Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyámmal és mit...

Mi történt a kutyámmal és mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

A kutyám harap és erre szeretnék megoldást találni.

Egy hónappal ezelőtt meghalt a komondorunk, idős volt. Utána két héttel a macskánk is. Szerintem ezek váltották ki ezt nála. A szóban forgó kutya egy 3 éves törzskönyves puli. Először egy nálunk dolgozó kőművest harapott meg, aki kilépett a házból családtag nélkül, de előtte már találkozott vele. Utána az egyik távoli rokont, úgy hogy a feleségem jött be vele a kaputól. Eddig a két esetig soha nem fordult elő ilyen probléma. A rokonnak inkább csak odakapott, de a kvázi idegennek(aki egyedül volt) belilult a lába.

Szerintetek is az váltotta ezt ki, hogy egyedül maradt a másik két állat elvesztésével? Hogy tudnám megoldani, hogy ez ne forduljon elő többet?


2017. okt. 24. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
húzasd ki a fogait
2017. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Eddig a komondor és/vagy a macska volt az igazi főnök, nem te. Most elpusztult a vezető, ezért ő vette át a helyét. Innentől kezdve ő dönti el, ki az ellenség és ki a barát, nem a komondor vagy a macska. A megoldás: el kell kezdeni nevelni, akár kutyasuli, kiképző segítségével.
2017. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Nevelni kell. Igen, az váltotta ki, amit az előttem szóló már leírt, nem ismétlem.

A kutyát meg kell tanítani, hogy parancsra abbahagyjon bármit, amit csinál; helyére lehessen küldeni, vagy máshol helyben maradásra bírni és hasonlók.

2017. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
7 hónapos korától 1,5 éves koráig jártunk vele kutyaiskolába. Eddig nem volt probléma az engedelmességgel. A kert bármelyik pontjáról, bármikor a kenelbe küldhető, még most is. Amikor a két eset történt, akkor is ahogy szóltunk, azonnal ment is a helyére.
2017. okt. 24. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, akkor idegenek ne járkáljanak egyedül. Védi a kutya a területét, pulinál ez nem szokatlan.

Akit pedig ti engedtek be, és ti is ott vagytok, attól küldjétek el.

2017. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engedelmes volt az utcán, zavaró körülményrk között is?
2017. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, engedelmes volt. Gyakran visszük erdőbe is, póráz nélkül. Ha meglát más kutyákat és elindul feléjük hívásra akkor is azonnal visszaszalad. Utcán nem nagyon volt, kertes házban él, erdőig autóval megyünk.

Eddig azt gondoltam, hogy esetleg nem tudja, hogy hova tűnt a másik két állat, és bizonyítani akar, hogy ő milyen jó házőrző és rá szükségünk van. Csak nem tudom, hogy hogyan tudnám megnyugtatni...

2017. okt. 24. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megviselte a másik kutya elvesztése, nyilván kettejük közül ő volt a főnök. Ettől még tekinthet téged falkavezérnek, de ha nem vagy ott, akkor most úgy érzi, neki kell döntenie, ez akár frusztrálhatja is, hisz nem szokott hozzá - vagy egyszerűen csak nem tudja, merre tovább, így egyedül. Szerintem fáraszd le a szokásosnál jobban.
2017. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!