Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy űzzem ki a kóbor kutyákat...

Hogy űzzem ki a kóbor kutyákat nagymamámék udvaráról?

Figyelt kérdés
Minden este bejön egy egész családnyi kutya, vagy tízen vannak. Bebújnak a kapu alatt. A szomszédok "legalább az anyát akarják megmérgezni, mert akkor a kölykök éhendöglenek anya nélkül". Én semmit sem tudok tenni, mert csak 12 éves vagyok. Nem érdekel, mi lesz a kutyákkal, csak takarodjanak ki az udvarból, mert csomó szomszédunknak (és nekünk is) van macskája. Én arra is gondoltam, hogy hívjuk a sintéreket, de a felnőttek ügyet se vetnek rám. Azt mondják, jobb megmérgezni őket, minthogy a sintérek téglával verjék agyon őket. A kutyák vadak, és az anyjuk senkit sem enged a közelükbe. Én pedig nem akarok megölni egyet sem. Tudok tenni valamit ellenük? :/

2017. nov. 4. 15:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is, meg kéne csináltatni a kerítést úgy, hogy ne tudjanak bejönni.

A jegyzőnek kell szólni az önkormányzatnál, hogy intézkedjen. Ki kell hívatni a gyepmestert (akit sintérnek is hívnak), aki nem fogja agyonverni őket téglával, hanem befogja őket és elviszi. Elméletileg így kellene működnie.

A mérgezés bűncselekmény, és nem, nem jobb, mintha valaki agyonverné őket. Sőt talán rosszabb, mert tovább szenvednek.

2017. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A gyepmesteri telepek ezért vannak. Magyarországon legalábbis kötelességük befogni a kóbor állatokat
2017. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Ehhez én nem értek. Nálatok biztos úgy van.

Na jó, erre a kérdésre NEM kérek több választ! Elég volt, amit kaptam tőletek.

2017. nov. 4. 16:55
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Várj, én lehet tudok segíteni! NEm tudok odamenni de ismerek valakit aki ott van és kutyák mentésével foglalkozik, ami valóban mentés, nem mészárszék! Maradj itt légyszi a kutyák érdekében.
2017. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy Romániában nem úgy van, ahogy Magyarországon, Romániában kegyetlenül kivégzik a kóbor kutyákat, állítólag mobil hamvasztóautók vannak ahova élve dobják be a kutyákat! Magyarország is a béka segge alatt van de Románia maga a POKOL!
2017. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%
Kérlek kérdezö válaszolj, van segítség, akik be tudják fogni a kutyákat és biztonságba is helyezik!
2017. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
#16 írj neki privátot, hátha azt elolvassa
2017. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Irtam neki, nem valaszol
2017. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Hagyjuk. A szomszédunk, aki meg akarta mérgezni őket, fél órája fogta be őket mind és elvitte szegényeket valahova. Nem tudom, hova, de biztos nem jó helyre. :/ Becsalta őket egyenként egy ketrecbe és a kocsijába rakta őket. Én tényleg megpróbáltam segíteni rajtuk. Talán így jobb lesz nekik... :(
2017. nov. 4. 20:56
 20/27 anonim ***** válasza:
73%

Már mitől lenne jobb nekik ha agyonüti a barom szomszédod???

Micsoda primitív népség............

2017. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!