Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyust venni, de olyan sok kutyafajta van és nehéz választani.Mozgás nem akadály, nagy udvarunk van, és naponta lenne sétáltatva. Van 3 gyerek is ( 15 éves lány, 8 éves lány és 3 éves lány).Van egy másik kutyánk is. Egy kistestű keverek szuka. Es van 4 ló is amik szintén otthon vannak. A kutyus családi kutya lenne, de szeretnénk vele sportolni(agility, dog dancig...stb.), és szeretnénk vinni kirándulni is. De valami olyan kutyust szeretnénk ami őrzi a házat és ha kell meg véd minket, bár tudom, hogy a legerősebb , legagresszívabb kutyust el lehet tenni láb alól. A kutyust igazából a 15 éves lányomnak szeretném venni. Tehát ő nevelné, ő képezné, ő gondoskodna róla, persze felügyelet alatt. persze vinnénk kiskorában kutyaóvodába is, majd kutyasuliba is. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk.Törzskönyveset. Keveset lenne egyedül, de akkor sem teljesen egyedül lenne mert ott lenne vele a másik kutyánk.Olyan kutyafajtát szeretnénk ami az egészségesebb fajták közé tartozik.Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?
2010. máj. 18. 20:16
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim válasza:
21%
Golden retriever,gyerekbarát,könnyen tanul.Nekünk si goldink van.Itt egy képC:\Documents and Settings\Tordai Péter\Dokumentumok\Képek\Fáni
2010. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:
Na jó, de nekünk a Golden retriever nem felel meg.
2010. máj. 18. 21:36
 23/60 anonim ***** válasza:
38%
Az én labradorom jelez ha valaki jön és a rossz szándékú embereket is kiszúrja, eléggé mély hangja van aki nem ismeri még fél is tőle pedig nem bántana senkit. Van mellette egy bordeaux-i dog is ő kimondott házőrző de mégis a labi az első aki megy ha jön valaki. Én a gyerekeket ( és főleg a 3 évest!!) venném első helyre nem a házőrzést és mondom ugatni ő is tud, néha többet is méne kellenne. Argentin dog is szóba jöhetne csak nem egy 15 éves gyereknek. Meg szerintem a németjuhász sem neki való, ezeket kemény kézben kell tartani.
2010. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
62%
És utolsó szerinted mennyi az esélye hogy a kérdező is ilyen kutyát fog ki mint a tiéd ahhoz képest mintha vesz egy olyan fajtát ami erre való? Én még mindig ajánlom a mudit. Engem többször megvédett, nem csak az egyik hanem mind a három, híresen bizalmatlan kutya. 10 évesen kaptam, egyedül nevelem, és nem egy vizsgája van már. Törzskönyvesen is olcsó ("csak" 30-40 ezer). Nagyon egészséges. Szereti az áűllatokat. Ezek sem mondhatók el mind az eddig említett fajtákról.
2010. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
38%
Én azzal kezdeném,hogy jó dolog amit csinálsz.Jó,hogy ilyen "felelősséget" a gyerekednek és nem csak hirtelen felindulásból,hanem körültekintően. Írtad,hogy mik lennének az "elvárások" és én is MINDENKÉPPEN menhelyi kutyust ajánlanék.A menhelyekről elhozott (keverék is lehet)kutyusok sokkal hálásabbak és védelmezőbbek a gazdájukkal kapcsolatban mint más kutyák.Annyi kutya vár gazdira a menhelyeken,biztos találnátok nektek megfelelőt,akár fajtatisztát akár keveréket.Ezzel példát is mutatnál a gyereknek is=)Szívesen segítenék keresgélni is ha megmondod hova valósiak vagytok.
2010. máj. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
38%
utolsó vagyok csak azt hozzá tenném,hogy én habár nem menhelyről,hanem utcáról fogadtam be egy kölyköt 2 éve, mint kiderült az állatorvostól rottweiler és németjuhász keverék.Akkora szeretet van benne,hogy az elképesztő.És ez szerintem jó párosítás is,mert barátságos,de ha valaki feljebb emeli a hangját velem,vagy felém mozdul már támadna=)Úgy védi a házat és a területét mint egy medve=)Nagyon jó természetű kutya,akit lehet irányítani si és könnyen tanítható,ja és ez lehet,hogy szoktatás kérdése is de mindent megeszik=)Ja és serintem a leggyönyörűbb kutya=)ah ilyent látsz ott ne hagyd!!!
2010. máj. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
69%
Leonbergim van. A dog dancing és az agility nem neki való szerintem, de a többi feltételnek maximálisan megfelel.
2010. máj. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
69%
A cane corso nem lenne rossz választás,gyerekszerető,jó örző-védő.De szerintem nem egy 15 éves lány az ideális gazda neki.Még ha kutyasuliba is viszitek.Akkor sem.Ha ilyen sokat tudtok foglalkozni majd vele,akkor én a németjuhászt ajánlanám.Föleg,ha komoly tenyésztőtől vennétek.Igy kissebb az esély,hogy izületbeteg legyen és az idegrendszere is megfelelő lesz.SOK SIKERT.
2010. máj. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
53%
Legyen menhelyi kutyus!Sok tapasztalatom volt menhelyi kutyukkal kapcsolatban! Elhozzátok a menhelyről megmentitek az életét ezért ő is megfog titeket védeni remek házörző kutyák!Csak ajánlani tudom őket!
2010. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
84%

Az örzés-védes leginkább nevelés kérdés, terület védő ösztön minden kutyában van, van amelyiknél erősebb, van amelyiknél gyengébb, de gyerek mellé én olyan kutyát aki támad biztos nem vinnék, félre érthet egy helyzetet. 3 gyerek mellé tényleg csak megbízható kutyát, és természetesen kutya suli.

Én azt mondom schnauzer,tanítható, okos kutya és vele alap kiképzést is csinálhatsz, de mondom, én gyerek mellé nem képeznék ki támadó kutyát.

2010. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!