Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves máltai kislány kutyám...

1éves máltai kislány kutyám van. Hogy tanítsam meg sétálni?

Figyelt kérdés
Nagy kertes házban lakunk eddig mindig kiengedtük futkározni az udvarra, de most vinném sétáltatni a környékre is. Ma voltam vele, de olyan nehéz vele bírni, minden járókelőt megugat, szalad elfelé, és minden kerítés mögötti kutyát megugat. Pedig itthon szótfogadó, csak elég hiperaktív. Hogy taníthatnám meg?
2010. máj. 21. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Most sétáltatni akarod vagy meneteltetni? A séta arra van, hogy élvezze a kutya.
2010. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor sem szeretném ha baja lenne ebből...ez most Neked miért probléma?? ha bedugja egy kerítésen a fejét és leharapnák, nem lennék boldog hogy legalább az utolsó sétáját élvezte..
2010. máj. 21. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok. Máltai, kertes ház: szabad tér. De látnia kell a kinti világot, szóval kezdem sétáltatni. Nagyon fél(t), de nagyon kíváncsi is volt. Első 15 perc flexi pórázzal, szabadon. Hadd szaladgáljon, nézelődjön, lássa a többi kutyát.Cikázva, nyüszítve rohant egyik oldalról a másikra. Eleinte. Aztán egyre normálisabb lett. Mikor forgalmasabb helyre értünk, fix-re vettem. Olyan peckesen és okosan ment, hogy csak na! Ha érezte, h húz a póráz, lassított, ha ugatott egy kutya,oda sem nézett, csak büszkén ment előre. Okos kutya a máltai, csak néha akaratos. Vidd sokat, nem lesz gond:)sok sikert!
2010. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Naponta többször vidd. Előbb utóbb megtanulja. Amúgy hallgat rád? Ha rászólsz és "veszi a lapot" akkor nem lesz gond. Csak megjegyzésként: sokkal könnyebb lett volna ha már kiskorában elkezdi neki ezt tanítani valaki. Igaz még fiatal, de már nem olyan tanulékony mint pl: egy 3-4 hónapos kölyök. Szerintem kitartás kérdése és megfogja tanulni, nem sok mindent tudok a fajtáról, de azt igen, hogy értelmes kutya.

2010. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi :) azt hittem h reménytelen eset a máltai de úgylátszik annyira nem :D majd holnap kiviszem :) köszi mégegyszer
2010. máj. 21. 20:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát itthon fogja a lapot de sétáltatás közben nem, maximum ha leguggolok hozzá és úgy mondom. Anya sétáltatta kisebb korában (mivel az övé) de aztán valahogy megunta és csak az udvarra vitte ki. Köszi Neked is:)
2010. máj. 21. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!