Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyust venni, de olyan sok kutyafajta van és nehéz választani.Mozgás nem akadály, nagy udvarunk van, és naponta lenne sétáltatva. Van 3 gyerek is ( 15 éves lány, 8 éves lány és 3 éves lány).Van egy másik kutyánk is. Egy kistestű keverek szuka. Es van 4 ló is amik szintén otthon vannak. A kutyus családi kutya lenne, de szeretnénk vele sportolni(agility, dog dancig...stb.), és szeretnénk vinni kirándulni is. De valami olyan kutyust szeretnénk ami őrzi a házat és ha kell meg véd minket, bár tudom, hogy a legerősebb , legagresszívabb kutyust el lehet tenni láb alól. A kutyust igazából a 15 éves lányomnak szeretném venni. Tehát ő nevelné, ő képezné, ő gondoskodna róla, persze felügyelet alatt. persze vinnénk kiskorában kutyaóvodába is, majd kutyasuliba is. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk.Törzskönyveset. Keveset lenne egyedül, de akkor sem teljesen egyedül lenne mert ott lenne vele a másik kutyánk.Olyan kutyafajtát szeretnénk ami az egészségesebb fajták közé tartozik.Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?
2010. máj. 18. 20:16
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Régen is volt kaukázusink,anyám mesélte, hogy amikor pici voltam odaültette mellém a babakocsihoz és modta neki csak úgy megszokásból,hogy vigyázzon rám.A kutya el nem mozdult onnan (még inni se!)addig amíg azt nem mondták neki hogy mehet :) Szerintem a 3 éves gyerek is hatalmas biztonságban van mellette,főleg ha a kutya kölyökkora óta ismeri.
2010. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
0%

Ha mindenképp ezek közül szeretnél, akkor Ridgeback.

Ha nem akkor lehet, hogy ezek is jók: Ír, vagy amerikai vízi spániel. Amit én nem ajálok, az a Németjuhász. Keresztapámnak azok vannak, nagyon jó házörzők, de nem gyerekszerető, és szöknek amikor tudnak.

2010. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
50%

Mudi. Nekem az van. Igényli a mozgást, de ha épp nem értek rá, nem fog megőrülni, elfekszik magának. Minden képpen kertbe való, szereti szemmel tartani a környezetét. A miénktől eddig még senki nem tudott bejönni engedély nélkül. Gyerekednek első kutyának szerintem megfelelne, nekem is ez az első kutyám(15 évesen kaptam). Szótfogad, és a kisunokatesómtól mindent eltűr. még nekünk kellett őt inteni, hogy vigyázzon a kutyára:D Sétakor is mindig figyel, vigyáz ránk.

A többi kutyáró nem tudok nyilatkozni.

2010. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
51%
Cane Corso, Dobermann, Amerikai Staffordshire Terrier, Argentín dog, Vizsla vagy Border Collie.
2010. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim válasza:
Németjuhászt inkább ne. Sok a túltenyésztett egyed, diszpláziára hajlamos és egy komoly munkakutya, ráadásul nagyon egyemberes, persze ez az én véleményem. Én is a menhelyt preferálnám, adjatok esélyt egy kutyusnak, hogy neki is legyen otthona. Meg fogja hálálni, ahogy csak tudja és a területét is nagyon fogja védeni. Ha mindenképp tenyésztőtől szeretnétek én a skót juhászra szavaznék. Gyerekszerető, nagyon jó házőrző és a lovak mellé terelőkutya való:)
2010. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
0%
menhelyeset, így legalább a lányod és a többi gyerek is megtanulhatja, hogy amink van azt meg kell becsülni. szép és okos kutyák vannak menhelyen, mondd el ott az igényeidet, és ott ajánlanak kutyusokat. valóban, kutyát válassz, ne fajtát.
2010. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Nem értelek Titeket, kedves válaszadók. Jön egy Kérdező, akinek végre konkrét elképzelései, igényei vannak, hogy milyen kutyát szeretne. Ez alapján elég jó le lehetne szűkíteni a kört.


Erre jönnek sorba az idiótábbnál idiótább válaszok, tisztelet a kivételnek.


Egyrészt jönnek a menhelyi kutyákat mindenhol "nyomók", mikor a kedves kérdező világosan leírta, hogy törzskönyves kutyát szeretne tenyésztőtől, teljesen logikusan, hiszen egy jól megválasztott fajta, és egyed esetében előre láthatók az alapvető tulajdonságok. Mi a garancia arra, hogy egy menhelyi kutya nem fogja hajtani a lovakat pl??? Semmi. Sőt, tapasztalat, hogy a legtöbb befogadott kutya rámozdul előbb-utóbb a jószágra. Ezt tehát nem itt kéne nyomni..


A másik az a tipikus Válaszadó, aki hőn szeretett fajtáját szeretné rátukmálni a Kérdezőre, holott annak a fajtának a tulajdonságai egyáltalán nem felelnek meg a Kérdező által elvártaknak. Szóval mindennek megvan a maga helye! Ajánlgathatnám én is a komondort (személyes kedvencemet), hogy a legjobb házőrző, remekül, kijön a többi háziállattal, és óvja a család minden tagját, de ott vannak az egyéb elvárt tulajdonságok, amikre pl. nem alkalmas (dog-dancing) egy komondor, pedig minden másnak megfelelne.


Ezért én inkább a mudit ajánlanám, hasonlóan több más Válaszadóhoz. Egyrészt azért, mert terelőkutya lévén lételeme az állatok (a terelőösztönére ügyelni kell a lovak mellet), remekül kijön a gyerekekkel, imád kirándulni, a gazdái társaságában lenni, viszont nem erőlteti magát gazdáira, meghúzódik a hátérben, ha kell.

Remekül lehet vele kirándulni, és az összes kutyás sport megy neki, beleértve akár az őrző-védőzést is. Ugyanakkor szemben külföldi terelő rokonaival (pl border collie) magasan fejlett a területvédő ösztöne is, ezért nagyon jó házőrző is. Én mudit javaslok Nektek leginkább.:)

2010. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Ennyit arról,hogy ki tukmál rá kire mit... -.-
2010. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
A kaukázusit egyébként csak példának hoztam fel mielőtt leharapod a fejemet kedves kettővel előttem szóló,egy szóval sem mondtam hogy feltétlenül azt kell választani, és én is tudom hogy dog dancingre például nem alkalmas.Csak azt akartam ezzel mondani, hogy hülyeség hogy "jajj gyerek mellé ezt a fajtát ne" mert nevelés kérdése az egész.
2010. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

13:44: legalább én logikus érvekkel ajánlottam fajtát. Nem arról van szó, hogy ne ajánljunk fajtát, hanem arról, hogy annak a fajtának a tulajdonságai amit ajánlunk, többé-kevésbé megfeleljenek a kérdező által elvártaknak.


13:50: nincs semmi baj a kaukázusival, egy jó idegrendszerű kaukázusi (ebből sajnos egyre kevesebb van) kitűnően be tud illeszkedni egy családba, ez a tulajdonság megvan az összes őrző típusú pásztorkutyában (kitűnő házőrző, ugyanakkor megbízható minden családtaggal). Ugyanakkor itt utalnék az utolsó mondatodra is: nem, elsősorban nem nevelés kérdése, hogy egy kutya mennyire megbízható gyerekekkel, elsősorban fajta jelleg, és egyed kérdése ez (születetten stabil idegrendszer!). Utána jön csak a nevelés a fontossági sorrendben. Sarkítva a problémát, nevelhet az ember akárhogy egy ideggyenge kutyát, az úgyis egy időzített bomba marad..

2010. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!