Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak kutyát?

Mi alapján válasszak kutyát?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 14:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"De ha pl normálisan tartom meg ilyenek, akkor is eljönnek kérdezgetnek illetve a kutya egész életében kérnek visszajelzéseket. "


Ha egyszer-kétszer meggyőződnek róla, hogy jól van tartva a kutya, akkor utána már nem fognak "zaklatni", ne aggódj. A rengeteg rossz tapasztalat miatt ilyenek, ők csak a kutyák érdekét nézik, ez inkább pozitív szerintem, hogy tényleg törődnek velük.

Nekem is menhelyi kutyám van, magamtól küldtem nekik képeket, rövid levelet eleinte, illetve képeket néha most is. Tudom, hogy örülnek neki. :) Nekem ez nem teher.

Azokhoz szoktak kimenni ellenőrizni inkább, akik semmi visszajelzést nem adnak az örökbefogadás után, és/vagy ahonnan esetleg valami rossz hírt hallanak vissza (pl. a kutya láncra került, állandóan szökik, ilyesmi).

Ez ne tartson vissza :)

2017. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Oh, így már világos. Köszi!
2017. jún. 29. 08:37
 23/24 anonim ***** válasza:
Persze, nem állítanak be kéthetente egy kávéra, ne izgulj. :P Félévente egy képet küldeni meg pár sort emailen, nem hiszem hogy nagyon megerőltető.
2017. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz egy adot fajtához akkor menhely. Ha a bundás maci kutyák tetszenek neten keres rá hasonló kutyákra és találsz róluk leírást, de szerintem egy normális menhelyen az ott dolgozók is eltudják mondani hogy az adott kutyának milyen a személyisége. Ha csak ha 10et tudsz rászáni szerintem kisebb termetűbe gondolkozz ( az enyém nagy testű és havi 15000-t rá kell szánom csak az etetésre). A kutya gyomra és emésztése hasonló az emberéhez ugyan is mindenevő de nem pont olyan mint a miénk. Nekem a doki azt mondta az a jó táp aminek közel 1000ft kilója. Normális netes oldalakon fel is tüntetik hogy melyik táp milyen minőségű ( prémium, szuperprémium), ha az összetevőket nézed mindig olyat vegyél aminél a hústartalommal, fehérjével kezdik. Ha házi kajával szeretnéd etetni lehet de mellette a megfelelő táp mennyiséget is meg kell ennie. Ha kölyök kutyát szeretnél lakásba számolnod kell azzal hogy a távollétedben esetleg bepiszkit vagy valamilyen kárt csinál. Ilyenkor ne felejtsd el hogy olyan mint egy kis gyerek. Nem szabad rá haragudni és kidobni vagy megverni. Tanítsd meg neki a szabályokat hogy mit lehet és mit nem, idővel megtanulja és ezek a problémák megszünnek. Nevelés terén szerintem itt is kaphatsz hasznos válaszokat. Neten sok hasznos videó, leírás található a nevelésről, vagy lehet kapni ilyen könyveket nem is vészes áron. Vedd figyelembe hogy a kutyák egyedenként külön személyiségek lehet ami az egyiknél beválik a másiknál nem. Megbiztos egy kiképző is hasznos tanácsokkal látna el. Felszerelés vásárlásánál a kutya méreteit vedd alapul (pl. az enyém simán ketté harapja a teniszlabdát szóval tömör rágás álló labdái vannak).
2017. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!