Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyámat...

Hogyan tudom a kutyámat törzskönyveztetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hete vettem egy máltai selyemszőrű kutyust, aki most 9 hetes. A tenyésztő akitől vettem, azt mondta hogy a kutyusnak a szülei mind a kettő törzskönyvezett.Akkor ez azt jelenti hogy a kutyusom tudom törzskönyveztetni? És ha igen,akkor hogyan kell? (kezdő vagyok)

előre is köszönöm a válaszokat :)



2017. okt. 23. 11:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben mi szerepel? A szülök törzskönyvét és származási lapját láttad? Valószínűleg át lettél verve. A törzskönyvet csak a tenyésztő válthatja ki.
2017. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt nézd meg, hogy van-e benne chip, és minden szükséges kölyökkori oltással rendelkezik-e! Legalább annyit válaszolj, hogy chip van-e benne.
2017. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Átvertek. Mostmár csak azon izgulj, hogy a kutyád egészséges legyen, és valóban máltai selyemszőrű legyen. Vidd el a saját orvosodhoz nézze meg alaposan, és mond meg neki, hogy szaporítós kutya, és nézze át nagyon alaposan, milyen esetleg olyan betegségei vannak amit gyorsan kell kezelni. A szükséges szűréseket meg egyeztesd vele, hogy mit melyik életkorban érdemes megcsinálni.
2017. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

És ezt olvasd el, figyelmesen, az elkövetkező napokban naponta legalább egyszer:

[link]


És ezt a videót is nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=fWr8U2iBm_0


Utána nézd meg,hogy van-e chipje. Majd gondold végig, hogy mit tettél.

2017. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Van a kutyusban chip és szerződés is van hozzá, a szüleinek a törzskönyvét is láttam. A kutyus marmagassága 14cm, ha jól tudom felnőtt korára 23-25 cm körül kell lennie szóval most ez a magasság az élekorához viszonyítva nekem reálisnak tűnik...
2017. okt. 23. 18:35
 16/18 A kérdező kommentje:
egyébként az egyik közeli barátunk állatorvos szóval igen, volt állatorvosnál és azt mondta hogy teljesen egézséges.
2017. okt. 23. 18:40
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészséges? Jó vicc, egy 9 hetes kölykön nagyon ritkán jönnek elő az örökletes betegségek. Majd térjünk vissza a témára pár év múlva... Amúgy ha minden ennyire tökéletes, miért nem lett kikérve törzskönyv a kicsiknek?
2017. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet láttál? Mert ez a törzskönyv: [link]


Amúgy gondolj bele épp ésszel:

Egy tenyésztőtől egy törzskönyves kiskutya 100-200 ezer forint körül mozog.

Egy szaporítónál 10-50 ezer forint között.

A törzskönyv ára 6000 forint.


Ha állítólag mindkét szülő törzskönyvezett, akkor ő miért nem adott törzskönyvet a kiskutyádhoz? És hogy lehet, hogy ennyire olcsó a kennelből vásárolt kiskutya árához képest?


De amúgy hívd csak fel akitől vetted a kiskutyát és kérdezd meg, személy szerint nagyon kíváncsi lennék rá, ogy mit fog felelni...

2017. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!