Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ruházzák fel sokan a...

Miért ruházzák fel sokan a kutyájukat emberi tulajdonságokkal?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elősorban arra, hogy "finnyás", válogatós? A kutya ugyanis nem élvezetből eszik, hanem túlélő ösztön és ha nem allergiás egy adott dologra/nem lesz tőle beteg akkor azt meg is eszi. Válogatni pedig akkor válogat ha kedves gazdi megengedi neki, meg hetente válltogatja a tápot. Aki pedig konzervvel "ízesíti" és rászoktatja a kutyáját, hogy még rágni se kell a tápot az miért lepődik meg azon, hogy egy idő után már ténylegesen nem eszi a tápot mert nem akarja megrágni?
2017. jún. 29. 10:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint finnyàs kutyának a legjobb gyógymód: legyen mellette egy màsik kutya (állat) mert akkor félteni fogja a kajàját és meg fogja enni.
2017. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%

régen volt erre példa és 5 nap volt a leghosszabb koplalás.

Két kistestűm úgy döntött,hogy nem esznek pár nap eltéréssel.


5 napig nem ettek semmit. Azóta sincs gond,bármit eléjük rakhatunk megeszik. 2-3 napos sztrájkot szoktak még beiktatni,de többet nem.


Én úgy vagyok vele,hogy ha nem idős,beteg a kutya akkor ne válogasson.


Az egyik kutyám azóta még idősebb lett( 15 éves),napi 2x kap enni, ha egy étkezés kimarad vagy egy nap is akkor másnap szinte vihetem bélgyulladással orvoshoz,hasmenése lesz. (ezzel pár éve küzdünk)


Ezért nála körültekintőbb vagyok,hogy reggel és este is egyen.


A fiatallal szemben még nem. Ha elé rakom a tápot meg kell ennie és kész.


Papám akitája nem volt válogatós és unokatesóméké sem. Egyszerűen nem hagyták,hogy válogatóssá váljon. 2-3 nap koplalás édes kevés.

Amúgy egy kutya sem halt éhen,hogy ha előtte volt az étel.

Ugyan is én is minden nap lehetőséget adtam nekik,hogy megegyék ami előttük van,ha nem kell hát nem kell.


Szomszédom spánieljénél annyira elhatalmasodott ez a válogatósság,hogy csak a csirke mellet volt hajlandó megenni. Anyagilag meg nem bírták.

7 napig sztrájkolt a spani 7.nap végén megette a tápot és azóta sem válogat.


ha egy kutya vmit nem szeret az látszik,pl meghagyja a kaja jó részét,nem eszi lelkesen.


Nálunk erre is példa volt,kipróbáltunk egy új tápot ami a fiatalabbnak nem jött be. Mindig meghagyta a felét,nem ette lelkesen,nem várta a kaja időt. Másra váltottunk minden megváltozott.

Szóval azért lehet látni mi az ami tényleg nem ízlik nekik,mert nem állítom,hogy nincs ilyen.

De az a kutya aki 5 féle táp közül egyet sem eszik meg az csak válogatós az is biztos.


Aztán akik meg hagyják és válogatós lesz a kutyájuk egy esetleges betegségnél amikor gyógytápra meg speckó diétára lenne szükség,a kutya majd nem eszi akkor azok mit csinálnak? :D

Olyankor nincs olyan,hogy kap mást. Vagy semmit vagy ami elő van írva.

2017. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!