Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt szeretnék kertes...

Kuvaszt szeretnék kertes házba, jó ötlet? A körülmênyek lent!

Figyelt kérdés
de a feleségem fél a kutyáktól. Neki rossz emlékei vannak a vidéki nagyija kuvaszáról. Nekem gyerekkorom óta volt kutyám, keverékek, németjuhász, német dog, én tudom milyen jó dolog, ha kutya mellett nő fel valaki. Van két gyerekünk is, 6 és 8 évesek, nekik szeretném családi kutyának, most lett rá lehetőségünk, mert most költöztünk családi házba. Nekem a kuvasz tetszik minden szemponból, nehéz lenne összehozni a családdal?

2017. dec. 5. 14:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

A 76%-os kommentelő a 14-es az egyetlen aki ért is hozzá és tudja hogy miről beszél. A 19-20-nak meg azt üzenem, hogy ez nem a reklám helye...


A pásztorkutyák a legjobb családi kutyák. Már az igazi pásztorkutyák. A jurtákban élő nomád népek még az újszülött gyerek mellé is pásztorkutyát tettek éjszakára, hogy a kutya testének a hője adja a gyereknek a meleget, ilyen szinten családi kutyák.


De az is igaz, hogy amióta elindult az örző-védő vonal és a kutyáknak túlságosan harapóssá, fogóssá, agresszívvá kellett válniuk, főleg ez a Közép-ázsiaira és a Kaukázusira igaz, ők már ebből a családi kutya státuszból sajnos kikerültek, és már nem olyan jó családi kutyák, mert túl agresszívak, az agressziójukat valóban néha a család ellen is fordítják. Egy kutyának tudni kell differenciálni. A pásztorkutyát a juhok meg a tyúkok sem dominálják le mégsem bántja őket, tehát súlyos tévedés hogy határozott nevelésen múlik. Idegrendszeren múlik alapvetően. Nyilván a nevelés is nagyon-nagyon fontos a kutyának, de egy jó idegrendszerű kutya aki tiszta fejű az rossz kezekben hozzá nem értőnél is fantasztikusan tud funkcionálni. Egy intelligens kutyánál a családtagok NEM falkatagok, hanem védelmezendők. A falkatagokkal a kutya harcban áll, egy kutya számára a falkája többi tagjai a kutyák, akikkel rangsorvitában áll. Az emberekkel, gazdákkal soha nem is próbálja érvényesíteni a dominanciáját, mert a gazda nem a falka tagja, így a gazda nem lehet a falkavezér ellenfele sem a dominancia harcban.

Nyilván az állomány ma már nem olyan jó mint 30-40 éve volt. Így sajnos a mai kutyák többsége már nem tud differenciálni, és az embereket is falkatagnak veszi, és velük szemben is dominálna, így kölyök korban a gazdának tudatni kell a kutyákkal hogy ki a főnök. Sajnos ezek a kutyák is be lettek vonva a tenyésztésbe. A többi fajtánál, németjuhász, rottweiler, stb. ezeknél tényleg így volt, hogy csak akkor engedelmeskedtek ha a gazda kis korukban jól elverte őket. A pásztorkutyákra ez a 80-as évekig nem volt jellemző... Akkor jöttek a mókolások, hogy de legyen minél nagyobb, agresszívabb, fogósabb, verekedősebb.. Azóta létező jelenség ez a dominanciaprobléma. Akkor jelent meg a túlzott agresszió. Mert idegesítő volt az hogy a kutya csak vigyáz magára, kerüli a balhét, óvatos, tart mindentől.. Hozzá nem értő kezekbe kerültek a pásztorkutyák, akik nem a pásztorkutyaságot nézték, hogy ezek miért jó dolgok, hogy ha a kutya óvatos.. Hanem a nagy méretre és a nagy agresszió szintre mentek rá.


Összefoglalva: A kuvaszban megtalálod a világ egyik legjobb családi kutyáját, ha igazi, tiszta fejű kuvaszt veszel, amit a mai állományban már rendkívül nehéz!

2017. dec. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

És.mégis MIT nem értetek azon hpgy a feleség kuvaszt NEM akar?

Kérdezö, EZ az ALAP , amit számitásba kell venned.

H az én határozott kérésem és félelmem ellenére beállitanál egy kuvasszal, rottival, stb, kutxástol dobnálak ki az udvarra.


Imádom a kutyákt, de a pittektöl iszonyúan félek, mert egyszer már.támadt meg pittbull. Ha a kedvesem kitalálná hogy ö "csakazértis" azt hoz a házhoz, elgondolkodnék, mennyire is szeret és tisztel, ha ezt az egyetlen kérésemet képtelen tiszteletben tartani.

2017. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
46%
Neked a Komondor az ideális kutya.Mindkettő jó kezekben jó családi kutya.A Komi szerintem kevésbé pörgős és ez 2 kisgyerek és félős családtagok mellett előny.A Kuvasz is gyermekcentrikus egyébként.Valamint a Komi az összes hasonló fajta közül a legkönnyebben kezelhető. A bunda ápolása meg nem egy nagy valami.
2018. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

A mai küllem komondorok sajnos nem jók semmire...

A kuvasznál ez a küllem irányú tenyésztés még nem olyan mértékű mint a komondornál...


Ugye nyilván ha az embernek pásztorkutyái vannak ott minden napos dolog ha verekednek, ha balhéznak, ha felhasítják egymást, ha lesántítják egymást... ezek olyan mindennapos dolgok mint a levegővétel náluk...


Viszont ezek a kutyák nyilván nem jók kiállításra mert ott is vagy balhézni akarnak vagy eleve otthon balhéztak és sántítva meg sérülten tudod elvinni őket a kiállításra.

Ezért történik egy kontraszelekció a tenyésztők által. Amelyik nem pásztorkutyás, nem domináns, nem kemény kutya azokat tartják meg a tenyésztők, amik nem dominánsak, nem harciasak, nem akarják érvényesíteni az erejüket, a dominanciájukat... amik meg jó kemény kutyák, igazi őrkutyák azokat a tenyésztők kidobják, nem fedeztetnek velük mert nem tudják őket felvezetni a ringben mert oda túl kemény, harcias kutyák. Így egyszerű a képlet a harcias igazi kemény kutyáknak nem lesz kölyke, az állomány pedig romlik...


Nagyon meg kell nézni hogy honnan veszel kutyát ma már... de én a kuvaszt ajánlom továbbra is! veszel egy jó kemény hörgős kutyát az az igazi kuvasz nem az amelyik hagyja hogy a heréjét meg a fogát tapogassad meg nézegessed!

Nekem volt olyan kutyám amelyikre ha rávertem egyet mert nem viselkedett még az én csuklóm rándult meg a kutyámnak meg semmi baja nem lett..

Tehát igaz az hogy ezek a kutyák leabálnak, ledarálnak egy embert pillanatok alatt. Mint egy elektromos daráló pillanatok alatt kajamaradékot csinálnak az emberből ha beindulnak. Nem gyerekjáték egy pásztorkutya. Sem kuvasz, sem komondor.

2018. jan. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mivel sok hozzászóló volt, megosztom veletek a döntésünket! :) Nem kuvaszunk lesz, hanem egy szuka bullmasztiff kölyök érkezik hozzánk kb. két hét múlva. Olvasgattam, youtube videókat néztem és sajnos a kuvaszról sok olyan pásztorkutya tenyésztő is rossz véleménnyel volt, akik foglalkoznak is a fajtával. Ezek után inkább elvetettem az ötletet. Sajnos a kipusztulás szélén van a fajta, az állomány elvesztette igazi pásztorkutya tulajdonságait, sok egészségügyi, idegrendszeri probléma van velük. A moszkvai őrkutyát kezdtem el nézegetni, de közben kiderült, hogy egy kollégám bullmasztifokat tenyészt és pont van egy alom. Ezután megnéztük a szülőket, kölyköket, a felségem pedig beléjük szeretett, így veszünk egyet. Remélem beválik, a szülők tenyésztésre javasoltak, kiegyensúlyozottak, 3 gyerekkel élnek együtt,akikkel imádják egymást.
2018. márc. 8. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!