Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal hogy normálisan jöjjön mellettem?

Figyelt kérdés
14/L vagyok van egy 2 éves huskym! Amikor viszem sétálni neha elorebb megy és ha lat a kutyasuli kozelebe kutyákat egymassal jatszani akkor oda nez és sehova masra nem figyel és oda akar menni, ha pedig elmegy mellettunk vagy kicsit tavolabb egy kutya meg a gazdaja azt meg megugatja és oda akar menni! Meg ha macskat lat azonnal futna oda de visszatartom errol is szeretnem leszoktatni! tudtok ezekre valami modszert? azt szeretnem ha nem erdekelné őt a többi kutya! :) és ne ugasson meg mas kutyát és normalisan jojjon mellettem! :D légyszi segítsetek! amugy okos kutya itthon tud sok parancsszot de ha elmegyunk setalni akkor nem fogad szot masra figyel!!! Azt is szeretnem hogy ha elengedem futkarozzon de ne szokjon el, amugy meg mindennap viszem setaltatni tobb oran keresztul neha hazajovok megitatni mer kozel lakunk és a kutyaiskolanal van egy gazdi meg van egy kutyaja nagyon jol kijön vele és jatszanak is olyankor ha elengedem követ minket! :)
2017. aug. 9. 14:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
mert te 14 évesen felnőtt nőnek érzed magad, vagy mi?
2017. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Huha... az feltűnt, hogy a válaszok 3/4-ét te írtad, kérdező? Méghozzá milyen stílusban... De, nagyon is kisgyerek vagy még, aki kikönyörgött magának egy olyan kutyát, amivel nem bír el.


De cáfolj meg, kérlek. Bármikor vissza tudod hívni olyankor, mikor póráz nélkül sétáltatod? Bármikor, bármiről le tudod tiltani azonnal? Macska, nyúl, kutya, stb?Általában -a sétát kivéve-mindig kontrollálható?

2017. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Birok a kutyával szotfogado és elvittem setalni most értem haza kepzeld jol setalt mondtam már hogy csak neha "rossz kutya" ahogyan azt is irtam mar hogy BUNKOK NE IRJANAK mert arra nem vagyok kiváncsi!!!
2017. aug. 9. 18:31
 24/37 A kérdező kommentje:
és nem kikönyörögtem a kutyát beszétem normálisan a szüleimmel és megengedték hogy kapjak egyet!!! istenem -.- akik azt se tudjak hogy kaptam meg a kutyat stb azok inkább ne irjanak csak semmit
2017. aug. 9. 18:32
 25/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, normális emberek válaszát! ugy döntöttem mégis beiratom a kutyaiskolába
2017. aug. 9. 18:35
 26/37 A kérdező kommentje:
22/25 és te ezt a választ milyen stílusban irtad?!
2017. aug. 9. 18:39
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval nem mondtam, hogy 12 vagy de ha most vagy 14 és 2 éves a kutya akkor gondolom 12 voltál mikor a családhoz került, tehát a szüleid egy 12 éves gyereknek vettek egy olyan munkakutyát amivel sok felnőtt sem boldogul. Nem mellesleg a 12 éves kor még épp olyan határeset, hogy a kutya vagy gyerekként tekint még rád vagy szerencséd van és már nem.


Össze vissza beszélsz, nem rángat, néha rángat, gyakran rángat. Nyílván azért mert nehezedre esik elfogadni a hibát, főleg a 'nem kedves' válaszom után de továbbra is tartom magam ahoz, hogy nem gyereknek való.


"Nem azert kaptam ezt a kutyat mert a kinezete megtetszett! ha ennyire tudni akarod azert kertem egy kutyust mert mindigis vagytam egyre és a legjobb barátomként tekintek rá!!!!"


Melyik tulajdonsága miatt esett erre a fajtára a választás akkor, ha nem a kinézet miatt?


"Mindent tudok neki biztositani naponta tobb orat jarok vele setalni futni!!!"

Ez azért távol van a szükségletétől.


"nem azt kerdeztem hogy rossz valasztas volt e egy huskyt kernem hanem hogy mit csinaljak vele hogy normalisan jöjjön mellettem"

Én meg nem egy ilyen családtól mentettem huskyt mert anyu és apu meglepte a hisztis kislányukat egy kutyával aztán mikor a kutya felnőtt se nevelve nem volt, sem kellően foglalkozva vele.


"ismerem a husky fajtat!"

Ha ténylegesen ismernéd akkor nem szerettél volna ilyen kutyát amég gyerek vagy. Majd ha felnőssz.


"nevelni is tudnam gyorsan tanul csak nemtudtam eddig hogyan neveljem mit kene csinlanom vele!"

Ezért kéne kutyaiskolába eljárni vagy utána olvasni.. Viszont újra felteszem a kérdést. Miért két év után jut eszedbe nevelni?


"és nem kikönyörögtem a kutyát beszétem normálisan a szüleimmel és megengedték hogy kapjak egyet!!! istenem -.- akik azt se tudjak hogy kaptam meg a kutyat stb azok inkább ne irjanak csak semmit"

Akkor a szüleid is felelőtlenek, hogy egy ilyen terhet bízni a hisztis kislányukra.

2017. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Hogy legyen egy építőjellegű hozzászólásom is.


Következetesen neveld. Amit nem szeretnél, hogy csináljon azt tiltod keményen. Ha séta közben lefekszik, hogy ő nem megy jobbra, akkor te ugyan úgy mész tovább jobbra, mert ha elmész ballra akkor megerősíted benne, hogy az van amit ő akar, nem pedig amit te. Így sosem lesz engedelmes.


Sétáláshoz érdemes lenne egy haltit használnod de ezt anélkül, hogy megmutatnák hogyan inkább ne.


Halti nélkül pedig úgy taníthatod normális sétára, hogy elindulsz előre és a kutya vagy megy melletted, mögötted vagy fordulsz. Forduláskor nem húzod hanem rántod. Ha húzod akkor semmi értelme. Egészen addig forgolódsz amég a kutya meg nem adja megát és arra megy amerre te akarsz és ha megállsz akkor ő is. Egy normális kutya megtörik 5-10 perc alatt, a husky viszont nem fog. Viszont ha félbehagyod akkor az egésznek semmi értelme és mégjobban ráerősítessz arra, hogy bármit megtehet.

2017. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kérlek nyugodj le! Dicséretes, hogy próbálod kielégíteni a kutyád igényeit, sétáltok, sportoltok, neveled. Nem haladsz rossz irányba, de a válaszadók egy része valószínűleg tízszer annyi kutyás tapasztalattal rendelkeznek, mint te, és a látszat ellenére segíteni próbálnak. Sajnos rengeteg korodbeli gyerek csak kikönyörgi magának az éppen tetsző kutyafajtát, aztán itt gyakorin kérdezgetnek, ha problémájuk van.


A kérdésre visszatérve, mennyit szokott más kutyákkal bandázni? Ez semmi más, csak izgatottság. A macskát meg zsákmánynak nézi, azért szeretné megkergetni, a tiltást kell gyakorolni vele.

2017. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szokott több kutyákkal játszani futkározni de van egy kutya akivel nagyon jol kijön sajnos nem mindig talalkozunk vele egyépként sokszor látom a sok gazdat meg a sok kutyat egyutt és pont azokat de felek odavinni mer ők már sztem nagyon jol ismerik egymast és nemtudom mit szolanank hozza ha odamennek és azt se tudjam mit kerdezzek: hogy "hello jatszhat valük?" vagy nemtudom mit monjdak kitudja lehet azt mondjak menjek el! neha meg együtt sétálnak a kutyájukkal de a lényeg hogy nem merek odamenni mert mivan ha megutalnak vagy verekedne a kutya egy masikkal...
2017. aug. 9. 19:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!