Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát egyszerűbb nevelni?

Melyik kutyát egyszerűbb nevelni?

Figyelt kérdés

Nagyobb testű kutya tartáson gondolkozok. Szóba jött a Roti, Staffi és a Dobermann. Volt már kisebb testű kutyám, szóval nem első kutya lenne. Ti melyiket ajánlanátok 'első' nagykutyának? Melyikkel boldogulnék' legkönnyebben? Hobbi célra tartanám, illetve az se baj, ha házörző is egy cseppet. Kb egész nap velem lehet, szerencsére a munkám megengedi.

Válaszokat előre is köszönöm!


2017. júl. 31. 06:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedfüggő. Mindegyikből ki lehet fogni egyszerűbb eseteket.
2017. júl. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sikerült a fajtát kiválasztani és megvan a kennel és az alom is ahonnan majd lesz a kutya akkor a tenyésztőt majd kérd hogy egy könnyebben kezelhető kutyád legyen. De ha veszel egy szukát és mondjuk ivartalanítva lesz akkor könnyen kezelhető lesz de még mindig nem mint egy labi (Bocsi labisok nem sértésnek szánom). De persze lehet szukából is keményet kifogni. De én azt mondom hogy dobermann vagy roti.
2017. júl. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem én akarom kiválasztani, sem hogy más válassza ki. Szerintem a kutyának kell téged választania.
2017. júl. 31. 08:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor készülj arra, hogy esetleg kifogsz egy nagyon nehéz egyedet. Ez a kutya választja a gazdáját egy romantikus elképzelés, de nincs sok alapja. Minden kutya ragaszkodni fog a gazdájához, teljesen mindegy, hogy ki választott kit, viszont sok csalódástól megkíméled magadat, ha hagyod, hogy egy hozzáértő válasszon neked. A kölykök mindenkivel kedvesek, barátságosak, az a kölyök, amelyik szerinted "kiválasztott" téged, valószínűleg már egy pár embert "kiválasztott" előtte, hiszen alapból kedves, barátságos, nyitott természet. Illetve a mostani kutyám menhelyi volt, az első pár hétben konkrétan leginkább azt akarta, hogy hagyjam békén, ma iszonyatosan ragaszkodó, levakarhatatlan.
2017. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani hogy ezt a "kutya válassza ki a gazdáját" hülyeséget hanyagold mert semmi értelme. Bízd a tenyésztőre. Mikor mi kiválasztottuk a kutyánk az alomból nem azért válaztottuk őt mert a cipőnkön lógott vagy mert nyalizott, ő inkább a tömeg szélén elvolt magában,viszont nekünk ő tetszett és nem bántuk meg.
2017. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem én akarom kiválasztani, sem hogy más válassza ki. Szerintem a kutyának kell téged választania." - ezt felejtsd el, mert baromság. A normálisan szocializált kölykök minden idegenhez oda fognak szaladni, örülni neki. Nem választanak gazdát, ez nem így működik.


Nekem dobim volt több is, most staffim van. Számomra a dobik a nehezebb esetek, a staff meglepően könnyebben kezelhető, a híre ellenére. De azért hozzájuk is kell a kellő határozottság.

Rotim még nem volt, de talán a három közül az a legkeményebb dió.

Mindenképpen egy kevéssé domináns egyedet próbálj a tenyésztője segítségével kiválasztani.

2017. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobban jársz, ha a tenyésztőre bízod. Ő látja 8 héten át folyamatosan a kicsiket, látja, hogy melyiknek milyen az energiaszintje. Amikor meg te ott vagy(mondjuk kétszer meglátogatod őket, harmadszora haza viszed), akkor teljesen más képet fogsz látni a kutyákról, mert idegen vagy nekik, és érdeklődőek, máshogy viselkednek. Az igazi viselkedésüket meg ugye a tenyésztő látja. Ha meg te választasz, és beleválasztasz egy lelőhetetlen kutyába, akkor lehet több lesz a bosszúság, mint a jó elmény a kutyával. :(


Hallottam olyan tenyésztőről(bár én ezt már túlzásnak tartom), aki csak úgy ad el kutyát, hogy ő választja ki. Elmondják a gazdik, hogy hogy tartanák a kutyát, mit csinálnának vele, sportolnának-e, van-e gyerek, mittudomén, és ő mond a nyolcadik héten egy kutyát. Ez már nyilván túlzás, de szerintem jobb a tenyésztő tapasztalatára, megfigyelései hagyatkozni, de a végső döntés úgyis a tiéd.


A dobberman, én őt ajánlom, nekem gyerekkoromban volt egy nagyon kedves dobi "barátom", így nekem nagyon kedves fajta. :)

2017. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Leányzón gondolkozok mindenképp, mert jobban kezelhetők, mint a kanok tudtommal. Egyébként én is dobermann felé hajlok, mert anno volt egy apám barátjának egy kb 1 éves kan dobija. Elmetünk kirándulni, a bácsika rám bízta a kutyát, hogy menjek el vele sétálni. Kb 3 órája ismert a kutya, de hihetetlen módon még nekem is szót fogadott, teljes mértékben elfogadott a kutya. Pedig kb 12 éves voltam.

Köszönöm szépen a válaszokat, és a dobi megerősítést.

Esetleg ismer valaki egy minőségi dobi tenyésztőt Hajdú biharban? Nem szeretnék szaporítótól egy labilis kutyát.

2017. aug. 3. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!