Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ellopta a kajámat!...

A kutyám ellopta a kajámat! Mivel büntessem meg?

Figyelt kérdés
Az ágyon ettem, csörgött a telefon, kiugrottam, mire visszajöttem a kutya ellopta és megette a kajámat! Hogyan büntessem meg? Ma biztos, hogy nem kap este kaját!

2017. júl. 1. 08:55
1 2
 11/12 pptomi ***** válasza:

A büntetés már késő ilyenkor. Az igaz, hogy a kutyák mindig tudnak enni, még ha nem is éhesek, akkor is éhesebbek nálad:)

Nincs tisztázva a számára, hogy mi a falkasorrend a családban, ezért mer hozzányúlni. Ott kezdődik, hogy minden helyzetben hallgasson rád, elfogadjon fölötte állónak.

Nem szabad engedni a kunyerálást sem, legfeljebb néha-néha leeshet neki egy falat a tiédből, de nem rendszeresen. Legjobb, ha nem történik ilyen.


Nevelés kérdése. Az én kutyám nem mer hozzányúlni az én kajámhoz, bármeddig előtte lehet. Megnézi persze, de az orrát sem dogja közel, mert tudja, hogy az nem az övé.

2017. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan ember aki nem enne az ágyban. Akár csak csipszet. Az állatok pedig nem az ágyban esznek. A kutya mindig enne főleg a nagytestűek. Hiába vannak megfelelően táplálva. Ha anyit ennének amenyit akarnának az régen rossz lenne. A kutyanak jobb a szobaban mint az udvarra kivágva. Sétáltatni kell és le kell fárasztani fizikailag és mentálisan is.


Kérdező, soha ne büntesd kaja elvonással a kutyád. Ugyse tudja mi van. Ha anyit evett, hogy potolja a vacsorát akkor nagyon keveset kapjon. A kutya csak azt erti ha egybol buntetjuk.


Ajánlom ezt megtanítani: Fogj valami kaját/játékot. Ultesd le a kutyát. Kezd lerakni a földre, miközben a hagyd vezényszót mondogatod, ha felál ultesd vissza és kezd előröl. Ha már lent van a földön a jutalom számolj háromig. Ha még mindig ül akkor szolj neki, hogy tiéd. Ha feláll vagy elveszi a jutalmat akkor kezd előről. Ezt ismételgesd minden alkalommal pl ha kapja a kajáját.

Sok sikert. ☺

2017. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!