Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Profi kutyások: hol tanultátok...

Profi kutyások: hol tanultátok, hogyan kell kutyával bánni?

Figyelt kérdés
Olvasok, filmeket nézek, érdekel a téma, és szeretnék minél többet tudni, mielőtt saját kutyám lesz. Még pár évig nem aktuális. Csak érdeklődöm. Ti hol tanultátok, hogyan kell nevelni, hogyan érdemes az ő fejükkel gondolkodni, hogy ne legyenek viselkedésproblémák?
2017. aug. 10. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
legkönyebb a kutyaiskolában tanulni, bár igazi tapasztalatot kutya nélkül nem lehet szerezni, én is sokat tudok a kutyákról, nagyon sok elméleti tudásom van, viszont ezeknek max a felét tudtam a kutyámon alkalmazni :D Szóval a legkőnyebb valakit megfigyelni, valakivel együtt dolgozni és tőle tanulni (gondolok itt egy tapasztalt személyre.
2017. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba hány hetes kortól lehet járni? Nem gond, ha akkor tanulok, amikor már megvan a kiskutyám? Tanulhatom vele együtt az irányítást? (Olyan félelmeim vannak, hogy "félrenevelem", aztán szétszedi a lakást én meg tehetetlenül nézem, mert nem tudom, mit csináljak :D Persze, lehet simán, hogy alaptalan a félelmem, csak egy elképzelés :)
2017. aug. 10. 15:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha előre informálódsz, de a gyakorlatban minden kutya egy kicsit más egyéniség. :) A legtöbbet a gyakorlatban fogsz majd tanulni, illetve fogtok együtt. Persze jó, ha elméletileg tisztában vagy az alapvető dolgokkal.
2017. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kutyasuliban nem a kutya tanul hanem neked mutatják meg hogyan tan0tsd a kutyád. Oda már ha jól tudom 8 hetes kortól lehet menni (mármint oviba) utána jön a suli. arra kell nagyon vigyázni hogy jó iskolát válassz, mert megeshet hogy az adott fajtához nem értenek, rosszul bánnak a kutyákkal és hasonlók. érdemes először mindent körbekérdezni és nem akkor kapkodni mikor már ott a kölyök.
2017. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
rosszul irtam, *a kutyasuliban nem a kutyát tanitják hanem téged
2017. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg vannak az oltasai akkor eloszor kutyaoviba lehet vinni, 7-8 honaposan lehet suliba. :)


En elsosorban az elso kutyamon tanultam meg. Ha volt valami problema akkor utana neztem neten, igy talaltam meg jo konyveket, musorokat, youtube csatornakat, blogokat, stb. Masodsorban akkor tanultam sokat amikor elkezdtunk egy kutyas parkba lejarni. Ott eszleltem, hogy minden kutyanak mas a szemelyisege, es minden gazdi mashogy nevel. Ebbol sok tapasztaltom lett, lattam, hogy mi az ami nem jo, nem mukodik, de sok hasznos, jo "praktikat" is sikerult ellesni. Meg ugye amig a kutyak jatszottak, a gazdik beszelgettek, es altalaban a kutyakrol, igy ez is bovitette az ismereteimet. :D Es harmadsorban a masodik kutyam, mert az elso halal nyugodt, alacsony energiaszintu kutya utan belevalasztottam egy kis ordogfiokaba. :D Vele sokkal hatarozottabbnak kell lennem, de az alapelvek ugyanazok. Lenyegeben ennyi, de valoban csak akkor fogod megtanulni, amikor mar lesz kutyad, es egy egy helyzettel talalkozol.

2017. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteget készültem könyvekből filmekből,(kb.3 évet) és első kutyának úgy gondoltam, hogy tökéletes lesz egy német juhász (mert annyira okos szép bla bla.),és ez igy is van, de nekem csalódás lett a vége. Jó pár dolog hasznos volt, de nekem elég kemény dió ez a kutya. Még most is tanulom a kutya nevelést, és kezdetektől jártunk és járunk oviba, most már suliba. Kifogtam egy makacs egyedet. Én nekem eddig nem a legjobb élményem ez a kutya, de imádom és nem tudnék meg válni tőle, és küzdök mert jó kutyát akarok belőle. Csak is én vagyok a hibás, hogy ilyen mert emberként kezeltem, amit most látok be 15 hónap elteltével, hogy nagy hiba volt. De a hibák azért vannak, hogy fejlődjünk, tanuljunk belőle.
2017. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Budapesten melyik kutyasulit javasoljátok?

Egy kicsit megdöbbentem, hogy azt írjátok, hogy van, ahol nem jól bánnak a kutyákkal.

2017. aug. 10. 15:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Már gyerekként és idősebb koromban is nagyon sokat olvastam a kutyákrál. Tehát a fajtákról,tartásról,foglalkozástól,születésről stb. De nekem szerencsére volt szülői,nagyszülői példa és abból még többet tudtam tanulni na meg voltak kutyáink. De aztán mikor 25 lettem megvettem az első saját kutyámat és tőle is nagyon sokat tanultam arról hogy hogyan kell kommunikálni a kutyákkal.


Amúgy fontos a lexikális tudás is csak persze a valós,életbeli tapasztalat mindig jobb és hasznosabb. De a mai világban az ilyen tudás szükséges mert nem apáról fiúra száll az állattartás hagyománya.

2017. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg volt a közelemben menhely, sokat jártam önkénteskedni. A felhalmozott elméleti tudást kamatoztathatod ott is.
2017. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!