Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van itt mindenki úgy...

Miért van itt mindenki úgy rákattanva a tenyésztős kutyákra, mi ez a mánia?

Figyelt kérdés
Menhelyről örökbefogadni például már nem játszik a legtöbbeknél? Itt ugatja mindenki a szaporítókat, elhordva őket mindenfélének, miért? Ahelyett, hogy segítenének inkább egy szerencsétlen állat sorsán. Mi értelme van tenyésztőtől kutyát venni? Annak a kutyának ott is jó dolga van, nem?
2017. okt. 11. 08:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

17-es, nekem hobbicélra vab kuytám, házi kedvencnek, és fajtatiszta. Nem menőzésből és nem státuszszombólum miatt, hanem azért,mert tudni akartam milyen kutya kerül a családunkban. Több hónapot töltöttünk kutyafajták tanulmányozásával, először a neten, utána beszéltem (különböző fajtákat tenyésző) tenyésztőkkel, és párat meg is látogattunk. Végül kiválasztottuk a fajtát, és csak utána kerestük meg azt a tenyésztőt, akitől végül elhoztuk a kutyánkat.

Soha nem bántam meg a döntésemet, és legközelebb is így fogok tenni. Mert nem szembesültem azzal, hogy a kuytám mozgásigénye többszöröse a mienknek, és nem tudom őt rendesen lemozgatni, ezért flusztrált, rombol. Nem szermesületm vele, hogy akaratos, domináns, ezért nem tudom megnevelni. Nem szembesültem vele, hogy önálló, fütyül a fejemre, én meg szeretném, ha este a lában mellett ülne.

2017. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a többi választ.


A szaporítók, és ott sínylődő kutyák kérdése örök körforgás. Ha segíteni akarunk az állatok sorsán, akkor nem támogatni kell a szaporítókat, mivel amit látsz náluk, az csak a kirakat, mindez mögött rengeteg kutya szenved ott élete során, és ha kutyát akarsz venni onnan, ezeket a "gyártógépeket" nem fogják odahozni, hogy vigyed.


Ezen kutyák megmentésére drasztikus lépéseket kell tenni, felszámolni az egész szaporító telepet (lásd a söjtöri eset), de ha anyagilag támogatva van a szaporító, akkor már csak azért is folytatni fogja a szaporítást, hiszen megéri neki.

2017. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én minden kérdésnél írom,hogy ha vkinek nincs kimondott álom fajtája vagy célja a kutyával csak egy családi kedvenc kell akkor a menhelyről is lehet örökbe fogadni egy mixet.


Én beleszerettem egy fajtába és semmi más nem kell csak az a fajta. Megfogom venni, ha lesz lehetőségem a tartására.


Most inkább fogadjak örökbe? de közben ugyan úgy vágyakoznék azért a fajtáért,mert beleszerettem.


Akkor ott van az is,hogy fontos a jó idegrendszer,mert eljöhetne velem dolgozni,viszont ott más kutyákkal,emberekkel fog találkozni mellesleg a gépek hangját is megkell szoknia.

Szeretnék komolyabban kutyasulizni majd, Örző védőzni.


Egy menhelyi kitudja milyen előéletű fajtánál pedig nem tudhatom,hogy mire hogy fog reagálni.

Szoktak hozzánk hozni mentett kutyákat és a legtöbb pokolian félős.

Tehát egy ilyen kutyának stressz lenne ha jönne velem a munkába.


Örző védőre meg a legtöbb menhelyi kutya alkalmatlan.


Szóval még mindig tartom azt,hogy akinek nincsenek céljai a kutyával csak labdázgatni meg sétálgatni vele. Annak egy menhelyi kutyus is ideális.


Viszont azt megemlítem,hogy bnőmék laikus szemmel örökbe fogadtak egy kölyök kutyát,azt mondták az ott dolgozók nem nő meg. Egy 40 kg-os kutyussá cseperedett. Akkor láttam,hogy nagy kutya lesz mikor 3 hónaposan kétszer nagyobb volt mint az 5 kg-os felnőtt kutyám.


Végül szegény kutyát elajándékozták a szomszéd városba egy családnak,kertes házba,mert kicsi volt a lakás,nem tudták rendesen lefárasztani. Szóval a menhely akárhogy nézzük kicsit lutri.

2017. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Most szàmoltak fel egy szaporìtòtelepet. Ezek utàn gondolom egyèrtelmű lesz mièrt nem szeretjük őket.


[link]

2017. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!