Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal, ha...

Mit tegyek a kutyámmal, ha már teljesen tönkretette az otthonunkat?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Terhes kismama vagyok, és mióta babát várok, a 12 éves kutyám teljesen megváltozott. Amikor egyedül hagyjuk a lakásban, tombol, mindent szétrág (ajtótokok, szekrények, mosógép ajtógumi, kilincsek, falak...). Sajnos már ott tart, hogy az elektromos vezetékeket is elkezdte megrágni. Dolgozunk, szóval gyakran van egyedül. Már rettegve megyünk el otthonról, mert attól félünk, hogy valami nagy bajt csinál. Segítséget nem kapunk, menhely nem fogadja be a kora miatt, viszont nálunk már sokáig nem maradhat. SOS megoldás kellene, mivel napról-napra egyre vadabb dolgokat csinál. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tehetünk?

2017. okt. 26. 17:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szobakennelbe kellene szépen, türelemmel beszoktatni. Ott legyen a helye, a nyugi. Akkor szépen amíg elmentek be lehet zárni oda, és jó eséllyel aludni fog.
2017. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Érdemes lenne orvos által kivizsgálni.

Nekem a 15 évesem egyik napról a másikra random módon elkezdett vonyítani az ágyamon a fal felé.. kaparta a párnámat. Itthon voltam,szóval nem én hiányoztam neki. Végül kapott agyserkentőt (állatorvos írta fel) azóta nem csinál ilyet.


Akkor sokat ivott sokat pisilt, 10 percenként takarítottuk a konyhát. Vérvizsgálat kimutatta,hogy a vese funkcióknál egy enyhe eltérés van. Nos mióta kapja a vese kímélős tápot, vesére gyógyszert és immunerősítőt azóta kevesebbet iszik és kevesebbet pisil. Régóta nem szobatiszta szegény. De sokkal de sokkal kevesebbet takarítunk utána.


Idős kutyák agyban nagyon megtudnak változni,mint az idős emberek,mentálisan már mások.


Szóval első körben vidd el kivizsgáltatni teljes vérképet nézess neki.


Ha minden érték normális akkor pedig szobakennelbe való szoktatás,és ott legyen míg nem vagytok otthon.Előtte-utána persze séta. Illetve ha az eü gondok kizárva akkor kiképzővel is lehetne beszélni pluszban.


De idős kutyáknál az eltérő viselkedés leginkább agyi alapú, nálunk lopóssá vált 15 éves,pedig azelőtt egész nap a dohányzó asztalon lehetett bármi nem nyúlt hozzá,most már pár mp alatt le lop onnan minden kaját.

2017. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Először is alapos, teljes állatorvosi kivizsgálást javaslok. Ha szervi bajt nem találnak (de szerintem ennek fizikai oka van), akkor szobakennel, minél nagyobb. Illetve ha gyógyítható baja van, akkor a gyógyulás idejére is.
2017. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kizárt dolog, hogy egy kutya ne érezné a terhességet, ami durva hormonális változásokkal jár, úgyhogy biztos megváltoztatja a nő illatát, emellett változik a mozgása és a viselkedése is. Hogy ebből mit szűr le, azt természetesen nem tudom, de hogy komoly változásokat érez, az biztos.


Én annyit tennék hozzá, hogy ha a kutyát az egyedülléte idejére bezárjátok mondjuk az előszobába, akkor azt lehet, hogy nem tudjátok megakadályozni, hogy pár dologban kárt tegyen (bár ezt is lehet csökkenteni nyilván), de azt biztos meg tudjátok, hogy komoly gondot okozzon (kábelek, értékesebb dolgok megrágása).

2017. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

En mas megkozelitest latok mint itt mindenki.


Szerintem a kutya tudja, hogy terhes vagy es ez nem feltekenyseg, hanem feltes. A kutya azt gondolja, hogy ebben a megvaltozott helyzetben az o dolga biztositani, hogy neked ne esse bajod es amikor elmesz akkor ez nagyon eros szeparacios szorongast valt ki. Pontosan ugyanez tortenik akkor is, amikor barmilyen mas kutya rombolja a lakast a gazdi tavolleteben.


Ha igaz, akkor a megoldast a falkasorrend rendbetetele jelenti. Ezzel kiveszed a kutya "kezebol a stafetabotot" es leveszed rola azt a felelosseget, hogy az o feladata a falka vedelmet biztositani.


Jan Fennel - Kutyapszichologia, ezt a konyvet szivbol javaslom. De minden bizonnyal egy nem teljesen konzumhulye kikepzo is meg fogja erositeni amit mondtam.


Mi emberek hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a kutyak szoros emberek, de rohadtul nem. Amit csinalnak az logikus es osztonos es nem a magunk erzelmi palettajat kell rajuk alkalmazni.

2017. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12%

Na megérkezett a problémás kutyás kérdésre a sok ítélkező. Nem tudom nekik kiderült-e a kérdésből, de a kérdező babát vár. Gondolom akik őt hibáztatják, azoknak ilyenjük még soha nem volt, úgyhogy elárulom, az embernek ilyenkor egyébként is rengeteg intéznivalója van, kevesebbet van otthon, és fáradtabb is. Egyszerűen az embernek sem ideje, sem energiája nincs arra, hogy ugyanannyit babusgassa a kutyát, mint előtte. És azt is elárulom, hogy ha megszületik a gyerek, akkor még kevesebb idő fog jutni a kutyára.

Kedves Kérdező, sajnos nem tudom hogy kell kezelni a helyzetet, de ne legyen lelkiismeret furdalásod amiatt, hogy megfordult a fejedben, hogy másnak adod a kutyát. A kérdezőt ostorozók meg előállhatnának valami konstruktív ötlettel, mégiscsak a kutyának is az volna az érdeke.

2017. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha olvastál volna, láttál volna ötleteket.
2017. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, a magyarázatom nem azoknak szólt, akik hasznos ötletet adtak, hanem a minden kutyás kérdésnél felbukkanó vérköpőktől, akinek mindenre az a válaszuk, hogy kutyát sem kellett volna vállalnia a kérdezőnek. Ez kiderül legkésőbb az utolsó mondatomból, annyira nincs is elrejtve.
2017. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rajtad kívül nem volt olyan aki ne adott volna hasznos tanàcsot!
2017. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat és azt is hogy a továbbiakban elmaradtak az ítélkezések. 16. Válaszolónak külön köszönet, hogy emberséggel állt a kérdésemhez. Minden tőlünk telhetőt megteszünk a kutya és a saját érdekünkben.
2017. okt. 28. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!