Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal hogy normálisan jöjjön mellettem?

Figyelt kérdés
14/L vagyok van egy 2 éves huskym! Amikor viszem sétálni neha elorebb megy és ha lat a kutyasuli kozelebe kutyákat egymassal jatszani akkor oda nez és sehova masra nem figyel és oda akar menni, ha pedig elmegy mellettunk vagy kicsit tavolabb egy kutya meg a gazdaja azt meg megugatja és oda akar menni! Meg ha macskat lat azonnal futna oda de visszatartom errol is szeretnem leszoktatni! tudtok ezekre valami modszert? azt szeretnem ha nem erdekelné őt a többi kutya! :) és ne ugasson meg mas kutyát és normalisan jojjon mellettem! :D légyszi segítsetek! amugy okos kutya itthon tud sok parancsszot de ha elmegyunk setalni akkor nem fogad szot masra figyel!!! Azt is szeretnem hogy ha elengedem futkarozzon de ne szokjon el, amugy meg mindennap viszem setaltatni tobb oran keresztul neha hazajovok megitatni mer kozel lakunk és a kutyaiskolanal van egy gazdi meg van egy kutyaja nagyon jol kijön vele és jatszanak is olyankor ha elengedem követ minket! :)
2017. aug. 9. 14:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Amikor elkezd húzni, akkor te szépen fogod magadat és szó nélkül megfordulsz, és elindulsz a másik irányba. (Mivel a kutyád pórázon van, neki is kell utánad mennie.) De ezt tényleg ne ugy képzeld el, hogy szólni neki h jajj gyere erre, meg arra szb. Tényleg fogod magadat és elindulsz az ellenkező irányba. Ezzel ki fogod zokkenteni abból az állapotból. Ha pedig megnyugodott, akkor megdicséred, majd elindulsz újra abba az irányba, amelyikbe eloszor is irndultal.

Az elengedésről meg annyit, hogy ezt neked kell főként érezned, hogy mennyire jo a kapcsolatotok. De en azt ajánlom, h szerezz be egy hosszú pórázt (de ne flexit!) ez lehet akar kötél is, a lényeg az, h ezt rakd rá, es hagyd lazán. Add ki a parancsot a kutyának "xy gyere ide!/hozzám" stb, nem tudom h h hívod. Ha a kutya jön, hatalmas dicséret, ha nem akkor kicsit meghúzod a pórázt, es ismét szólítod, ha ekkor jön, dicserd, ha nem akkor erőteljesen szólj rá. De ezt a hosszúpórazos procedúrát csak azután kezdd el, hogy otthon megtanutottad neki a behivast. Ha otthon szót fogad, akkor keress egy nagyobb üres placcot (mező) es ott próbálkozz.

Ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj privátban!:)

Remelem segítettem:)

2017. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Köszi a választ sokat segítettél! :D
2017. aug. 9. 15:39
 13/37 A kérdező kommentje:
Sokszor az szokott lenni hogy megyünk a jardan és van a jobbra meg a balra és én elindulok jobbra és ő lefekszik amikor meg balra megyek a kutyaiskola felé akkor azonnal feláll és jön velem ilyenkor mit csinaljak?
2017. aug. 9. 15:42
 14/37 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon keményen kell tartani. Ha élvezd ugatni akkor a lábaddal bökd meg a hasa körül de ne úgy hogy fájjon neki. De ha akkor sem fejezi be akor fogd be a száját vagy szidd le. De mindig tartsad magad mellett akkor is ha hörög.

De olvastam valahol hogy ha el kezd húzni akkor egy kis bálcáskával utogesd meg a mellkasát de úgy hogy ne fájjon neki de érezze meg.

2017. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
utolsó köszi a választ! :)
2017. aug. 9. 15:52
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
nem ütni verni kell a kutyát hanem következetesen nevelni, ha te jobbra akarsz menni akkor arra mész, és ha bele döglik sem lesz az amit ő akar, mert gyorsan megtanulja mit mivel érhet el ha ráhagyod. Ezért nem való ilyen kutya kisgyerekeknek.
2017. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kisgyerek! ok?
2017. aug. 9. 16:19
 18/37 A kérdező kommentje:
ismerem a husky fajtat!
2017. aug. 9. 16:19
 19/37 A kérdező kommentje:
nevelni is tudnam gyorsan tanul csak nemtudtam eddig hogyan neveljem mit kene csinlanom vele!
2017. aug. 9. 16:19
 20/37 A kérdező kommentje:
De már leirtatok szoval köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 9. 16:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!