Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak kutyát?

Mi alapján válasszak kutyát?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 14:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jún. 28. 15:41
 12/24 anonim ***** válasza:

Menhelyek pl. [link]

[link]

[link]

[link]

2017. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, annyira édes kis kutyusok vannak itt !
2017. jún. 28. 16:52
 14/24 anonim ***** válasza:

Ami kell:

- két alumínum tál

- textil vagy bőrnyakörv fémes csattal (NEM műanyag csatt, télen könnyen elpattanhat)

- pórázból kezdésnek egy 2 m-es textil vagy bőr tökéletes (NEM flexi, mert akkor könnyen rászokik arra, hogy húzzon)

- fekhely: lakásban tulajdonképpen bármi megteszi. Nekünk a lakásban csak egy pléd van letéve neki, mondjuk nálunk kinti-benti, kinn hőszigetelt háza és egy nyári kosara is van)

- játékok.: ami nálunk bevált: plüss, kötél, labda, rágcsálnivaló, ételkereső.

- amit mi használunk bolha-kullacs-szúnyog ellen, az egy csepegtetős, havonta kell használni.

- 3 havonta féregteleníteni is kell

- fürdetni nem kell rendszeresen, csak ha valamiért nagyon koszos lesz:)

- enni NEM jó neki a te ennivalód! Etethetsz nyerskoszttal is (BARF-etetés), de egy közepes árkategóriás száraztáp egyszerűbb megoldás, pl. Brit Care (esetleg Brit Premium), Taste of wild, Josera, Carnilove, N&D.

- kötelező évente a veszettség elleni oltás, ezen kívül kombinált oltást kell évente kapnia.


Majd kitapasztalod, de kell még egy csomó apróság: ilyenkor a melegben nagyon jól jön nekünk egy hordozható / összecsukható vizestál, természetesen kell zacsi a csomag összeszedéséhez, meg valami, amiben el tudod vinni a következő kukáig. Kellhet valami, amiben viszel magaddal jutalomfalatot. Kefe, esetleg furminátor a szőrápoláshoz. Sétáltatáshoz egy paprikaspray is jól jöhet vagy hasonló, arra az esetre, ha egy másik (esetleg gazdátlan) kutya megtámadna titeket (erre is jó felkészülni:S) Nekünk a 2m-es mellett 5m-es pórázunk is van. Ha tervezel autós utazást, akkor egy biztonsági hám vagy egyéb felszerelés, amivel megoldható a kutya biztonságos szállítása.

2017. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Azt hiszem még várok a kutya vásárlással, utána nézek a dolgoknak. Nem tudtam, hogy a kutya tartás ilyen komoly dolog:D

Dee .. Miért ilyen szigorúak az örökbe fogadási feltételek?

2017. jún. 28. 18:10
 16/24 anonim ***** válasza:
Változó, hogy hol mennyire szigorú. Az ivartalanítási kötelezettség egyértelmű: azért van a menhelyeken annyi kutya, mert a "gazdák" nem ivartalanítják de nem is figyelnek rájuk, aztán csak jönnek az újabb és újabb almok, amiket kidobnak az út szélére vagy lepasszolnak egy menhelyre - már ha nem ütik agyon, fojtják vízbe a kölyköket rögtön születés után. Szóval a menhelyek nem akarják, hogy a nagy nehezen gazdira talált kutyák kölykei aztán megint az ő gondjuk, költségük legyen, úgyhogy ez egyértelmű. Meg azt se akarják, hogy pár hét vagy hónap múlva a kutya visszakerüljön, mert a kedves gazdi nem tudta értelmezni az ÖRÖKBEadás szót, megunta, nem foglalkozik a kutyával, nem kell neki már, hát visszaviszi. Rengeteg ilyen van.
2017. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ezt megértem. De miért van az a hosszú menet, hogy minimum 2-3x kell találkozni, utána ők hozzák házhoz a kutyát, aztán még ellenőrizgetnek.

Jó, nyilván elmegyek megnézni a kutyát, de rendesen kihallgatnak a gondozók, aláírom a szerződést meg stb utána miért "zaklatnak" még, meg kérnek visszajelzést, képeket stb, hogy mi van a kutyával? Ha ennyire nem bíznak meg az emberben, akkor nem tudok mit csinálni. Jó, elhiszem, hogy sok a felelőtlen ember, de ez sztem legalábbis túlzás.

Az zavar, hogy ugymond mindig a menhely lesz az eredeti gazdája, biztos pontja, ahova bármikor visszavehetik tőlem, ha nekik nem tetszik vmi és konkrétan ők mondják meg, higy mit csináljak a kutyával.

Basszus kezdek félni, ha örökbe fogadok egy kutyát, egész életébe vigyázban kell állnom, mert bármikor megjelenhetnek az állatvédők és ellenőrizgetnek ?

2017. jún. 28. 21:54
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha normálisan tartod a kutyát, nincs mitől tartanod. Azért a ne legyen láncra kötve, kapja meg az oltásait, vidd állatorvoshoz ha beteg nem óriási elvárás, hanem az abszolút minimum - amit sajnos még így is sokan nem tartanak be. Úgyhogy ha már most kibúvókat keresel alóla, inkább ne tarts kutyát. Nem kötelező, nincs azzal semmi baj ha valaki nem vállalja. Azzal van a baj, ha vállalja de nem teljesíti.
2017. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem a tk-s kutyám szerződésében is benne van, hogy nem adhatom menhelyre, és ha el akarnám adni, a tenyésztőnek elővásárlási joga van, tehát nem adhatom el csak úgy bárkinek a tudta nélkül. Szóval nekem sincs korlátlan rendelkezési jogom a kutyám felett, pedig nem ingyé' volt vagy oltási költség árban. Normális tenyésztőnek és normális menhelynek számít, hogy hova kerül az a kutya, amelyik tőle kerül ki, nem csak lepasszolni akarja, aztán a pénz átvétele után lehetőleg ne is halljon felőled (ld. szapik).
2017. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy majd láncra verem stb. De ha pl normálisan tartom meg ilyenek, akkor is eljönnek kérdezgetnek illetve a kutya egész életében kérnek visszajelzéseket. Na mindegy, biztos így helyes, én vagyok maradi.
2017. jún. 29. 07:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!