Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell ezt a kutyát tartani...

Hogy kell ezt a kutyát tartani? (6-7 éves) Nemrég kaptuk

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég kaptunk egy kutyát rokonoktól. Egy nénié volt, már nem tud, de legalább is nem akar róla gondoskodni, így mi elhoztuk.


6-7 éves lány, keverék kutyáról van szó, pockozó kutyának mondták. Max. 10 kiló lehet, egy kandúrmacskától nagyobb, de nem sokkal.


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kellene etetni, gondozni?

Eddig száraz kutyakaja volt előtte mindig és konzerves kutyakaját kapott mellé.

Ezt milyen időközönként kell adni és mennyit belőle? (kiskonzerves kutyakajáról van szó 415grammos)

Valamint vettünk neki ilyen kutyáknak való multivitamint, ezt milyen gyakran kell adni?

(Néha kap maradékot is, ez baj?)


Eléggé büdös, de télen nem tudom megfürdetni, hisz hideg van, megfázik. Bent a házban nem lehet, hajszárítótól szerintem félne. Ti ezt hogy oldjátok meg?


Mennyit kell sétáltatni?


Nem túl szociális kutya, hisz sosem volt más állatok közelében(Kivéve baromfik). Birkákat, ugatja, embereket is, akik elmennek előttünk.

Elvittem sétálni, teljesen megőrült kutya közelében, neki akart menni, ugatott folyamatosan. Ez ellen lehet/kell tenni?

(El tudom kerülni a kutyás házakat, tehát nem lenne gond, legalábbis számomra.)



2017. dec. 10. 16:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Te kint tartod a shih tzut, a pincsit meg a pomerániait? Nem vagy komplett. Azért kell bent tartani, mert az ilyen kutyák a méretük miatt nagyon könnyen átfagynak. És nem lehetnek egész nap a kutyaházban. Meg amúgy is, társasági kutyák, a család mellett a helyük. Amúgy pontosítsunk, keverékeid vannak, mivel igazi tenyésztő nem ad el ilyen körülmények közé társasági kutyát. A jófogásos"fajtiszta" meg csak fajtajellegű keverék.
2017. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

És a jó minőségű kaja KÖTELEZŐ, nem csak akkor, ha fosik. Az ilyenek mint te, miért tartanak kutyát?

Amúgy meg: a dobermann és a máltai sem való kintre.

2017. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez egy sima provokatív válasz volt, mindent leírt amit normális kutyatartó nem csinál. Kamu.
2017. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!