelelőbbet, nem beszélve arról hogy életet mentesz :)
2010. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:
Létszi olvassátok el figyelmesen a leírtakat. Házőrzésre is alkalmas legyen tehát a Beagle nem jöhet szóba és sportolni is szeretnénk vele.
2010. jún. 13. 20:35
 50/60 anonim ***** válasza:
18:16-os De nem is 3-éves gyereknek szánják a kutyát!
2010. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!