Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy menhely meddig köteles...

Egy menhely meddig köteles visszafogadni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadáson gondolkodom bár ez nem az a fajta amikor a városban található a menheyl. Kb 1300 km a távolság és egy hétig leszünk a menhely környékén. Előfordulhat hogy mellé nyúlunk és akkor sajna a kutyusnak vissza kell menni, meddig kötelesek visszafogadni?

2017. jún. 29. 00:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Egy új helyre kerülő kutya csinálhat olyan dolgokat, amit előtte nem. Pl a szomszédék kihoztak egy kutyát, első este szétszedte a kertet, vissza is vitték. Holott a kutya csak ismerkedett a hellyel, játszott, és nem tudta a szabályokat. Nyilván némi foglalkozással hamar megtanulta volna, hogy nem ássuk ki a virágokat és a kerti garnitúra párnája nem zsákmány, amit szét kell tépni.
2017. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
#11: Szomszéd mit gondolt? Hogy a kutya egy robot, ami parancsszóra ugrik? Remélem sose lesz kutyájuk többet.
2017. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát mivel a mostani kutyánk kölyök kora óta itt van és még soha semmit nem rágott meg, nagyon barátságos, bárhova el lehet vinni, nagyon gyorsan szobatiszta lett és szinte tökéletes így nem tudom mennyire tudnánk tolerálni ha a következő kutyus mindent szétrágna, összekakilna esetleg ellenünk fordulna vagy mások ellen...
2017. jún. 29. 12:22
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%
Az első időkben, a beszokás alatt nyilván nagy esélye van sok mindennek. De az új gazda feladata megértetni a kutyával az együttélés szabályait, nevelni és foglalkozni vele. Minden megoldható, csak idő és belefektetett energia, tudás kérdése
2017. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

#12: igen. Azt gondolták, hogy a kutya automatikusan tökéletes lesz. Sajnos lett kutyájuk, bár elég messzire kellett menni érte, mert a közelben feketelistára kerültek minden menhelynél.


Kérdező! Az utolsó hozzászólásod alapján inkább ne hozzatok ki kutyát. Az elsővel mázlitok volt, kevés az esély még egy ilyenre.

2017. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
nem szeretnék még egy "tökéletes" kutyát. Mármint jó lenne de én is tudom hogy a mostanival szerencsénk volt. Nem bánnám ha az újjal kicsit több munka lenne de örülnék ha nem lenne túl problémás, mondjuk nem baj ha megrág ezt azt, de ne szedje szét a házat. Nem baj ha bepisil de azért ne kelljen évekig ezzel foglalkozni. Nem baj ha kicsit szocializálatlan, de ne akarjon mindennek neki menni vagy mindentől kifutni a világból. Ennyi. Én attól félek hogy kifognánk egy nagyon problémás ebet akivel nem tudnánk együtt élni és e miatt vissza kéne vinni valahogy. Viszont ha se tovább nem lehet adni se nem fogadják vissza akkor az totál szívás és értelmetlen. Sok ilyet olvastam hogy a menhekyen ésés az első hetekben maga volt a tökély de később mikor kibontakozott nem lehetett együtt élni vele.
2017. jún. 29. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!