Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsi tapasztalatok?

Palotapincsi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy kis palotapincsi kutyusom. Olvastam rengeteget a palotapincsikről, viszont érdekelnének tapasztalatok is, hogy a TI kutyátok esetében ezek hogy vannak.

1.Mekkora a mozgásigénye? Mennyit szeret sétálni, játszani és mit szeret játszani? Hányszor viszitek sétálni és mennyi időre?

2.Mennyire tanulékony és miket tanítottatok meg neki?

3.Milyen a viszonya más kutyákkal, idegen emberekkel, rokonokkal/család barátaival, gyerekekkel?

4.Mennyit eszik? Hányszor és mivel etetitek?

5.Milyen oltásokat kapott meg, milyen időközönként kap féreghajtót, mit használtok bolha/kullancs/szúnyog stb ellen?

6.Milyen időközönként fürdetitek, fésülitek? Füle, szeme mennyire érzékeny, milyen időközönként tisztítjátok? Kozmetikushoz jártok-e, nyírják-e a kutyátokat?

7.Mennyire beteges, milyen betegségei voltak/vannak?

8.Milyen a jelleme? Mit szeret csinálni? Mennyire bújós/goromba stb?


Kíváncsian várom válaszotokat, minden válaszra megy a zöld kéz! Előre is köszönöm!



2017. jún. 23. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

4. Etetni minden kutyát a súlyához mérten kell, minőségi táppal a korának megfelelően. Agyonreklámozott Pedigree és társai semmit sem érnek, plusz a konzerveket is felejtsd el. Az elején a legjobb csak a száraztáp.

5. Oltani ugyanúgy kell, mint a többi kutyát, 3 kombinált, féreghajtás, aztán chip, veszettség elleni oltás 4 hónapos koráig. Bolha-kullancs ellen a legjobb a Bravecto 3 hónapos tabletta, azt állatorvosnál lehet szerezni, kb 8-9 ezer ft.

7. Hajlamos gerincsérvre, epilepsziára, szemproblémákra.

2017. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem 2 palotapincsim van

1. kertes házba lakok, így kint van az udvaron, tud futkározni így ritkábban kell sétáltatni. egyebkent nem akkora a mozgás igénye mint egy nagytestű kutyának. ha panelban laksz napi 3x fél óra séta legalább kell neki. játék pedig akármi amivel bármely más kutya is :)

2. tanulékony, bármit megtanul amit más kutyatársa is.

3. az a tapasztalatom hogy nagyobb bennük a indulat mint egy nagy kutyában. ugatnak embereket, más kutyákat, ha úgy van neki is mennek a nagyobb kutyának is :D

4. reggel és este esznek nálam, reggel: csirkefarhát főzve vagy csirkenyak vagy konzert. Este : száraztáp

5.Ha elviszed orvoshoz ő tudni fogja milyen oltás kell neki, ha még kölyök lesz amikor hozzád kerül, akkor mindenképp rövid időn belől vidd orvoshoz mert ebben a orban elég sok oltás szükséges + chipelés. Nekünk advantix nyakörv van mind2 kutyán. eddig bevált. néha fürdetem őket bolhaírtó samponnal is ( persze ilyenkor lekell venni a nyakörvet)

6.Nem szükséges túl sűrűn fürdetni mert nem tesz jót ha lemegy a védőréteg a szőréről. persze ha bent tartod akkor 3 hetente ajánlanám én. a szeme érzékeny: ha nagyon meghúzod a szőrt/bőrt a feje tetején könnyen kiugrik a szeme. füleket havonta egyszer elég tisztítani.

Mi nyáron a hátán megszoktuk nyírni mind2nek, van speciális kutya nyírónk.

7. jellemző betegség náluk a 2 hátsó láb lebénülása. ezért ne tedd ki olyan helyzeketbe hogy nagyot kelljen ugornia pl egy ágyról a földre mert nem tesz jót a gerincének. és a lépcsőzéssel ugyan így.

8. bújósat, de nálunk ha rászólunk valami miatt, szeret megsértődni, lekuporodni valahova :D


jópofa kutyák, én ajánlani tudom mindenkinek :)

boldog együtt töltött időt!

2017. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2: Te milyen táppal etetsz? És milyen sampont ajánlasz?

2017. jún. 23. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!