Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van itt mindenki úgy...

Miért van itt mindenki úgy rákattanva a tenyésztős kutyákra, mi ez a mánia?

Figyelt kérdés
Menhelyről örökbefogadni például már nem játszik a legtöbbeknél? Itt ugatja mindenki a szaporítókat, elhordva őket mindenfélének, miért? Ahelyett, hogy segítenének inkább egy szerencsétlen állat sorsán. Mi értelme van tenyésztőtől kutyát venni? Annak a kutyának ott is jó dolga van, nem?
2017. okt. 11. 08:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
"Itt ugatja mindenki a szaporítókat, elhordva őket mindenfélének, miért?" Talán mert a tenyésztőkkel ellentétben lesz.rja a kutyák állapotát jólétét? Én magam tudok olyat, akit az sem érdekelt ha a szuka belepusztul a sorozatos fialásba- semmi pihenőidőt nem hagyott a szerencsétlennek. Hiszen "ha csak eteti abban nincs pénz, új kutyát meg nem nehéz szerezni". Magyarán az illetőt csak az érdekelte hogy minél több kölyköt adhasson el- de nem számított kinek, milyen körülmények közé, ahogy a saját kutyáinak az egészsége sem. Magyarán: Egy állatkínzó féreg volt, aki a kutyái szenvedésén akarta megszedni magát.
2017. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Addig még valamennyire értem, hogy az örökbefogadást támogatod a vásárlással szemben, de hogy mi a baj a szaporítók ekézésével és ezzel szemben a tenyésztők támogatásával, az már érthetetlen, erre nincs elfogadható magyarázat.
2017. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem támogatom én a szaporítókat sem. Nem értek hozzá tényleg, de jó válaszok érkeztek (a bunkó személyeskedő kivételével), köszönöm mindenkinek! Jó, hogy küldtetek képet is a szaporító "munkájáról" vagy minek is nevezzem.

Csak azt nem értem, hogy ha az emberek ennyire nem vásárolnak szaporítótól, akkor hogyhogy mégis fenn tudnak maradni? Vagy nem tudnak, és sorra zárják be a bizniszt?

Nekem mondjuk szempont lenne kutya vásárlásnál egy kutya mentése, jobb sors biztosítása neki. Ezért semmiképpen nem vásárolnék tenyésztőtől kutyát, soha. Nyilván aki azt írta, hogy sportra, kiképzésre, meg bizonyos célokra kell, annak igaza is van, hogy tenyésztőtől vásárol. Az az érv tetszett. De társnak, barátnak, házikedvencnek, házőrzőnek szerintem felesleges tenyésztőtől venn egy már amúgy is "jómódú" kutyát. Remélem értitek, mire gondolok, nem tudom úgy megfogalmazni, ahogy gondolom.

2017. okt. 11. 10:12
 14/24 piriiiii ***** válasza:
86%
Sajnos de, rengetegen vásárolnak szaporítótól.
2017. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől vettük a kutyánkat, soha semmi baja nem volt, most 8 éves. A szomszéd szaporítótól veszi a kutyájit, alig élik meg a felnőtt kort. Az egyik rákos lett, a másik kettő ideg gyenge, el kellet altatni őket.
2017. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencnek is érdemes lehet tenyésztőtől venni, ha például valaki kölyköt akar. Egy menhelyi kölyök nagyon lutri, egy tenyésztőtől származó jóval kevésbé. És rengeteg előnye van a kölyöknevelésnek.
2017. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
24%

Kérdezővel értek egyet.

Aki társállatként akar kutyát, nem mindegy neki milyen fajta?Sokkal többet tesz, ha menhelyről, utcáról fogad be egy szerencsétlen sorsú állatot és otthont ad neki!

Akinek egy szeretett kutyája van, és azt pénzért veszi, csak azért mert fajtiszta, pedigrés kutya, annak nem állat kell, hanem annak ez státusz szimbólum.Sok ilyennel találkozom, akinek "muszály" elmondania, milyen neves tenyésztőtől, mennyiért vette a fajtiszta kutyáját.Úgy dicsekszik vele, mintha egy tárgy lenne, mint az új márkás kocsija.

Aki a tenyésztés, szaporítás miatt vesz pedigrés kutyát, az a pénz, a haszon miatt teszi.Annak az állat szintén tárgy, pénzt hozó forrás, aki ki van használva.Ismerek olyanokat, akik ebből élnek.Igazi állatszerető ember nem tud megválni a tündéri kiskutyáktól, ők meg adják-veszik mint egy tárgyat, ha eladták, eszükbe se jut, hova került, milyen élete lesz, ők csak az érte kapott pénzt látják.Tisztelet a kivételnek, de ők se betegszenek bele, ha az addig dédelgetett kiskutyát utoljára látják.

Az állatorvosnál naponta van császármetszés, mert agyba-főbe szaporítják a nagyfejű kutyákat, akik nem tudnak megfialni. Ennek a fajnak el kellene tűnnie, mert ezeknek a kutyáknak az élete csupa szenvedés!Nem elég hogy levegőt alig tudnak venni az orrukon, kínszenvedés nekik a szuszogás is, a menés is alkatuk miatt, ráadásnak még szaporítják is, fialás előtt szerencsétlenek ahogy kinéznek!Aztán felvágják évente 2-szer, kiszedik a kiskutyákat, szoptatnak, elveszik a kiskutyájukat 6-8 hetesen(!), újra fialtatják. Ezt bírják pár évig, majd ....lesz a sorsuk, mert minek tartsák, ha már nem tud fialni.Rengeteg ilyen kutya van, nem tudom mi lesz velük, ha kiöregszenek.

Nekem is van jó pár kutyám, mind utcáról, rossz helyről megmentett kutya, iszonyat előélettel.Soha nem vennék pénzért kutyát, igaz míg vannak olyan "emberek" akik kidobják, nem is lesz rá lehetőségem.Nekem ez nagyobb öröm, hogy jó helyet biztosítok szegényeknek.

2017. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%
Sokan úgy gondolnak a tenyésztőkre, mint fajtamentőkre. Ha nincs rá pénzed, akkor legyen örökbefogadott kutyád. És velük nem igazán lehet vitatkozni..
2017. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
#17 még mindig nem érted hogy hobbi kutyának mi is menhelyit ajánlunk, de ha valakinek célja van a kutyával mint pl nekem a az ŐV képzés, annak sokkal célszerűbb tenyésztőtől venni, ösztönerős kutyát. Az a kutya 99%-ban jó lesz abban amire való és a jelleme is olyan lesz mint ami a fajtánál elvárt. Én kölyköt szeretnék, ha menhelyről hoznék a jó isten sem tudná megmondani hogy az a kölyök jó lesz-e ŐV-re vagy sem, felnőtt kutyával meg már nem lehet olyan szinten összedolgozni (persze hobbi szinten bármit lehet, de én versenyszinten szeretnék dolgozni a kutyámmal). Ezt kell megérteni. Hogy én is autóval példázzak, én ezt úgy írnám le mintha te egy sufni tuningos selejt autóval próbálnád utol érni a direkt erre a célra gyártott sportautókat, a kis tragacs is autó marad, gurul, jó arra amire való, de teljesítményt tekintve közelében sincs egy sportautónak.
2017. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Mièrt vagyunk kialadca a szaporìtòkra? Keresd meg facen az àllatmentő sereget, most szàmoltak fel több szercezettel együttműködve egy ilyrn telepet. Van fent videò is. Rengeteg kutya bűzben, mocsokban , betegen, èhezve, làdàkba zàrva èli le rövid kis èletèt. Aki erre nem akad ki az nem normàlis!

Ès igenis szoktunk menhelyi kutyàt javasolni. Azonban főleg felnőtt egyedeket, mivel 1-2 èves korukra àltalàban kiderül, ha baj van velük. Màr csak azèrt is emlìtem meg mindenhol a menhelyes kutyàkat, ahol lehetősèg van rà, mert nekünk is menhelyes a kutyusunk.Tehàt ez nekem szìvügyem.

Azonban, ha valaki mindenkèppen fajtatisztàt szeretne, akàr a külleme miatt, akàr mert sport cèlra szeretnè hasznàlni, annak mindig felhìvjuk a figyelmèt, hogy ha màr nem ment, akkor legalàbb tenyèsztőtől vegyen ès ne tàmogassa az àllatkìnzàst a szaporìtòktòl valò vàsàrlàssal.

2017. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!