Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok...

Milyen fajta kutyát ajánlotok kezdő embereknek? (nekem, tapasztalatom nincs)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát csak nem tudom hogy milyen fajta illene hozzám.

2017. júl. 4. 22:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen és megválogatva azt amit mi is eszünk anyám is azzal etei a yorki kiskutyák állatok.
2017. júl. 4. 22:29
 12/22 anonim ***** válasza:
A buldog szerintem elég beteges. A vizsla tapasztalatom alapjan nem valo kezdőnek. A másik kettőt nem nagyon ismerem. De én inkább a törpepincsert ajánlom. Télen hol lakna?
2017. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltál négy totálisan különböző fajtát, méretben, természetben, aktivitásban, gyakorlatilag mindenben különböznek. Oké, hogy kezdő vagy, de egy kicsivel nem ártana, ha konkrétabb lennél. Mit szeretnél, sokat kirándulni a kutyával vagy legyen kis mozgásigényű, mérete kicsi, közepes, nagy, mennyi időt szánsz a szőrápolásra, kint vagy bent tartanád, járnátok-e kutyasuliba (mindegyiknek jót tesz, de némely fajtával másképp valószínűleg nem is boldogulsz, ill. igénylik is a tanulást). Ha végképp fogalmad sincs, akkor látogass el egy menhelyre, vagy akár többe is, ahol tudnak segíteni az életmódodhoz megfelelő kutyát találni az örökbefogadhatók közül.
2017. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A maradékot nem ajánlom. Nagyon el kell talalni a dolgokat. És pl a fűszert nem emésztik. Szerintem egyszerűbb és egészségesebb is ha csak tapot kap. :)
2017. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kutyasuliban is biutos segitenek választani. Illetve keress fel keneleket. :)
2017. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Télen bent kint lenne,csak sétálnak 1 órát,de a barátom segített mert neki vizslája volt szerintem az lenne a legjobb.
2017. júl. 4. 22:37
 17/22 A kérdező kommentje:
Elírtam kint lenne
2017. júl. 4. 22:37
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha télen kinnt lenne akkor az összes felsorolt fajtát egyből ki is húzhatod a listáról.
2017. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Télen kint se kistestű, se rövid szőrű kutyát nem tarthatsz. Maradékot ne adj neki. Szerintem ha ennyire nincs kedvenc fajta, akkor keverék.
2017. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha kint lenne, akkor nem lehet rövid szőrű, sem kistestű.

Törpe pincser, bulldog, vizsla sem.

A következőt javasolnám: menhelyről fogadj örökbe egy más felnőtt, vagy idősebb kölyök (8 hónapos körül) kutyát, amelyiknek már ismert a természete, jelleme. Legyen nyugodtabb típus, de barátságos, vidám veled. Ne legyen ijedős, félénk, vagy támadó. Ha kint fog élni, akkor kb. olyan bundája legyen, mint egy német juhásznak például.

2017. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!