Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez túlreagálás, vagy más is...

Ez túlreagálás, vagy más is hasonlóan reagálna ha fejbe "rúgnák" a kutyáját?

Figyelt kérdés

Van egy fickó aki mindig póráz nélkül sétáltatja az amerika staffordshire terrier kutyáját.

Nagyon jó kutya, barátságos, minden parancsszóra hallgat, az én kutyám viszont nem kedveli, és volt hogy odakapott neki, a staff pedig odébb is állt, pedig ketté harapná az én kutyámat, ha akarná.

A gazdája egy közel 2 méter magas kigyúrt fickó, nem túl szimpatikus, bár egyszer beszélgettem vele, akkor normális volt, és azóta mindig rászól a kutyájára ha az odaakar jönni hozzánk.


Tegnap este viszont egy másik férfi sétáltatott egy kisebb kutyát, a staff meg nagy boldogan odaszaladt ismerkedni, csóválta a farkát, látszott rajta,hogy barátságosan közelít.

A másik kutya gazdája viszont valamiért úgy gondolta,hogy támadólag lép fel ellenük a staff, és fejbe rúgta.Nem is úgy isten igazán, inkább ilyen "eltartó" rúgás volt, de a kutya vonyított egyet, és el is ment.

Viszont a gazdája ezt észlelve már rohant is oda és úgy ordított mint a fába szorult féreg.Komolyan mondom alig értettem amit mondott, úgy üvöltött, és teljes "vállszélességgel" beleállt a másik gazda arcába.A másik fickó teljesen be volt tojva, meg sem szólalt, a faszi meg elővett egy rugós kést amit ki is nyitott, és úgy ordított tovább, olyanokat,hogy ha még egyszer a kutyámhoz érsz kibelezlek és hasonlókat. (már amit értettem).

Nem viccelek, de a környéken minden egyes házból kijöttek/kinéztek az emberek, valaki ki is szólt,hogy hívja a rendőrt, és ekkor csillapodtak a kedélyek.


Ilyet még nem láttam, számomra is félelmetes volt, nem is értem minek kellett neki a kés, hisz már a puszta kiállása és az ordibálása elrettentő volt, de szerintem teljesen elszállt az agya.


Mondjuk én sem hagytam volna szó nélkül, ha fejbe rúgják a kutyámat, még ha valószínűleg nem is így akarta a másik gazda, de az a staff bármilyen barátságos is, és hiába "ismerem", félelmetes, nagydarab, izmos, senki nem gondolná,hogy "birka" lelke van.


Én alapból nem vagyok agresszív, de volt már,hogy túlreagáltam egy kutyám elleni sérelmet, de nem ennyire,mondjuk ez gondolom egyénfüggő.

Kérdésem,hogy más is képes lenne ilyen szélsőségesen viselkedni, még ha a kést nem is rántja elő, de így ordibálni egy ilyenért?


2017. dec. 1. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Azt hiszem, igen. Bár én magam sajnos nem vagyok ennyire félelmetes hozzá... Bár az is igaz, hogy egy este, szabad sétáló stafftól, akit ilyen kinézetű ember sétáltat, szerintem én is megijednék, ha mondjuk amúgy nem ismerem őket. Szóval mindkét oldalt megértem. Szerencsétlen helyzet, az biztos.
2017. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Máskor nem rugdos kutyát a fazon.
2017. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem kéne póráz nélkül sétáltatni.

De a reakcióját teljesen megértem.

2017. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez a helyzet nagyon kétoldalú volt. Mind a két felet meg lehet érteni.


A kiskutyás férfi nyilván megriadt a stafftól, amit meg is lehet érteni, főleg ha póráz nélkül pucol az ember/kutya felé. Ijedtemben lehet én is így léptem volna fel, mert sajnos jártam már úgy hasonló szituban, hogy a "barátságosan odaszaladó kutya" megtépte az én kutyámat... Ráadásul rohadt sok hírt olvasni a neten, hogy hogyan téptek szét kicsi kutyát nagyok...


Az is érthető, hogy az ismerősöd sérelmezte a kutya megrúgását. Ha az én kutyámat rúgnák meg, az viszont elég komoly sérülést is okozhat neki (2 kg), így valószínűleg agyonvertem volna aki bele mer rúgni.


Ebben a szituban szerintem mégis az ismerősöd volt a hibás, mert ha tudja, hogy ilyen odaszaladós a kutya, ráadásul a staffoktól sokan félnek, akkor civilben rakjon rá pórázt! Vagy legalább akkor ha másik kutya feltűnik a színen. Még én is magamhoz hívom és pórázra veszem a kutyám, mert sose lehet tudni, pedig ő aztán a légynek sem ártana.


Amúgy ez a késes dolog már tényleg túlzás, de hát az ilyen emberek (kib*szom magam mint az állat, staffom van, rugós kés mindig ott a zsebben, meg lehetne még sorolni) valamit nagyon nagyon kompenzálni akarnak, szóval sokat nem kell várni... tisztelet a kivételnek.

2017. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
A fazon egy idióta esze lenne akkora mint a korpusza , tipikus felelősség elhárítás amit játszik . A szaladgáló kutyáján nincs póráz de szájkosár sem ezért ha azt a kutyát mellőle kilőnék aljas tetű módon sem kéne meglepődjön . Aztán fenyeget meg kést vesz elő , mákja volt hogy nem fújták le paprikasprével vagy a yard nem vitte el . Ezt a tagot kerüld mert csak bajt okoz de azt nem éri fel ésszel mert nincs neki .
2017. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Kutyát csak pórázzal közterületen. Amúgy jah, ha valaki fejberúgná a kutyám, akkor ott ėjszakázna az illető a betonon.
2017. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy az én kutyámat bárki is fejbe merné rúgni, de ha megtörténne, én még nőként is nekimennék az illetőnek. Az megint más lapra tartozik, hogy mivel nagytestű, erős, és domináns kutyám van, sosem sétáltattam még póráz nélkül, csak futtatóban, vagy zöldben engedem el ahol messzire ellátok, például mezőn, hogy nem közeledik-e más kutya. Azért egy staffi félelmetes tud lenni, pláne egy kiskutyás illetőnek, valahol érthető, hogy megijedt, de kiabálhatott volna például hogy azonnal hívja vissza a kutyát. Én sose rúgtam még bele egy kutyába sem, pedig hozzánk is sokszor odaszaladnak, én olyankor mindig üvöltök a gazdinak hogy hívja vissza.
2017. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is ezt tenném.


Más az, hogy a kutya gazdája törvénytelenül sétáltatja a kutyáját. De itt más a kérdés

2017. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Valakit késsel (ráadásul rugóssal, ami nala se lehetne) halálosan megfenyegetni mert fejbe rúgta a kutyáját, ami ráadásul nagytestű, póráz nélküli és felé szalad valakinek... hát aki szerint ez jogos annak elb.a.szott egy felfogása lehet. És emellett 5 év letöltendőt kockáztat...
2017. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
78%
Mindez nem történik meg, ha a kutyáját az előírásoknak megfelelően pórázon sétáltatná lakott területen.
2017. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!