Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt szeretnék kertes...

Kuvaszt szeretnék kertes házba, jó ötlet? A körülmênyek lent!

Figyelt kérdés
de a feleségem fél a kutyáktól. Neki rossz emlékei vannak a vidéki nagyija kuvaszáról. Nekem gyerekkorom óta volt kutyám, keverékek, németjuhász, német dog, én tudom milyen jó dolog, ha kutya mellett nő fel valaki. Van két gyerekünk is, 6 és 8 évesek, nekik szeretném családi kutyának, most lett rá lehetőségünk, mert most költöztünk családi házba. Nekem a kuvasz tetszik minden szemponból, nehéz lenne összehozni a családdal?

2017. dec. 5. 14:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd a kuvaszt. A feleséged kedvéért engedj ebből az elvárásodból. A gyerekeknek meg gondolom mindegy hogy milyen fajta.


Ha fajtatisztát akartok, akkor pl. a Berni pásztor jó lehet, és még sok más fajta. Ha kinti kutya lesz, akkor nem választhattok rövid szőrűt és kistestűt.

Ha viszont a fajta mindegy, akkor nézzetek szét egy közeli menhelyen vagy gyepmesteri telepen, biztos találnátok olyan kutyust aki minden családtagnak elnyeri a tetszését. A fajtamentőknél is érdeklődhettek.

2017. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Manka68 ***** válasza:
100%

Kicsit bajban vagyok a válasszal, mert hatalmas rajongója vagyok a fajtának, ráadásul gyakorló kuvaszgazdi. Legszívesebben hangosan ordítanám, hogy igen, igen, százszor is igen! ... De!

A kuvaszok komoly gazdát igényelnek. Rengeteg törődést, foglalkozást. Mérlegeld, hogy elbírtok-e majd vele, mind szellemileg (erős személyiség szükségeltetik hozzá), mind fizikailag (50kg körüli kutyákról beszélünk). Én nem gondolom azt, hogy akinek még nem volt kuvasza, az inkább ne is próbálkozzon vele, de az biztos, hogy sokkal nagyobb kihívást jelent a nevelése, tartása, mint a többi kufyafajta (kivéve persze a többi pásztort, ők sem egyszerű darabok).

A családdal össze lehet hozni, de mindenkinek akarnia kell. Nem tudom a feleségednek milyen rossz emlékei vannak, de az biztos, hogy vérfagyasztó látvány egy támadó kuvasz. :-) A családdal egészen másképp viselkedik, ha jól nevelik egy bújós plüssmaci. :-) Persze neki a család az, akikkel együtt lakik, (akiktől ételt, szeretet, viselkedési iránymutatást kap.) A néha betévedő rokonok, barátok nem számítanak bele. :-) Kuvaszt tartani egy életforma, a család minden tagjának fel kell nőnie hozzá...

Egy kisregényt tudnék írni róla, de a legjobb lenne, ha beszélnél tenyésztőkkel (többel is), meglátogatnátok családostól egy-egy kennelt. Ne azért, hogy rögtön kiskutyával távozzatok, hanem hogy ismerkedjetek a fajtával. Hamar rá fogtok jönni, hogy alkalmasak vagytok-e kuvaszgazdinak, hogy tényleg kuvaszt szeretnétek-e. De ha ti nem is, a tenyésztők tudni fogják. Ha ők azt mondják, hogy inkább ne, fogadjátok el. Nem olyan egyszerű kuvaszhoz jutni. :-) Azok a tenyésztők, akiket én ismerek, inkább bevállalják hogy a kölykök a nyakukon maradnak, minthogy alkalmatlan gazdajelöltnek adják el.

Bocs hogy ilyen hosszú lett, remélem, legalább tudtam kicsit segíteni. :-)

2017. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, ha bármelyik családtag fél a kutyától, neked se.
2017. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

IGEN...IGEN....IGEN ..

szerintem itt legtobbnek kutyaja sincs, nemhogy kuvasza... csak statisztikabol beszelnek .... szerinted a regi pasztorembernek nem volt csaladja, meg kisgyerekei.

Nekem 3 kuvaszom van (2.5, az egyik keverek). Ket kislanyom, most 5,7 evesek ...de kutyakkal nottek fel.

Ha a kan neha meg mordul is egy halkat mikor elveszem tole a etelt, a lanyaimnak mindent szabad, akar a szajaban is nyulkalhatnak (persze nem szoktak).

A feleseged szerintem vidd el egy tenyesztohoz, ahol kuvaszkolykekket ismerhet meg, ha kolyokkent megszereti, nem lesz gond a felnovo allattal sem.

Mindenkepp tenyesztot ajanlok, persze letezhetnek idegbeteg szaporitott egyedek, de tenyesztonel joval kisebb eselyel, es ez mas fajtanal is megeshet.

A kuvasz pasztorkutya, ha 1-2 nap kevesebb idod van ra sem gond, elvan o egyedul is (kolyok korban azert meg kell a minel tobb foglalkozas - de ha mar kint vagy az udvaron, beszelsz hozza az is bele tartozik a foglalkozaba). Nemetjuhasz, meg mittudomen milyen energiabombakra pedig meg tobb foglalkozas szuksegeltetik.


hajra kuvasz, szerintem, ... en tapasztalapbol beszelek!

2017. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi abban a statisztika, hogy a felesége fél a kutyáktól és mi köze ennek a te tapasztalataidnak?
2017. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még azt is, ami szerint így látatlanban eleve alkalmatlan vagyok kuvasz tartására és csak annak lehet kuvasza, akinek már volt! :) Komolyra fordítva a szót, én pásztorkutyát szeretnék, pont azért, amit a 14.-es hozzászóló is leírt. Igazából az érdekelt, akinek van kuvasza, hogy a család többi tagja hogy tudja kezelni a kutyát, mondjuk etetni, fegyelmezni, idegent beengedni. Nem gondolom, ha egy normálisan, családnál nevelkedett kutya saját családjára veszélyes lenne. Nyilvánvalóan nem a kert végében láncon lenne tartva és naponta egy tál moslék elélökve... A feleségemnek erről a fajtáról van rossz emléke (unokatestvére arcát harapta meg), de pl. egy KÁJ neki is tetszene, ami nem gondolom, hogy egyszerűbb fajta. Kicsi és bolondos kutyát nem szeretnék, a panelban már felvetődött egy kis. p.nanyaló, de inkább nem... Nagymamánál van egy németjuhász keverék, elég nagytestű, de kb. 1,5 órát kell fárasztani, mire le lehet tőle ülni nyugodtan szalonnát sütni, mert annyit bírna játszani az emberrel, bújik, mászik... A labrador és berni pásztor még tetszene, biztos kezelhetőbbek, de egyik kollégám labija 6 évesen szívbetegségben halt meg, a másiké a berni, ugyanilyen idősen ízületes alig bír menni. Közel van a Hortobágy, inkább onnan hoznék egy dolgozó kutyáktól származó kuvasz kölyköt. Van kert, gyerekek egész nap körülötte lennének az udvaron, de nem olyanok, hogy nyaggatnák és sétálni is eljárnánk. Persze az is szempont, hogy ha nem vagyok otthon, azért nyugodtabb vagyok, hogy bárki nem jön be az udvarunkra. Szóval pásztorkutyát szeretnék és a kuvasz tetszik legjobban, esetleg a sarplaninac, KÁJ, komondor (túl nagy a bundája...).
2017. dec. 6. 18:00
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

14-es vagyok. Latom jol lepontoztak, de azert a kerdezo ertekelte a valaszom :-)). Kezd azzal hogy latogassatok meg 1 esetleg tobb tenyesztot, amint azt a 12-es is javasolta. Ugy latom, a gondolkodasod megfelel egy kuvasztartoenak. A lenyeg , de ezt mar irtak azt hiszem, hogy kovetkezetes, szigoru neveles kell a kuvaszkolyoknek.(ez nem azt jelenti hogy nem lehet simogatni, meg jancurozni vele - csak a hatar az legyen fix, serthetetlen.) - de azt majd a tenyeszto is elmagyarazza.

Nagyon intelligens kutyak, en mar ezentul csak kuvaszt fogok tartani, es a mienk, MAGYAR !!!

2017. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
... hancurozni .... bocs
2017. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz egészséges fajta és rászorul a népszerűsítésre a sok régi előítélet miatt. Határozott gazdát igényel. Pentelei Molnár kennelt érdemes megnézni, gyerekekkel élnek a kutyák és a kölykök is úgy kerülnek gazdihoz, hogy láttak már életükben gyerekeket. :)
2017. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Facebook csoportjuk: [link]
2017. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!