Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyát bent vagy kint...

Idős kutyát bent vagy kint kellene tartani?

Figyelt kérdés

2 öregecske közepes méretű kutyánk van, ha nem vagyunk otthon, mindig kint vannak, de ha otthon vagyunk, bent szeretnek lenni velünk. Kinti kutyaként nőttek fel, ha kimegyek, jönnek velem ki, de ha bemegyek, jönnek utánam.

Ti bent vagy kint tartjátok a kutyusaitokat ha dolgozni mentek? Azon kívül hogy öregecskék, szerencsére semmi bajuk.


2017. nov. 12. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bent vannak, ha elmegyünk itthonról, nem szívesen hagynám kint, és nem csak az aktuális időjárás miatt. Bár nem lakom rossz környéken, de sosem lehet tudni. Annyi szemét van, aki abban leli örömét, hogy kutyát mérgez, idegesít, ellop, hogy inkább nem kockáztatok.

Van az utcánkban egy vén majom, aki a bull típusú keverékemet állandóan csesztette. Kölyökkorában csak a kerítésnél hergelte napi szinten, de később odáig merészkedett, hogy kinyitott a kapunkat, hogy a kutya elszökhessen. Nem tudta az idióta, hogy be vagyunk kamerázva, és mindent vissza tudunk nézni. Élmény volt szembesíteni, és a hazugságait, meg a "pitbullozását" hallgatni. Azóta még a járdáról is lemegy az útra, mielőtt a házunkhoz ér. Na szóval az ilyenek miatt ha nincs itthon senki, nem hagyom kint a kutyáinkat. Bent szerencsére jól viselkednek, és simán kibírnak akár 10 órát is egyedül. Egyébként pedig kinti-benti kutyák. Ha szép az idő, akkor kint vannak, de éjjel akkor is bent alszanak.

2017. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel kinti kutyaként nőttek fel nyilván jobban szeretnèk kint lenni, de lehet hogy a teli hidegben (főleg ha rövidszőrűek és eddig is szabad ki - Be járkálásuk volt a lakásba) jobban eszik nekik ha nèha, főleg éjszakát be vannak engedve
2017. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem látszik a kutyán, hogy hol van szívesebben. Ha bent, akkor én bent hagynám őket. Ha már öregek, nem valószínű hogy most kezdenék szétszedni a lakást. De ha amúgy nagy a szőrük, van kutyaházuk és szeretnek a kertben bóklászni, akkor teljesen jó nekik kint is.

Az én kutyáim a lakás egyik részén vannak, amikor nem vagyok otthon. (Én nem merném őket egyedül hagyni az udvaron, amíg távol vagyok, sajnos volt már ezzel nagyon szomorú tapasztalatom, és többet nem mernék kockáztatni.)

2017. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!