Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kutyám majdnem meghalt,...

Csuporka22 kérdése:

A Kutyám majdnem meghalt, műteni kellett. Szerintetek mit tegyek? A többi lent

Figyelt kérdés

Tehát tegnap amíg kiengedtük a 2 kutyát wc-re addig zeus lelépett. Úgy átugorja a kerítést, mint a semmit. Na most, mikor párom elkezdte hívni, kb. 20 perc múlva haza is jött, feküdt a kerítés oldalánál. Valami, vagy valaki átszúrta a mellkasát annyira, hogy egy artériába vágott. Nem is kell mondani a kiskutya majdnem elvérzett, így be a Kiskunfélegyházi állatorvoshoz, ott infúzióra kötötték. Mondta a doki hogy várjuk meg míg az infúzió lecsöpög, hátha jobban lesz és tudja műteni. Szegény nem lett jobban. a Doki azt mondta, hogy ő így nem tudja műteni, nem meri altatni, mert nem hiszi hogy felébredne belőle. Vigyük Pestre az Állatorvosi Tudományegyetem kórházába. Adtak az útra 1 liter infúziót, nekem meg végig szorítani kellett neki a kötést, hogy nehogy elvérezzen. Na most úgy fogadtak, hogy az ügyeleti díj 30.000 forint. Oké, nem probléma csak mentsék meg a kutyánkat! Bejött a sebész, felvette az adatokat, Zeus addigra már remegett, vért hányt. Azt hittem hogy ott hal meg a szemem előtt. A lényeg annyi, hogy mikor Dr. Úr vette fel az adatokat, azt mondta, hogy ez kb. 100- ezer forintba fog kerülni. Ma beszéltünk az ügyeletes doktornővel, aki azt mondta Zeus az intenzíven van, mert nagyon rosszul van szegénykém. véres hasmenése volt. Végülis a Doktor Nő azt mondta, hogy az, hogy az intenzíven van plusz 25000 forint naponta. de Zeusznak még 2-3 napot maradnia kell ott minimum. Mi ennyi kiadással nem számoltunk, még a 100 ezret is úgy fizetnénk, hogy az összes pénzünk ami van, azt odaadnánk és akkor nem marad egy forintunk se és az a kevés arany is a zálogházban, de a plusz 75000-100000 forintot sehogy se tudjuk megoldani. Szerintetek mi van akkor ha nem tudunk fizetni? Van lehetőség egyáltalán részletfizetésre? Visszaadják a kutyát? Nagyon-nagyon szeretem Zeust, nem akarom elveszíteni. Ebben az évben már 2 kedvenc kutyámat elvesztettem zeust már nem bírnám ki. Szerintetek mit tegyek? :-(

Még az sem biztos, hogy életben marad, de sokat imádkozom érte



2017. dec. 2. 19:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem lépj kapcsolatba valamelyik közeli állatvédő szervezettel.

Nem is azt kell kérnéd hogy ők állják a költségeket, hanem csak kölcsönbe finanszírozzák amit ti nem tudtok, és majd visszatörlesztetek nekik később vagy az adó 1%-ot nekik utaljátok.

2017. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk, szóval itt nem úgy megy, hogy csak hozzányúlok a kerítéshez. Viszont persze igaz, hogy jobban kéne rá figyelni. Mikor én itthon vagyok nem igazán szökik el még akkor sem ha hosszabb időre kint hagyom. valószínű azért, mert az ablakból minden percben nézem, hogy éppen hol van, mit csinál. Ha meg nem látom, akkor egyből megyek is ki és hívom. Párom is figyel rá, de nem olyan sűrűn, mint én, ezért tudnak a kutyák elszökni mellőle. Mentségére legyen szólva, hogy tegnap főzés közben fát vágni ment ki a kutyákkal, akiknek a dolgukat kellett volna elvégezni. Azért abban mindenki egyetért, hogy nem mindig tudunk 5 fele figyelni. Nem minden nap szökik csak néha, ha gondol egyet. A szomszédra meg sajnos nem tudjuk rábizonyítani, hogy ő ölte meg a kutyáinkat. Mi sejtjük, hogy ő lehetett, mert nincsenek jó tapasztalataink vele. Ha megsegít minket a JÓ ISTEN, akkor azokat a helyeket, ahol átugrik megmagasítom. Tegnap éjszaka megcsinálták a mátétet. Doktor Úr valamikor 3 óra környékén hívott, hogy sikerült elkötni az artériát, ami megsérült. Ma véres hasmenése volt, mert vért is kellett hogy kapjon és lehet arra reagált így. Aztán beszéltünk az orvossal, azt mondta a hasmenés elmúlt, hányt egy kicsit. Még mindig az intenzíven van. Köszönöm a válaszokat! mindenkinek megy a zöld.
2017. dec. 3. 01:44
 13/27 anonim ***** válasza:
21%
Aha.Szóval este 19:45-kor kiírtad a kérdést,hogy vajon megműtik e.Aztán éjjel 1 órakor kiírod,hogy 3-kor hívott a doki,hogy túl van a műtéten-Mi van? Nem ismered az órát? Vagy már belezavarodtál a kamu sztoridba?
2017. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Te ididóta! Milyen kamu sztoriról beszélsz? Tudsz te egyáltalán olvasni? Ahogy látom, nem nagyon és a szövegértéseddel is nagy gond lehet! remélem az első 5 osztályod már megvan, mert ott már tanítják a szövegértést. Csak, hogy te is értsd: Tegnap előtt történt meg a baj, és akkor fél 12 fele értünk fel Pestre a kórházba, ahol először megröntgenezték, majd nyugtatózták, majd vért adtak és azután műtötték, aminek hajnal 3-kor lett vége. Mit nem lehet ezen érteni? Miért lenne kamu a sztori? Mi hasznom lenne abból, hogy ilyet hazudok? Az egyszer sem volt kérdés, hogy megműtik-e te okostojás! Megy a piros :-)
2017. dec. 3. 14:16
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#13 Szövegértés egyes! Leülhetsz, vagy kezeltesd a funkcionális analfabetizmusodat öreg!


A kérdező tegnap este írta ki a kérdést azzal kapcsolatban ami tegnapelőtt (12.hó 01.nap) történt. Világosan kiderül a leírásából. Mit nem lehet ezen érteni?????

2017. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek többségében van lehetőség részlet fizetésre! Meg kell beszélni az orvossal. Sajnos az ilyen állatorvosi ellátások mindenhol ilyen árakon mozognak. Meg kell beszélni a feltételeket és a lehetőségeket a klinikával/egyetemmel, és az orvossal, remélhetőleg rugalmasak és segítőkészségesek.


Az ilyen esetek elkerülése végett én minden hónapban 2.000-3.000 Ft-ot teszek félre és csak akkor nyúlok hozzá ha baj lesz (szerencsére eddig nem volt rá szükség). A biztosítókban nem bízom különösebben, így inkább félre teszem az összeget.

Mielőbbi jobbulást, és kitartást!

2017. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
A normálisaknak nagyon szépen köszönöm válaszokat és az építőjellegű kritikákat is. Nagyon jól esik, hogy ilyen sokan írtok és tanácsokat adtok! :-)
2017. dec. 3. 16:57
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Okvetlenül írj, hogy mit intéztél és hogy van a kutyus!

Még egyszer a legjobbakat mindnyájatoknak!

2017. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást!

Miért ilyen drága az állatorvosi egyetem? Ez nagyon durva.....

2017. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

#19

Mindenütt egységes árak vannak az állatgyógyászatban.

Azért ilyen drága, mert ez nem TB támogatott, mindent 100%-os áron fizetsz ki.

Mi tavasszal fizettünk mindennel együtt 160ezerFt-ot a kutyánk gátsérvműtétéért, csak az volt a szerencse, hogy aznap elhozhattuk, ezért nem volt ápolási napidíj, ami az intenzíven még drágább.

2017. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!