Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez túlreagálás, vagy más is...

Ez túlreagálás, vagy más is hasonlóan reagálna ha fejbe "rúgnák" a kutyáját?

Figyelt kérdés

Van egy fickó aki mindig póráz nélkül sétáltatja az amerika staffordshire terrier kutyáját.

Nagyon jó kutya, barátságos, minden parancsszóra hallgat, az én kutyám viszont nem kedveli, és volt hogy odakapott neki, a staff pedig odébb is állt, pedig ketté harapná az én kutyámat, ha akarná.

A gazdája egy közel 2 méter magas kigyúrt fickó, nem túl szimpatikus, bár egyszer beszélgettem vele, akkor normális volt, és azóta mindig rászól a kutyájára ha az odaakar jönni hozzánk.


Tegnap este viszont egy másik férfi sétáltatott egy kisebb kutyát, a staff meg nagy boldogan odaszaladt ismerkedni, csóválta a farkát, látszott rajta,hogy barátságosan közelít.

A másik kutya gazdája viszont valamiért úgy gondolta,hogy támadólag lép fel ellenük a staff, és fejbe rúgta.Nem is úgy isten igazán, inkább ilyen "eltartó" rúgás volt, de a kutya vonyított egyet, és el is ment.

Viszont a gazdája ezt észlelve már rohant is oda és úgy ordított mint a fába szorult féreg.Komolyan mondom alig értettem amit mondott, úgy üvöltött, és teljes "vállszélességgel" beleállt a másik gazda arcába.A másik fickó teljesen be volt tojva, meg sem szólalt, a faszi meg elővett egy rugós kést amit ki is nyitott, és úgy ordított tovább, olyanokat,hogy ha még egyszer a kutyámhoz érsz kibelezlek és hasonlókat. (már amit értettem).

Nem viccelek, de a környéken minden egyes házból kijöttek/kinéztek az emberek, valaki ki is szólt,hogy hívja a rendőrt, és ekkor csillapodtak a kedélyek.


Ilyet még nem láttam, számomra is félelmetes volt, nem is értem minek kellett neki a kés, hisz már a puszta kiállása és az ordibálása elrettentő volt, de szerintem teljesen elszállt az agya.


Mondjuk én sem hagytam volna szó nélkül, ha fejbe rúgják a kutyámat, még ha valószínűleg nem is így akarta a másik gazda, de az a staff bármilyen barátságos is, és hiába "ismerem", félelmetes, nagydarab, izmos, senki nem gondolná,hogy "birka" lelke van.


Én alapból nem vagyok agresszív, de volt már,hogy túlreagáltam egy kutyám elleni sérelmet, de nem ennyire,mondjuk ez gondolom egyénfüggő.

Kérdésem,hogy más is képes lenne ilyen szélsőségesen viselkedni, még ha a kést nem is rántja elő, de így ordibálni egy ilyenért?


2017. dec. 1. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

1. Nem kéne a staffit odaengedni senkihez előzetes megkérdezés nélkül - ebben a gazdája a hibás.

2. Másrészt meg, ha valaki fejberúgná az amúgy barátságosan közelítő kutyámat, akkor minimum én is fejbe (vagy tökön) rúgnám. Szóljon rám, hogy bunkó állat vagyok, mert odaengedtem a kutyámat ő meg fosik tőle, vagy próbáljon engem fejberúgni, vagy jelentsen fel, ha őt ez kielégíti, de a nem támadó kutyámhoz ne merészeljen nyúlni.

2017. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Látom elég megoszlóak a vélemények.

Bár én külföldön élek, néha itt is előfordul hogy szabadon van a kutya, és odaszalad másokhoz. Senkit nem láttam még így reagálni. Én sem reagálnék így, még ha kicsit félek is, hogy talán támadni fog. Mert ha látom a gazdáját, akkor szinte biztos lehetek benne, hogy azért meri elengedni, mert megbízható és irányítható a kutya, illetve ismeri a természetét, hogy nem agresszív semmilyen helyzetben sem. Itt legalábbis ilyen jó tapasztalataim vannak.


Sokan nem bíznak viszont az ilyen gazdikban, ami érthető, tekintve, hogy sok baleset történik/történhet ilyen körülmények közt. De szerintem még akkor is túlzás volt belerúgni, és indokolatlan. Ha odafut a kutya, a másik gazdi várja ki, hogy mi történik- ha támad a kutya, akkor védekezzen így. De ha már látja hogy fut, akkor is szólhat a gazdájának, hogy legyen szíves ne engedje oda. (Az meg a másik, hogy mennyire hozzá nem értő kutyatartó az, aki ennyire nem ismeri a kutyák testbeszédét? "a staff meg nagy boldogan odaszaladt ismerkedni, csóválta a farkát, látszott rajta,hogy barátságosan közelít.

A másik kutya gazdája viszont valamiért úgy gondolta,hogy támadólag lép fel ellenük")


Természetesen a staff gazdája is hibás, és leginkább nem azért, mert közterületen szabadon van a kutyája, hanem azért, mert bárkihez odaengedi. Legyen szabadon a kutya ha nekik úgy kényelmes, de ne engedje neki hogy minden szembe jövő kutyához/emberhez odaszaladjon. Mert nem minden ember örül ennek, illetve sok kutya nem szeretne haverkodni, és nem vevő arra, ha csak úgy hirtelen betörnek a személyes szférájába. Úgyhogy könnyen lehet hogy odakap a staffnak, az pedig nem elszalad, hanem marad védekezni, aztán már össze is verekedtek, persze a kisebb kutya fogja húzni a rövidebbet.

2017. dec. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

Az a helyzet, hogy közterületen NEM lehet póráz nélkül kutya.

Innentől kezdve teljesen felesleges az egész, hogy kinek volt igaza.

A gazdának kutya kötelessége ezt teljesíteni. Ha el akarja engedni a kutyáját, akkor keressen arra alkalmas helyet.

Lakóházak között a panelrengetegben ez nem épp alkalmas.

A másik dolog, hogy ne engedje odafutni a kutyáját idegenekhez.

Nem mindenki szereti az idegen kutyákat, vagy úgy egyáltalán a kutyákat.

És számos baleset is volt már ilyen helyzetből, ahol akár egy gyereket kapott meg a póráz nélkül szaladgáló kutya. A gazda meg valahol a fasorban se, nyomkodja a telefonját vagy ki tudja mit csinál.

Ha leviszi sétálni, akkor igenis figyeljen rá és úgy tegye, hogy másokat ne zavarjon vele.

Igen, erős volt, hogy az idegen fejberúgta az állatot. De gondolom ösztönösen cselekedett, megijedt a póráz nélküli, szabadon garázdálkodó kutyától, féltette magát és a kutyáját.

A staff gazdáját legszívesebben börtönbe dugnám, amit fenyegetőzéssel és kést használva még neki állt feljebb.

Ha pórázon lett volna a kutya, ha nem sért szabályt, akkor elő sem fordulhatott volna ez a szitu.

Azért mert két méter és kést hord magánál, még rá is vonatkoznak a szabályok.

Hányok az ilyen fenyegetőző, ki ha én nem emberektől.

Jó, itt a történet jól sült el, nem bántotta a staff őt és a kutyát.

De mi lett volna, ha amikor odaszalad, akkor mondjuk beleharap a gazdába és a másik kutyát szétszedi?

Pont az ilyenek miatt kell az a póráz és az, hogy figyeljünk a kutyánkra amíg sétáltatjuk, nem engedjük ki a nagyvilágba egyedül.

Pont a hetekben volt egy eset, ahol egy kis tacskót tépett szét egy másik kutya.

És most nem a fajtára megyek rá, hogy jajj biztos agresszív meg ilyenek.Minden kutyára érvényes a póráz dolog.

2017. dec. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utálom azokat a bunkókat, akik kérdés nélkül odaengedik a kutyájukat az enyémhez. Nálam alapvető, hogy ha valaki jön szembe, megfogom a kutyát. És ez akkor is így volt, amikor egy 15 kilós mudim volt, akiért a fél környék rajongott és most is így van, amikor egy nagy német juhászom van, akitől sokan félnek. Akár ember, akár másik kutya közeledik felénk, megfogom. Engedély nélkül nem mehet oda más kutyához. Ha valaki ezt az alapvető szabályt nem tartja be, magára vessen, ha egyszer valaki így mutatja ki nemtetszését. Hogy reagálnék? Szégyellném magamat, hogy nem hívtam vissza a kutyámat, nemhogy még nekem állna feljebb.
2017. dec. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!